Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Nějak jsme se zasekly u Mudlinky, ale aby to ostatním nebylo líto posílám i Hermionu ;-)
Oboje se nám blíží ke konci, takže připomínám anketku
 Dotaz
 
Hermiona seděla v příjemném přítmí malé zapadlé kavárně blízko centra Londýna. Původně plánovala jednou provždy ukončit zvláštní vztah, který s Alfredem měla. Nedokázala přesně definovat, co se mezi nimi odehrává. Zda už překročili linii vymezující přátelství nebo jsou stále ještě v bezpečí. Každopádně se jí nelíbilo, kam to směřuje. Potácela se mezi dvěma muži a měla by se konečně jednou pro vždy rozhodnout, co vlastně chce.
Jenže momentálně tu teď seděla, usmívala se Alfredovým vtipům a vůbec se jí nechtělo nic řešit. Cítila se volně a svobodně, což si mohla dopřát jen málokdy. Její společník byl milý a pozorný. Nevyžadoval speciální zacházení, jen se těšil z její společnosti.
Připadala si krásná a žádoucí, jednoduše jako žena. V nemocnici byla ředitelkou, vedle Harryho nebo Rona parťákem, s Ginny kamarádkou, doma pečovatelkou dětí a Severus ji viděl stále jako malou holku. Nikdy jen Hermiona. Každý ji zastrčil do určené škatulky a všechno vybočující se stalo špatným a nežádoucím.
Kdežto Alfréd od ní nic neočekával. Přijímal, co zrovna nabízela včetně špatných nálad nebo nedostatku času. Nestěžoval si.
 
ooOoo
 
Hermiona odpoledne sledovala, jak si její kamarádka urovnává věci v obrovském kufru.
„Ještě máš možnost si to rozmyslet,“ zapřela se o víko, aby ho obě mohly snáze zapnout.
„Nechci,“ mrkla na ní Ginny a unaveně se posadila vedle přeplněného zavazadla. Seděla sotva pár vteřin a už se vrhla na přerovnávání batohu.
„Opravdu to nemusíš dělat,“ sedla si Hermiona na uvolněné místo vedle kufru.
„Jednak to byl můj nápad a pak konečně mám důvod vyměnit roli poslušné partnerky dokonalého pana Pottera za kousek vzrušení,“ zasmála se zrzka nad Hermioniným utrápeným výrazem.
Svá slova pronesla v žertu, ale ukrýval se za nimi velký kus pravdu. Nebavilo ji sedět doma a štupovat ponožky. Od mala byla živel a dávala přednost zajímavým zážitkům před bezpečím rodinného krbu. Proto ji od začátku přitahoval Harry Potter, skrývala se za ním nekonečná dálka dobrodružství. Bohužel se nakazil Weaslleyovskou infekcí v absolutním ochraňování ženského pokolení.
S nástupem všedních dnů společného života vyprchaly poslední jiskřičky vzrušení. Harry začal chodit do práce a ona vysedávala doma. Zkoušela si najít nějakou zábavu, koníčka, ale neuspěla.
Když nyní dostala příležitost spolupracovat s Henrim při hledání otce dítěte, chopila se jí jako poslední šance na spásu.
„Buď, prosím, opatrná,“ Hermiona moc dobře chápala všechny její pohnutky, přesto si vyčítala, že ji do toho zatáhla.
Původně to měl být jen její problém a po čase i Severusův, jenže se do toho začalo zamotávat čím dál tím víc lidí. Cítila se odpovědná za každého z nich. Nutila je lhát a překračovat zákony. Někoho víc, někoho míň. Nějak se jí to vymykalo z rukou.
 
ooOoo
 
„Děláme dobře?“ zeptala se Hermiona Severuse, když ho večer našla sedět u pacientky.
„Obklady jí pomůžou od horečky,“ pokrčoval v činnosti a ani k ní nevzhlédl.
„O tom přece nemluvím,“ postavila se mu navztekaně do zorného pole. Před pár minutami vyprovodila Henriho a Ginny k místu, kde se mohli nepozorovaně přemístit, takže na podobné vyhýbavé odpovědi neměla náladu
„Hermiono, byla to jejich volba. Do ničeho jste je nenutila,“ vstal a chytil ji za ramena, aby se mu dívala do očí. „Neriskují nic, když si chtějí udělat výlet.“
„Vy to víte!“ vykřikla najednou. V očích mu poznala odpověď dřív, než se musela zeptat.
Nechápavě zvedl obočí, ale moc dobře věděl, o čem mluví. Snažil se to před ní skrýt, co nejdéle to půjde.
„Víte, kdo je otcem,“ překvapeně vykulila a oči.
Neptala se, konstatovala holý fakt, který mu vyčetla z tváře. Setřásla ze sebe jeho ruce. Potřebovala se soustředit a jeho doteky jí to neusnadňovaly.
„Hermiono…“ pokoušel se něco říct, ale zarazila ho.
„Kdo je to?“ musela to vědět.
Poslala své přátele na marnou cestu a přitom měli odpověď přímo před nosem. Tohle mu asi neodpustí.
„To není důležité,“ pokrčil nedbale rameny, ale Hermiona ho už znala natolik, aby si všimla mírně strnulých zad.
„Kdo… je … to?“ kladla důraz na každé slovo.
Ať se jí snažil namluvit cokoli, na osobnosti toho člověka nesmírně záleželo, jinak by se jí to nepokoušel zamlčet.
Právě přemýšlela, jestli má na Severuse začít křičet nebo to ještě zkusit po dobrém, když se otevřely dveře a dovnitř vběhla sestra, která měla právě službu.
„Omlouvám se, paní ředitelko,“ sestra si je zvědavě prohlížela.
Nejspíš opatrně zjišťovala, v čem přesně je vyrušila. Některý personál nemocnice se příliš nebránil drbům. „Máte v kanceláři návštěvu. Zástupce ministra pana Pottera,“ na okamžik se zasnila, ale rychle se vzpamatovala.
Harry za Hermionou do nemocnice často nechodil. Většina lidí na něj reagovala podobným způsobem, jako tato sestra a tak dával přednost klidnějším místům. Pokud si ji nechal zavolat, tušila, že se jedná o formálnější návštěvu a moc se jí to nelíbilo.
 
„Co to tu vyvádíš, Hermiono?“ spustil Harry dřív, než mohla, dosednou do židle. Protože se neměla k odpovědi, rozhodl se, pokračovat sám. „Vrátil jsem se na ministerstvo a hned se na mě nahrnuly dotazy ohledně tvé funkce.“
„Co přesně jim vadí?“ Než stihla dojít do své kanceláře, utřídila si myšlenky, takže teď zůstala klidná. Nabídla Harrymu posunkem něco k pití z baru u dveří, ale odmítl.
„Vážně si najala Snapea?“ zeptal se už o něco smířlivěji.
„Všichni tu ženu hodili přes palubu. Co jsem měla dělat?“ Věděla, že on to pochopí. Měli stejný smysl pro odpovědnost. Proto také zůstali tak dlouho přáteli. Nespojovala je jen léta ve škole a prožitá nebezpečí. Kolovala jím v žilách podobná krev.
„On není lékouzelník,“ upozornil ji zcela zbytečně.
Spíš jen opakoval slova škarohlídů, kterým se nelíbila žena v tak vysoké funkci.
„Celý postup se mnou konzultuje,“ vysvětlila na oplátku, ale tušila, že to nebude stačit.
Opřela se v křesle a zadívala se na něj upřímnýma očima. Pokud to bude jen trochu možné, nehodlá před ním nic tajit.
„Ani ty nejsi léčitel,“ připomněl jí, ale věnoval jí vědoucí úsměv. „A co to dítě?“ pokračoval dalším tématem, protože to první považoval za uzavřené. Stačilo mu Hermionino ujištění, že má vše pod kontrolou.
ooOoo 

Nebylo nejšťastnější, že Harry našel Severuse u Hermiony, ale už se to nedalo napravit.
„Harry se přišel podívat na malého,“ vysvětlila důvod jeho návštěvy zamračenému profesorovi.
Chtěla Harrymu ukázat ten malý uzlík, aby pochopil, proč si ho nechala. On děti miloval, věděla jak ho přesvědčit. Jenže Severusova přítomnost v jejím bytě všechno komplikovala. Mohl si špatně vysvětlit, proč u ní bydlí.
„Vskutku?“
26.10.2015 12:46:03
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one