Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Možná někoho zarazilo, že jsem nepřidala v pátek, jako obvykle, případně v sobotu. No nějak se mi nechtělo, když se nechce komentovat Vám :-)
Každopádně velké díky Michelle a Nadin, které to tu udržují v chodu ;-)

Vám dvěma patří další díl.
Děkuji
 
Smrtelné nebezpečí

Večer ležela ve své posteli zabalená po krk v huňaté dece, přestože venku právě propuklo horké léto. Dnešní setkání se starou čarodějnicí Margulou neproběhlo nejlépe. Třikrát upadla do bezvědomí, za které dostala pokaždé řádně vynadáno pro zdržování zaříkávacího procesu.
Navíc ji chvění, třes a zimnice prostoupily natolik, že musela odejít o půlhodiny dřív. Nedokázala se jim ubránit ani v bezpečí své postele. Sofie jí přinesla slepičí polévku, a když viděla její vyčerpaný a bezemoční pohled zděsila se. Po dlouhém přemlouvání ji nakonec nechala samotnou.
Měsíc za oknem neviděla, hleděla do své minulosti.
 
Týden se psychicky připravovala na odchod, přesto ji přišlo, že to nedokáže.
Skřítkové své paní uctivě složili nejnutnější věci a kufry připravili do haly. Loučila se s každou místností, obrazem, předmětem v domě. Prsty laskala vše, co zde musela zanechat. I jeho komnaty ve své pošetilosti navštívila. Sedla si na kraj postele a se slzami v očích záviděla polštáři pravidelné privilegium jeho věrné společnosti.
Když za vysokým vyřezávaným čelem našla cizí podprsenku, musela utéct, aby nepropadla hysterii. Ve svém pokoji se uklidnila a upravila před cestou.
Slyšela ho přicházet.
Rána a neslušné nadávky provázely jeho návrat a nevěstily nic dobrého. Z patra si jej naposledy prohlížela, i v tomto nedůstojném stavu byl okouzlující. Dlouhé vlasy barvy ranního slunce se shrnuly na stranu a odhalily pohled na tvrdé aristokratické rysy.
V duchu ho pohladila po rovném nose, tenkých zrovna zkřivených rtech, které ji tolikrát s vášní líbávaly.
Schovala se za roh. Opřela se o zeď a zhluboka dýchala, aby nasbírala odhodlání ke svému činu.
Dolů scházela už plně vyrovnaná. Ledově klidná, na ni až moc, mu hrdě oznámila, že už dál nezvládne překotné tempo a navždy ho opouští.
Velký šrám na duši způsobil vodopád ostrých slov. Doslova utekla, aby nemusela poslouchat další.

 
ooOoo
 
Večírky k získání nových klientů pořádané Gringottovic bankou nestály za nic.
Lucius se nudil od slavnostního zahájení až po strnulý a brzký konec.
Potácel se s hlavou plnou rozporuplných myšlenek ulicí zavěšen do vytáhlé hnědovlasé kokety. Vlastně se mu ani nelíbila, netušil, proč si vybral právě ji.
Zrovna se chystal oznámit, že o její společnost už nestojí, když se zrychlil běh života a splašení koně osudu se vytrhly kočímu z vedení.
Božím mlýnům neunikne ani Malfoy.

 
ooOoo
 
Hrnek z prokřehlých a zesláblých prstů vyklouzl jako naolejovaný. Za hlučného řinkotu se roztříštil o hranu stolu.
Hleděla na spoušť, kterou spáchala a bilancovala při tom nad svým životem. Ona je hrnkem a on tvrdou hranou.
Nešťastně vstala ze židle, aby zlikvidovala, co napáchala její nešikovnost. Hlava se jí nečekaně zamotala a ona by se byla sesunula k zemi, kdyby ji Sofie nezachytila.
„Posaď se, já to uklidím.“ Zavedla klepající se ženu ke gauči, sama sesbírala střepy a vytřela podlahu.
„Okamžitě s tím nesmyslem přestaneš!“ Stála nad Camilou v pozici, která nedovolovala námitky. Jenže ona jen zavrtěla hlavou a opět se jí zmocnila melancholie nad zničeným životem.
„Vysvětli mi, aspoň proč to vlastně děláš?“ Sofie pocítila obrovskou beznaděj, hleděla na kamarádku, která se jí ztrácela před očima a nedokázala to změnit.
„Už jsem ti to říkala,“ hlas dávno nepatřil rozverné a veselé dívce, která dokázala pomoct v těžkých chvílích. Slyšela slova, která patřila stařeně nad hrobem.
Zamrazilo ji.
Smrt okolo obcházela a brousila své ostří.
Nedopustí, aby si zubatá našla cíl pro svou kosu.
ooOoo
  
Sofie sledovala tiše oddychující hromádku neštěstí na svém gauči. Vstávaly sice před dvěma hodinami, ale Camila únavou skoro nedokázala sedět.
Když za ní před měsícem přišla a hledala útočiště, vyzařovalo z ní tolik odhodlání, hrdosti a hlavně energie.
Svěřila se jí s bolestí nad nefungujícím manželstvím i se svým sebe zničujícím plánem. Sofie jí ho rozmlouvala všemi způsoby, co znala, ale neuspěla. Slova padla na neúrodnou půdu, zde už klíčilo jiné zhoubné semínko.
Camila přišla s touhou se rozvést. Zpřetrhat všechna pouta, která ji spojovala s mužem, šlapajícím po všem krásném, co si v mládí vysnila.
V kouzelnickém světě skoro nesplnitelné přání. Kouzelníci se žení jednou za život a jejich svazky jsou díky kouzlům takřka věčné. Obřad prováděný při svatbě je téměř neodvolatelný. Většinou jediným prostředkem k odluce je smrt. Jen nejvyšší kouzelníci s velkými schopnostmi se mohou podílet na jeho anulaci, která se provádí ve velmi vzácných případech.
Jedná se o dlouhý proces, při kterém do soukromí páru nahlíží spousta lidí a snaží se zjistit, zda je manželství opravdu natolik nevyhovující a nezachranitelné.
Ponižující a bolestnou zkušenost si každý raději dvakrát pořádně rozmyslí, než ji podstoupí.
Sofie si byla více než jistá, že Lucius Malfoy by raději svou ženu vlastnoručně zabil, než by na rozvod přistoupil. Připustit porážku, nechat si propírat špinavé prádlo veřejně, nepřichází ve velectěné aristokratické rodině v úvahu. Naneštěstí tohle věděla i Camila a tudíž se rozhodla pro jiný nebezpečný a hlavně neortodoxní způsob. Vyhledala kdesi v hlubokém lese chatrč, kterou obývala prazvláštní ženština a požádala ji o pomoc.
Sofie netušila, kde přišla na adresu té pochybné existence. Nesouhlasila s jejím jednáním, ale pevně za ní stála. Nepovedlo se odradit ji, proto zůstane oporou, pro případ potřeby.
Nejhorší představy se vyplnily. Čarodějnice spolu se svazkem, jež ji spojoval s manželem, vysávala mladé ženě i životní sílu.
Musí rychle zakročit, než bude pozdě.
11.09.2016 10:09:06
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one