Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
První i druhý advent je za námi a do Vánoc už nám moc času nezbývá. Přesto nebo právě proto jsem se rozhodla pro jednu takovou malou Vánoční minisérii. Je to impulsivní nápad a netuším, kam nás zavede ;-) Opět jsem si vybrala formu hry na možnosti, takže podmínkou pro další kapitolu jsou Vaše komentáře.

Úvodní kapitolu jsem si dovolila poskládat z úryvků povídek, které mám ráda. Souhlas jsem bohužel sehnala jen někde, takže tu není vše, co mě kdy zaujalo. Pod kapitolou najdete odkazy ke konkrétním povídkám ;-)

Hodně zábavy a Veselé Vánoce.


 

Bylo nebylo


„Vy jedna drzá, protivná ženhgrmh...“ bylo poslední, co dokázal formulovat před tím, než si ho Hermiona zcela bez rozpaků přitáhla za hábit a políbila. Vytřeštil oči, ale v té hrůze si všiml jen jejích zavřených víček. Zbytek tváře skrývala maskou, vyjma rtů, které laskaly ty jeho, byť bez odezvy. Ve zmatku, který zachvátil jeho nitro, bezradně vztáhl ruce a netuše, co dělat dřív, rozhodl se ženu odstrčit. Než to však stačil udělat, ona naposledy přejela jazykem po jeho dolním rtu a něžně skousla. Drobným polibkem si bolavé místečko udobřila a pak se od něj spokojeně odtáhla.
„Mýlila jsem se, jste sladší,“ zapředla mu do ucha a než se stihl vzpamatovat a minimálně jí vynadat, byla pryč.  (*)

„Hermiono! Vnímáš mě?“ jmenovaná zvedla oči od listů rozložených na stole.
„Hmm,“zahuhlala v odpověď.
Hrozně ráda by dočetla příběh, ze kterého byla tak násilně vyrušena, ale neutišitelná Ginnevra Weaslleyová jí v tom nadobro zabránila.
„Co to zas čteš?“ Přisedla si k ní a jedním plynulým pohybem jí vytrhla papíry z ruky. Hermiona se jen tiše pomodlila, aby jí je příliš neponičila.„Už zase ty romantický nesmysly?“ zhodnotila nakonec Ginny, když přelétla několik popsaných řádků. Obývat společně jednu ložnici znamenalo vědět o sobe opravdu hodně.
„Dovolíš?“ zavrčela Hermiona a snažila se pergameny získat zpět. Jenže její spolubydlící nebyla v nebelvírském famfrpálovém týmu jen tak pro nic za nic, takže se její snaha minula účinkem.
Srolovala svou kořist do ruličky a uklidila ji Hermioně z dosahu.
„Uvědomuješ si, že je to pitomost?“ zašermovala jí svým úlovkem před obličejem a namátkou vytáhla jeden papír. Nahlas začala číst:
 
„Slečno Grangerová, víte, že mi lijete za límec víno?“ zašeptal proti jejím rtům, aniž by pustil její útlý pas.
„To si vypiju později.“ Naklonila hlavu na stranu, když se domáhala dalšího polibku.
„Žádné později,“ ušklíbl se, než opět uvěznil její rty. Rukama ji pevně uchopil za zadeček, aby si ji vyzvedl výš. Vděčně mu omotala vratké nohy kolem boků.
Aniž by ji přestal líbat, donesl ji k nedaleko stojící lavici, kde předtím seděl na svém odloženém plášti.
Bez doteku se nad ní skláněl, nad dívkou, která právě rozkvétá v okouzlující ženu.  (**)

 
„To myslíš vážně?“ podívala se Ginny úkosem na Hermionu, když dočetla. „Zabil by tě dřív, než bys mu cokoli mohla nalít za límec.“ rozesmála se jejímu upjatému výrazu.
Hermiona s ní samozřejmě souhlasila. Brala četbu podobných příběhů jako příjemné odreagování. Po Dějinách Bradavic už nic jiného lehčího na čtení nenašla.
Když jí ty povídky jedna mudlovská kamarádka poslala poprvé, vyhodila je. Pak si to rozmyslela a jeden si čistě z vědeckých důvodů přečetla. Neuškodí vědět, čím se baví dnešní mudlovská mládež. Nutno podotknout, že nejen mládež.
Nakonec ji ty příběhy pohltily úplně. Některé byly sice slabší a celkem i nudné, ovšem na druhou stranu některé z těch autorek měly vážně talent.
„Pravděpodobně máš pravdu,“ přiznala Hermiona trochu váhavě. „O tobě se tam ale taky píše,“ nejlepší obranou je útok. Pokud přesvědčí Ginny, aby začala povídky také číst, už si z ní nebude moct dělat srandu. A třeba najdou další společné téma na povídání o dlouhých večerech, kdy se prostě ani jedné nechce spát.
Hermiona vytáhla další svazek listů, který měla ukrytý v učebnici. Chvilku se v něm prohrabovala, než našla ten pravý kousek.
 
Když se Ginny uklidnila, vysprchovala a připravila ke spánku, uvědomila si trpkou skutečnost. Dnes večer stráví noc se Severusem Snapem. V ložnici bylo jen jedno lůžko, takže se to musí neodvratně stát. Netušila, jestli se má těšit nebo bát. Ještě před několika týdny by mu snad vše s vděčností dovolila, jenže teď už si tak jistá nebyla. (***)
 
„Pf, nakopala bych mu zadek,“ odfrkla si zrzka. Neznělo to ale příliš důvěryhodně, zvlášť když to spíš zašeptala, než pobouřeně vykřikla.
Vytrhla Hermioně papír z ruky a rychle ho přelétla očima. Nevěřila, že tam skutečně stojí to, co slyšela.
„Pochybuju,“ usmála se vítězoslavně Hermiona. Návnada zabrala.
„Jo, já taky,“ přiznala nakonec Giny poraženě.
Sice studovala poslední ročník v Bradavicích, ale válka ji jasně naučila, kdo je zkušenější a komu se vyhýbat. Jenže by taky za žádných okolností nedovolila Snapeovi, aby se jí dotknul. To by raději spáchala sebevraždu skokem z koštěte.
„Někde jsem dokonce četla, že si svedla profesora Lupina,“ pokračovala Hermiona s mučením. Vychutnávala si, jak její kamarádka mění barvy i náladu, podle přečtených textů. (-)
„Ne, za co mě trestáš! Vždyť je divnej.“ Ginny se teatrálně chytila za čelo a hrála omdlévající.
„Je to velmi inteligentní a milý muž,“ Hermionu štvalo, když se špatně mluvilo o učitelích. Snažili se jim předat své vědomosti a zasloužili si proto kousek úcty.
O Umbridgeové nikdy neuvažovala jako o právoplatném učiteli.
„Jasně. Je divnej,“ máchla nad tím vším Ginny rukou.
Nehodlala to dál rozebírat a Hermiona jí dala za pravdu. Nechtěla se dozvědět, co dalšího si kdo myslí o jejím oblíbeném profesorovi.
„A co tohle?“ přešla raději k dalšímu příběhu.
 
Druhé výročí vyhrané války si zasloužilo velkolepou oslavu za účasti všech přežitých zúčastněných, takže Ginny musela nastoupit v doprovodu Harryho, ačkoli jeho nejvíc zajímalo, zda letos Kanonýři vyhrají mistrovství než to, že si dnes vybrala opravdu provokativní šaty.
Zamíchala rudou tekutinou ve své sklence a přemýšlela, po kom by ji hodila, když si ho všimla. Stál nonšalantně opřený o jeden ze sloupů držící horní balkón. Přejížděl pohledem tančící páry, jako by mu patřila celá místnost a on jim milostivě dovolil se bavit. Jejich pohledy se setkaly a v Ginny se začala vařit krev, anebo už se s množstvím alkoholu její úsudek nezkresloval, ale přímo zatemnil. (--)
 
„Tak zaprvé, nepiju! Za druhé, Harry by mě nenechal jen tak samotnou v koutě a za třetí, kdo mě to vlastně měl pobláznit?“ rychle přečetla několik dalších vět.
Hermiona se snažila nesmát. Tohle bude vážně povedené překvapení.
„Lucius Malfoy?“ výkřik rezonoval místností, že málem shodil svícny z krbu. „Vždyť je to Dracův otec!“
„Počkej. Ty si ze všech negativ vybereš zrovna tohle?“ zarazila se Hermiona a nedůvěřivě se na ni zadívala.
„No co? Je to velmi inteligentní a pohledný muž?“ schválně zvolila podobná slova, jakými předtím Hermiona ohodnotila profesora Lupina.

Jak to bylo dál?


1) Rozebereme ještě pár příběhů
2) Děvčata začnou sama psát nějaký příběh
3) Dívky začnou přemýšlet, jak něco z příběhů zkusit v reálu

4) Vaše nápady

Odkazy na vypůjčené povídky:


(*) - http://wixie.7x.cz/rubriky/dokoncene-povidky/jedina/jedina-cast-prvni
(**) - http://nadin.wgz.cz/rubriky/jednorazovky-chavelierka/zoufale-veseli
(***) - http://nadin.wgz.cz/rubriky/kapitolovky-chavelierka/akce-severus/24-jen-pravy-pritel-zustane
(-) – Hermona naráží na povídku Nepřítel od Bleska (najdete ji zde http://www.blesk.xf.cz/fanfiction.htm) Jelikož jsem nezískala svolení, nepřikládám ukázku
(--) – úryvek ze zatím nezveřejněné povídky
 
12.12.2016 21:21:16
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one