.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Moc chci poděkovat těm několika zVás, kteří tu po sobě zanechají stopu. Moc mi to pomáhá posunout se dál.
Tahle kapitola patří právě Vám


 
 
Severus pozoroval odlesk slunce v Hermioniných vlasech. Paprsky se jí proplétaly mezi kudrnami a vytvářely zajímavé efekty.  
Snažil se při tom tvářit absolutně vztekle a nabručeně, stejně jako ona kudrnatá dívka před ním. V jejím případě se přičítaly body, protože to nejspíš nehrála tolik jako on. Jedna neposedná lokna jí sklouzla do tváře, prudce ji odstrčila stranou.
Začal si s touhle hádkou sice sám, ale první rozhodně skončit nehodlal. Potřeboval s někým mluvit, bez ohledu jaký styl rozmluvy bude zvolen.
Drželi ho tu v posteli už třetí den a on začínal být podrážděný z celého toho nic nedělání. Nedokázal zůstat v nečinnosti déle než pár hodin a několika denní nucený odpočinek už rozhodně přesahoval únosnou mez.
Není žádné neschopné nemluvně, co se ani samo nedokáže podrbat na zadku. Ještě mu začnou předkusovat večeři a on brzy začne překusovat je.
Strašně moc se nudil a jeho mozkové závity zahálely. Jestli je dřív nebo později nezačne pořádně používat, zakrní na úroveň těch mrňavých nedochůdčat, co musí rok co rok učit.
„Odcházím!“ Hermiona se zvedla a oprášila si kalhoty od pomyslných smítek. Asi aby zaměstnala ruce dřív, než se ho pokusí uškrtit. „Na tohle rozhodně nemám čas,“ zadívala se na něj pohledem, který jasně naznačoval, že pokud má něco na srdci, ať to řekne stručně. Ona je z nich dvou momentálně ta rozumná a nemá žádný zájem začínat další kolo nesmyslné hádky.
„Musím se vrátit do školy,“ oznámil rázně.
Doufal v nezpochybnitelnost jasného faktu, že je zaměstnaný muž a léčení provádí ve svém volném čase bez souhlasu své zaměstnavatelky.
„Henri za vás převzal hodiny,“ Hermiona cítila jasný triumf.
Nejspíš to pocítil i on, protože se zamračil ještě víc a to už si myslela, že to ani nejde.
„Pochopte, že jste padl vyčerpáním. Musíte odpočívat,“ pokusila se vrátit na začátek a přesvědčit ho po dobrém. Dát mu poslední šanci ukázat, že je dospělí jasně uvažující jedinec.
„Se vší úctou, zrovna vy mi budete radit ohledně odpočinku?“ tohle byla jasná podpásovka a původně s ní ani nechtěl vyrukovat, ale nějak se nedokázal ovládnout.
Poznal, že přestřelil, když mu věnovala hodně otrávený pohled. Už ho znal. Párkrát se s ním setkal, když ji sledoval při rozvrhování práce v nemocnici. Někteří zaměstnanci stále nedokázali pochopit, že s Hermionou Grangerovou se prostě nevyjednává.
„Uznávám, proto jsem se poradila s odborníkem,“ pokývala hlavou a přesunula se blíž ke dveřím. Naznačovala mu, že hodlá jejich konverzaci rázně ukončit.
„Myslíte s tím nedostudovaným mladíčkem, co se s vámi toulá po chodbách místo, aby pořádně studoval?“ Severus se v posteli o kousek napřímil.
Tohle téma mu nebylo příjemné. Původně si usmyslel nekomentovat Hermioniny schůzky, ale nedostatek mozkové aktivity se zřejmě začal projevovat o něco dříve, než předpokládal. Potřeboval zamaskovat zřejmý důkaz své žárlivosti a tak se ukryl za masku lhostejnosti. Sice už nevhodná slova z úst vypustil, ale pokud se bude tvářit, že ho odpověď vlastně nezajímá, možná se to stane pravdou. Nebo si to bude aspoň myslet ona.
„Ano přesně s ním,“ zakývala Hermiona hlavou a dál se ke svému dostaveníčku nevyjadřovala; k Severusově nelibosti.
Ona se nevyjadřovala už vůbec k ničemu, jednoduše za sebou zavřela dveře z druhé strany.
Zadíval se na kus dřeva, který je právě dělil a začal si konečně připouštět prohru. Jenže co ve skutečnosti prohrál? Hádku? Potencionální přítelkyni? Dočasnou milenku? Oslnivou budoucnost? Další zklamání?
ooOoo
 
Hermiona zaklapla desky s uzávěrkou za tento měsíc. Poklepala na papír nehtem a dovolila si okamžik oddychu. Poté posbírala své věci, různě roztroušené po kanceláři tak, aby je v danou chvíli našla přesně tam, kde je bude potřebovat a vyšla ven z kanceláře.
Ještě se nechystala domů, dnes měla naplánovaný jiný program. Výjimečně nezahrnoval setkání s Alfredem. Začínala vyhledávat jeho společnost stále častěji. Zjistila, že mají mnohem více společných zájmů, než se na první pohled zdálo.
Dokonce jí ho schválila i Ginny, která hodnotila opačné pohlaví velmi kriticky. Obzvlášť nacházelo-li se v okolí její kamarádky. Pravda je, že nejprve na ni vrhla hodně zvláštní pohled, stejný později věnovala Severusovi při jedné návštěvě v nemocnici, ale dál to nekomentovala. Hermiona sice přemýšlela, kolik toho asi Ginny ví, ale netroufla si zeptat.
Normálně by se o mužských rozhodovala sama, ale byla už tak dlouho sama, že jednoduše potřebovala slyšet povzbuzení i od někoho jiného.
Pro tuto chvíli musí jít její milostný život stranou. Chystá se stát svědkem unikátní léčebné metody prováděné dvěma geniálními lékouzelníky. Pořád si nebyla jistá, že udělala správnou věc, když k tomu pokusu dala nakonec svolení. Oba byli sice zkušení nitrozpitci a znalci oboru, ale pořád tu bylo příliš mnoho proměnných, se kterými se musí počítat. Nevěřila, že jim bude k něčemu platná, nebo že dokáže zabránit případné katastrofě, ale jednoduše potřebovala být při tom.
Oba si byli tak neskutečně jisti, že nastal ten správný okamžik, že se nechala přesvědčit.
Od Severusova zhroucení uběhl celý týden a on se zdál být natolik v pořádku, že nic nebránilo tomu pokračovat v nácviku.
Dnes má nastat ten jedinečný okamžik, kdy žák složí závěrečnou zkoušku. Severus se ponoří, s Henriho pomocí, do vzpomínek paní Galanti a pokusí se z nich vytáhnout důležité podrobnosti k nastavení správné léčby.
Hermiona si nastudovala spoustu knih, časopisů i nepublikovaných recenzí, přesto si nedokázala ani trochu představit, jak to celé bude probíhat.
Z Harryho vyprávění o hodinách nitrobrany pod Severusovým dohledem pár informací věděla. Jenže Harry tehdy spolupracoval, byl při vědomí a cítil, že se mu někdo hrabe v hlavě. Jenže paní Galanti je v komatu už strašně dlouho a nereaguje na vnější podněty.
Moc dobře si vybavovala všechna ta varování a doporučení v podobě příběhů kouzelníků uvízlých někde na půl cesty.
Co se stane, až profesor narazí na tu hrůznou věc, co přiměla ženu v nejlepším věku ukrýt se v šeru bezvědomí?
Nemusí ho milovat, aby jí na něm záleželo.
ooOoo
 
Prošla několik pater, nakoukla do vybraných pokojů, promluvila s pár zaměstnanci a nakonec předala pokyny sestře vykonávající noční směnu. Když už nenašla nic, čím by oddálila svůj přesun do zadního pokoje dlouhé chodby v levém křídle oddělení těžkých případů, sebrala veškerou zbylou odvahu a zaklepala na dveře.
Henri se Severusem už byli na místě a připravovali potřebné nástroje. První zmíněný si přenesl židli blíže k lůžku a zhluboka si přihnul z lahvičky položené vedle něj na stolku. Nejprve chtěla něco namítnout, ale rozmyslela si to. Pokud Severus věří, že se bez podobných pomůcek neobejde, věřila mu i ona. A pak hned na začátku slíbila, že se nebude vměšovat. Sama pro sebe si umínila, že hranici kam až nevměšování sahá, si stejně určí ona dle dané situace.
 
Severus sledoval Hermionin příchod a v duchu odhadoval, na kolik bude její účast přínosná. Už teď cítil podivné chvění v oblasti žaludku. Jen nedokázal rozšifrovat, co přesně se mu snaží naznačit. Samozřejmě očekával problémy a komplikace. S většinou z nich se hodlal vypořádat, až nastanou, jenže některým z nich chtěl předejít. Jak se zbavit té největší a nejzásadnější, která se právě usazovala zády k oknu, na to nepřišel. Na jednu stranu si přál mít ji tu a čerpat sílu z její přítomnosti, svým způsobem ho uklidňovala, ale z té druhé se právě tohohle obával. Co to může přinést?
Ucítil na sobě Henriho zvídavý pohled a tak raději přesunul pozornost k pacientce. Zkontroloval, zda má v mezích možností maximální pohodlí. U člověka v komatu se to zjišťuje velmi těžko. Nakonec si i on sám přisunul židli.
Necítil se dobře a nevěřil, že za to může nepohodlnost tohohle kusu nábytku. Cítil by se stejně i na gauči z ministrovy kanceláře, a že ten rozhodně pohodlný byl.
30.08.2015 17:30:08
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one