Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Děkuju za všechny komentáře u úvodu. Moc si vážím každého z nich. Jelikož je tahle povídka dokončená je možné přidávat častěji, záleží jen na komentářích ;-)

Takže tu je první díl.
Snad se bude líbit.


Postavy: LM/AU
Betace: částečně elu
Konzultace: Nadin
Kapitol: ? (jak to nasekám :D) 
Nečekaná volnost

Ležela v bolestech na starém roztrhaném povlečení a snažila se potlačit nesnesitelné záškuby v levé ruce. Už nezvládala plakat, slz se jí nedostávalo. Trpěla z vlastní vůle, proto si nedovolila ani hlesnout, když nad ní stará čarodějnice prováděla další děsivé zaříkávání.
Padla do mdlob vděčna za bezvědomí.
Představou se jí mihla vzpomínka na první tanec s ním. Všichni závistivě sledovali, jak jim to spolu sluší. Jeho smích jí stále zněl v hlavě a zaplňoval trpkými emocemi.
Čarodejnice jí nedopřála víc. Probrala ji k životu a nechala vypít odporný dryák. Zakuckala se, jak byl nápoj nešetrně lit do krku.
„Za týden opět ve stejnou dobu!“ zaskřípal protivný hlas, který ji vyhnal z chatrče.
Nedokázala by se ani doplazit domů, nebýt venku čekající přítelkyně, která ji zabalila do pláště, usadila na koště a, se značnými problémy přesto bezpečně, dopravila do malého útulného bytu.
„Nechceš přestat? Až ven jsem tě slyšela sténat,“ starala se Sofie, ale Camila ji už nevnímala, poddala se blahodárnému spánku.

 
ooOoo
 
Lucius nechápal co se děje, když se málem přerazil o kufry v hale. Přiopile se vracel z jednoho bujarého večírku, košili ještě stále načichlou lacinou voňavkou od své dnešní společnice. Mramor poctivě polykal jeho sprosté nadávky, když se škrábal na vratké nohy. Krásná paní Malfoy Manoru sešla s chladnou elegancí po dlouhém schodišti až skoro k němu a jednoduše mu oznámila, že odchází. Bradu držela zpříma, hlas se jí ani trochu nezachvěl. Ztělesňovala všechny jeho představy o dokonalosti.
Mrštil lahví ve své ruce zprudka o zem, střepy se na hladké podlaze rozlétly do všech stran a zlatavá tekutince se rychle rozpínala.
Prudká hádka ho později mrzela, ale v tu chvíli byl strašně rád, že se mu ostrá slova sama derou na jazyk.
Ještě ten den navštívil tři další večírky a vystřídal čtyři vášnivé ložnice, aby jí i sobě dokázal, jak velkou chybu udělala.

 
ooOoo
 
Zavřela oči a snad po tisící si připomínala, proč to vlastně dělá. Zrovna si nedokázala vzpomenout, kdy přesně se k téhle bláznivině rozhodla, ale už to nemohla zastavit.
Tiše zaklepala na oprýskané dveře a jako pokolikáté i dnes doufala, že se žena uvnitř přeslechne nebo že nebude doma. A jako pokaždé jí nebylo přáno.
Šouravé kroky, skřípění zrezivělých pantů a štiplavý zápach se staly pravidelným rituálem.
Na dubový stůl položila patřičný nemalý obnos a už zcela automaticky si lehla do ušmudlaných pokrývek. První paprsek z hůlky nikdy nebolí to až ten druhý, třetí, čtvrtý …
Nikdy je nedokázala všechny spočítat. Čelo ji pokryl ledový pot a palčivý žár jí trhal srdce na miliony kousků. Lapala po dechu, nehty si rozdírala hruď do krve. Místnost s ní tančila zvláštní tanec, ze kterého se zvedal žaludek.
Slova pronášená nad její hlavou se zabodávala do kůže, pronikala až do masa, kde trhala a rvala tkáň.
 
ooOoo
 
S odporem pozoroval nahou zrzku zabalenou v jeho pokrývkách. Už by se mohla probrat a zmizet. Přestala ho bavit hned, co uspokojila jeho potřebu po vášni.
Nakonec se zvedl sám a odešel za svými povinnostmi. Skřítkové už budou vědět, jak dámu vyprovodit.
 
Dnes se vážně nudil. Zasedání rady se neskonale vleklo. Kdy už jim dojde fakt, že politické machinace se provádějí úplně jinde a jinak.
Pohrával si s vycházkovou holí a přemítal, kam vyrazí dnes v noci. Před měsícem ho opustila žena a on se s tímto prvkem ve svém životě stále nemohl smířit. První týden čekal, kdy zmoudří a vrátí se. Další už mu došlo, že se tak nestane. Najednou pocítil volnost a vrhl se do nespoutaného života, ale poslední dny ho to už tak nebavilo. Pozbylo to lesklého pozlátka zakázaného ovoce.
Usadil se za stůl ve své kanceláři. Přebýval v ní asi tak jednou za půl roku, nepotřeboval zde sedět. Nepotřeboval pracovat.
Malfoyové měli vybudované stabilní postavení ve všech důležitých pozicích na trhu i ve vládě. Rozhodovali o všem.
Mohl klidně sedět doma a přece by věděl o všem, kde se co děje a dokázal to bez problémů ovlivnit. Dokonalá síť informátorů a dobře rozestavěné loutky mu dávaly neomezenou moc skoro nad celým kouzelnickým světem.
Praštil pěstí do stolu, aby se uklidnil. Nalil si značnou dávku whisky a z nejspodnější zásuvky vydoloval ohmatanou už skoro nepohyblivou fotku Camily. Přejel palcem po vybledlých rysech.
„Kde jsi?“ zašeptal.
02.09.2016 21:52:19
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one