Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Díky nadin jsme si užili pár dokonalých kapitol. Nechtěla jsem kazit z přečtení jejích úžasných slov, takže jsem pozdržela přidání kapitolky.
Tady ji máte.
A nebojte nadin určitě přidá další kousek brzy ;-) 
Tajná pečovatelka 

 
Camila stála zavěšená do Severuse a děkovala nebesům za věrného přítele. Zachumlala se do svého pláště, už několik dní ji slunce nedokázalo zahřát. Mráz se jí zavrtával snad až do kostí.

„Pán, nikoho nepřijímá,“ sděloval jim ustrašeně skřítek, který jim přišel otevřít.

„Mě rozhodně přijme,“ odporoval mu rázně její průvodce a přidal nasupený pohled.

Skřítek si, ale pevně stál na pánových rozkazech.

„V pořádku Timoty,“ usmála se Camila na stvoření, které jí kdysi sloužilo.

Skřítek se začal hluboce klanět a úslužně je vedl k pánovým komnatám, tam jej propustili. Severus vešel první a ona ho němě následovala. Zakuckala se štiplavým zápachem spousty alkoholu a nevětraných prostor.

První si všimla vysokého křesla a jeho svěšené ruky. Doslova přelétla místnost, poklekla a hledala sebemenší známky života. Nebrala na zřetel ostrou bolest způsobenou sklem, které si razilo cestu skrz kůži na kolenou.

Severus jí pomohl přenést bezvládné tělo do jiné čisté ložnice, kde ho ošetřil a přivedl zpět mezi živé. Minimálně co se životních funkcí týče.

Taktéž zlikvidoval i její poranění.

„Nikdo se tě neprosil, aby ses stal opět hrdinou!“ štěkal Lucius na svého přítele sotva se dostatečně probral.

„Přivedl jsem ti pečovatelku a zjišťuju, že v pravý čas,“ nenechal se jeho dočasný lékař vyvést z rovnováhy uštěpačností. Sám jí měl dost na rozdávání, ale zatím se krotil.

„Nejsem malé dítě, abych potřeboval chůvu,“ dostalo se mu poděkování.

„Všiml jsem si,“ Severus nechápal, jak tenhle protivný chlap dokázal Camilu natolik okouzlit.

„Pro Merlina!“ afektovaně vzdychl, „nedáš pokoj, tak kde ji máš?“ vysmíval se mu svou nabubřelostí.

„Dobré odpoledne,“ Camilu přestalo bavit představení dvou kohoutů na jednom smetišti a proto raději zasáhla. Snažila se skrývat tvář ve stínu, aby nezjistil, kdo ho vlastně navštívil.

„Ještě jsem vás od vašich povinností neodradil?“ zabručel jejím směrem, ale pohled plný pohrdání věnoval Severusovi. Byla upozorněna, že mu skoro neslouží zrak, což jí momentálně vyhovovalo. Přála si ho postavit na nohy, aby mohl opět bojovat a pak zmizet nepoznaná. Snad tím příliš neotřese svou nově nabytou rovnováhou.

„Starala jsem se i o protivnější pacienty,“ nehodlá mu darovat nic zadarmo. „Budete se muset ještě hodně snažit,“ aby zaměstnala nervozitou roztřesené ruce, začala mu urovnávat polštář.

První chyba.

Byl skoro slepý, nikoli úplně. Šokovanou tvář skryl příliš rychle, než aby ji postřehla.
 

ooOoo

 

Lucius sledoval štíhlé tělo své ženy, jak se kolem něj točí a upravuje mu lůžko. Rád by ji strhl k sobě, ale stále se tvářil, že netuší, co za ženu mu sem Severus přivedl.

V nejtěžších chvílích, kdy se k němu celá kouzelnická společnost postavila zády, kdy s ním, jako s mrzákem, nechtěli mít nic společného, přišla ona a nezištně ho podporovala. Nezalekla se odporných jizev na jeho tváři a těle. Neutekla s opovržením co nejdál od hrůzného stvoření, kterým se stal. Jednoduše zůstala v jeho blízkosti a s jí vlastní obětavostí mu dodávala sílu.

Něco málo přes měsíc bojovala s jeho urputnou snahou se zničit a s lehkostí vyhrávala. Její přítomnost, vždy dobrá nálada a shovívavost oproti jeho mrzoutství mu pomaloučku převrátily beznaděj a zoufalství na elán a chuť pokračovat.

Navíc, když se domnívala, že tvrdě spí, laskala jeho odhalenou hruď i tvář. Tyhle chvilky si vychutnával ze všeho nejvíc.

První noc, kdy na své kůži ucítil její nesmělé doteky, se domníval, že sní nádherný sen a přál si spát navěky. Noc co noc sedávala u postele a střežila jeho klidný spánek. Nechápal, proč to dělá, když tenkrát sama dobrovolně opustila jejich sídlo, ale bránit ji rozhodně nehodlal.
 

ooOoo

 

Podle jeho mínění se příliš rychle uzdravoval. Velkou roli sehrály i Snapeovy zázračné lektvary a masti. Tolik po tom ještě nedávno bažil, ale když si uvědomil, že s jeho zotavením ona opět zmizí, toužil ochořet navždy.

Před pár dny se mu vrátil cit do levé ruky, dokonce s ní už mohl bezbolestně hýbat. Neklamný znak jeho rekonvalescence. Stále se však tvářil, že v prstech neudrží ani příbor.

Mozek mu pracoval na plné obrátky, jak se snažil přijít na způsob, kterým by přiměl svou ženu k úplnému návratu. Svůdník v něm by ji držel v posteli, dokud by nepřišla k rozumu, ale on moc dobře věděl, že tudy cesta nevede. Řešení se zdálo být v nedohlednu.
 

ooOoo

 

Pozorovala hejno much rejdící po vybledlém stropě a přemítala, kdy dospěla k závěru, že se musela zbláznit, když pořád pokračuje. Místo aby hledala útočiště v jeho lákavém objetí, bojuje prohranou bitvu se svým poplašeným citem. Jistě, nebude to dlouho trvat a drahý pan Dokonalý se opět vyloupne ze skořápky.

Již brzy bude zase utíkat před vlastním srdcem.

Margula dokončila poslední přípravy a Camila by přísahala, že se pustila s výrazem zadostiučinění do práce.

Málem si překousla jazyk, při zápasu s výkřikem. Už i první máchnutí hůlkou proklálo její duši ledovým ostřím. Podivné brnění prostupující od konečků levé ruky do celého těla postupně umrtvovalo končetinu. Zděšeně se snažila zahýbat alespoň malíčkem, ale ten s výsměchem dál bezvládně spočíval na zašpiněné dece.

Margula opatrně nařízla žílu a do rány kapala připravenou hustou směs. Plamen ničící za sebou vše živé začínal proudit jejím tělem. Prohnula se a ve snaze uniknout.

Marně.

Miliony jehliček jedna po druhé protínaly kůži v nejrůznějších a nejbolestivějších místech.

Ocelová pachuť krve naplnila její ústa. Zalykala se, nedokázala ji vyplivnout. Hodina se nikdy nevlekla pomaleji.

29.09.2016 21:13:54
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one