.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Omlouvám se za zpoždění. K dobru mi budiž připsáno, že jsem svůj čas vyplnila velmi produktivně. Se Sárou jsme daly do kupy kostru k další dovolené. Pokud se Vám její parodie líbí, máte se opravdu na co těšit. Řekla bych, že se překonává ;-)

A teď něco trochu nudně jednoduchého :-) 
Nemocniční chodba se pomalu zahalovala do měkkého příšeří, když se Hermiona vracela do kanceláře doprovázená Alfredovou milou společností. Původně se chtěla ve městě zdržet jen tak hodinku maximálně dvě, ale čas jí utekl tak rychle. Díky svému výtečnému společníkovi že zde strávila celé odpoledne a rozhodně nelitovala. Už dlouho se tak nebavila.
Pokradmu si svůj doprovod prohlížela a musela usoudit, že je celkem hezký. Žádný prototyp mužské krásy vystavovaný v časopisech pro mladé čarodějky, přesto z něj vyzařovalo to něco, co nutí k druhému a třetímu pohledu.
Osobně dávala přednost hladce oholeným mužům, ale v tomto případě jí vousatá ozdoba pod nosem zas až tak nevadila. Jak nad tím přemýšlela, nikdy neměla přesně vyhraněný typ muže, který by se jí líbil. Stačilo projít seznam, osob opačného pohlaví, které stihla během svého života poznat.
Vicktor Krum byl svalnatý tmavovlasý sportovec s ostře řezanou tváří.
Ronald Weaslley zrzavý malý vtipný přítel zasypaný spoustou pih.
Severus Snape … jedna velká záhada, která se k nim právě blížila z protějšího konce chodby. V podstatě v něm bylo kousek od každého muže, který ji prošel životem a to i včetně otce, jen to nedokázala momentálně najít.
Sledovala přibližující se postavu a uvědomila si, že lepší příležitost už by se nemusela naskytnout, a tak se začala lépe soustředit na Alfredova slova. Položila mu dlaň na předloktí, aby mu naznačila svůj zájem. Náhlé důvěrnosti se nebránil, naopak se tím zdál být víc než potěšen.
Za to profesor se netvářil, že by je vůbec zaregistroval. Když je míjel, zatoužila ho zastavit, představit svého společníka a vmést mu do tváře všechny ty hloupé výmysly, které mezi ně postavil. Nedostala příležitost užít si triumf, Severus Snape se jim jednoduše sesunul k nohám. Později se celé situaci nejspíš hořce zasměje. Tolik si přála strhnout na sebe pozornost a on jí to opět elegantně překazil.
ooOoo
 
Severus nevěřil na anděly ani na nebesa, proto vylučoval i existenci pekla. Jenže proč se právě v jednom nacházel, pokud žádné není?
V hlavě se mu prohánělo stádo satanášů a rozbíjelo obrovské skleničky. Ze střepů mu poté tvořily zvláštní mozaiky zapichováním ostrých kousků do nejcitlivějších tkání. Když si vzpomene na nějakou modlitbu, asi ji použije. Něco hodně krátkého a výstižného. Asi tak: „Ať už mě sakra přestane bolet hlava! Amen.“
Několikrát ještě upadl do blaženého nevědomí, než se mu podařilo se opravdu probrat. K jeho velkému překvapení první osobu, kterou spatřil, byla Hermiona. Stála k němu zády a zvědavě strkala nos do jeho věcí. Prohlížela si laboratorní sestavu na jeho (v podstatě jejím) stole a obezřetně brala do ruky jednu zkumavku za druhou. Prozkoumala jejich obsah a poté je opatrně vracela na původní místo.
Z tohohle úhlu sice vypadala hodně zajímavě, zvlášť když na sobě měla černé upnuté kalhoty, ale jeho prostě strašně rozčilovalo, když mu někdo bez dovolení šmejdil v soukromí. Právě držela skleněnou dózu s květy nočního lososu, když se pokusil dát o sobě vědět. Zaregistrovala ho až na třetí pokus, to už měl chuť po ní hodit lampičku stojící na nočním stolku. Jen ji nedokázal zvednout. On momentálně nedokázal zvednout ani samotnou paži.
Položila mu dlaň na čelo, zmařila tep a upravila polštáře pod hlavou.
„Můžete mi vysvětlit, co se tu děje?“ rozzlobila se na něj poté, co se ujistila, že je vše v pořádku.
Návrat mezi živé si představoval trochu jinak. Malinko nadšení by neuškodilo.
Rád by jí odpověděl, ale zaprvé se mu jazyk přilepil na patro, a zadruhé jí do toho vůbec nic není.
Mozek mu odmítal zpracovat údaje, že se nachází v jejím bytě, takže pod jejími pravidly, a že ona je vlastně jeho zaměstnavatelkou, takže opět pod jejími pravidly. Nejspíš to odmítal zpracovat i její mozek, protože se tím nijak nezaobírala a nevyužila ve svůj prospěch.
Stačilo všechno ostatní, čím mu vynadala. Zasloužil si všechna označení, kterými ho nazvala. Neodporoval jí.

 
ooOoo
 
Hermiona pochopila, že se od profesora nic nedozví. Poznala mu na očích, že se s ní odmítá bavit. Rozhodla se proto zaměřit na jiný článek tohohle zvláštního řetězce. Vzala si Henriho k sobě do pracovny a pořádně na něj uhodila. Pokoušel se zapírat stejně jako Severus, jenže Hermionu nedokázal přesvědčit. Chyběla mu profesorova neústupnost a schopnost obrátit veškeré argumenty ve svůj prospěch. Nakonec tedy dosáhla svého a Henri rezignoval.
„Co všechno víte o nitrozpytu?“ zeptal se prostě. Usadil se pohodlně do křesla a začal studovat nepatrné rýhy na opěrkách.
 „Jedná se o schopnost nahlédnout druhému do mysli. Většinou je k tomu potřeba oční kontakt, ale někteří opravdu schopní kouzelníci to zvládnou, aniž by se druhému dívali do očí.“ Hermiona pochopila, že netouží znát encyklopedické vysvětlení, takže se omezila na jen stručný výklad.
Přestože ji na jazyku pálil mnohem obšírnější popis - některých zlozvyků z dětství se dá jen těžko zbavit.
„Správně. Někteří z těch nejnadanějších v tomto umění, ho dokážou využít i při léčení.“ Doplnil její odpověď o další informaci, která jí naježila chloupky na zátylku.
Hermioně se vůbec nelíbilo, kam jejich diskuze směřuje. A Henriho uhýbající pohled ji v této domněnce jen utvrzoval.
„Nechcete mi naznačit…“ nedokázala větu dokončit, tolik se jí příčilo, co by to mohlo znamenat.
„Ano, Hermiono, pokoušíme se o Prolnutí,“ zakýval Henri nepřítomně hlavou, jakoby odsouhlasoval ještě něco dalšího než jen její domněnky.
Právě se jí potvrdily nejhorší obavy. Prolnutí je Ministerstvem zakázaný způsob léčby, přestože se nejednalo o úplně černou magii. Kouzelník se při úkonu vždy nacházel někde na rozhraní.
Léčitel vstoupí pacientovi do hlavy a sdílí s ním veškeré vzpomínky a pocity, hlavně ty negativní – vlastně jejich mysl na okamžik prolne. Právě v tomto okamžiku se jedná o nejnebezpečnější část celé léčby, protože se nikdy neví, zda se lékouzelník dokáže vrátit zpět, nebo nepoškodit léčenou mysl.
„Uvědomujete si, že to jsou protizákonné praktiky?“ Hermioně se hlavou míhaly všechny důsledky, včetně ztráty postavení a reputace. Severuse a Henriho by nejspíš zavřeli do vězení za porušení hned několika zákonů a ona by se plazila ve společenském bahně.
„Skutečné Prolnutí zvládne jen ten nejšikovnější nitrozpytec, bohužel se vždy úroveň schopností poznala až pozdě. Ministerstvo pro sebe zvolilo nejjednodušší cestu. Vy se teď musíte se rozhodnout, zda budete postupovat podle pravidel a své pacientce už nepomůžete nebo sem tam přimhouříte oko.“ Henri se s ní nesnažil manipulovat, tohle bylo prosté shrnutí faktů. Poznala to, přesto by byla raději, kdyby ho momentálně mohla obvinit z něčeho ohavného. Usnadnilo by jí to rozhodování.
„A profesor Snape?“ opravdu se obávala o jeho zdraví, ale byla v tom i jiskřička naděje. Kdyby ho to mělo ohrozit, zatrhne to okamžitě.
„Sdílet skutečné emoce s někým, kdo si prožil opravdu kruté týrání, není zrovna příjemný zážitek.“ Henri se pohroužil do svých vzpomínek a ona z jeho strhané tváře nyní dokázala přečíst všechny důvody k užívání Omamných lektvarů. „Zkusil jsem toho příliš mnoho. Další už bych nezvládl, proto své vědomosti předávám Severusovi. Obyčejně učení trvá několik měsíců. My jsme z nedostatku času, tak trochu přetáhli strunu. Jeho organizmus se s tou zátěží snaží nějak vyrovnat.“
23.08.2015 19:10:10
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one