.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Omlouvám se za delší prodlevu, ale dovolila jsem si odcestovat na dovolenou. Už jsem plně online, takže můžu všem věrným přidat další očekávaný (alespoň doufám, že očekávaný) kousek.


 
Hermiona se po návratu tolik zabrala do nahromaděné práce, že ani nevnímala své okolí. Musela řešit odložená lejstra, nakupenou poštu, několik stížností a ministerské pochůzky. Rychle se vrátila do svých vyjetých kolejí, kdy běžně trávila dny v mírném poklusu. Dokonce se jí z nedostatku spánku začínaly opět rýsovat temné kruhy pod očima. Vlastně jí ani nezbýval čas zabývat se Severusem nebo Henrim. Oba skoro každé ráno zmizeli z bytu a vraceli se pozdě večer, takže se úplně míjeli a ona na ně dočista zapomněla.
Možná by to přehlížela donekonečna, kdyby se neukázala Ginny.
Upozornila Hermionu na to, že už u sebe dál nemůže ukrývat zatajované dítě, protože by se Harry mohl brzy vrátit zpět. Naštěstí posílal celkem pravidelně sovy, takže má o jeho pohybu celkem přehled. Trvalo jí dlouho, než ho to naučila. Po několika výpravách, kdy málem dostala infarkt z představ, co jí vířily hlavou, na něj rázně přitlačila. Weasleyové dokážou být v rafinovaném mučení vynalézavější, než nejšikovnější Zmijozel.
 
Ginny se s Hermionou zdržela na šálek čaje a dívčí diskuzi, proto se mohla setkat s jejím novým nájemníkem. Henri z ní byl opravdu nadšen, až Hermioně přišlo, jestli v její společnosti dokonce maličko neomládl. Do teď si neuvědomila, o kolik po jejich návratu sešel. Tahle nemocnice musí být prokletá, když takhle působí na lidi.
Po Severusově vlažném představení zahrnul Henri Ginny lichotkami. Hermiona musela uznat, že se ženami to nejspíš umí mnohem lépe než podmračený profesor. Za celou dobu, co svou kamarádku zná, ji ještě neviděla tolik se červenat.
„Doufám, že jste si slečnu Weasleyovou pojistila kouzlem mlčenlivosti,“ zavrčel Severus, když už se mu začalo té zdvořilosti zdát příliš.
„Vás jsem o to také nežádala.“ Hermiona si právě přebírala tašku s osobními věcmi malého Galanti. Snažila se o neutrální tón, ale nejraději by mu za podobné chování pořádně vynadala. Ginny přeci stála hned vedle ní a určitě se jí nelíbilo, jak o ní mluví.
„U mě nehrozí, že se hned rozeběhnu svěřovat panu Potterovi.“ Zavrčel podrážděně a snažil se nedívat na malého, který se mu pokoušel rozvázat tkaničky.
Vážně bylo potřeba vysvětlovat stav věci? On dvojitý agent, který si právě mlčenlivostí dokázal zachránit život, se dá těžko srovnávat s mladou zamilovanou holkou navíc z rodu Weaslleyů.
„Nepovažuju za nutné říkat Harrymi o každém svém kroku.“ Ginny nebyla z těch, co se jen tak leknou nebo urazí, takže se profesorovi postavila čelem. Získala si tím od Herniho další body k dobru. „A i kdyby on by Hermionu nezradil,“ zakončila svůj plamenný proslov.
Severus s tím příliš nesouhlasil, ale nehodlal se hádat. Usoudil, že jsou momentálně v přesile a jeho argumenty by padaly na neúrodnou půdu.
Hermiona sledovala slovní přestřelku, ale sama byla duchem někde úplně jinde. Vzpomněla si na daný slib ohledně svého milostného života. Sledovala profesora a uvědomovala si, že musí někde najít mladého muže ochotného si s ní vyrazit. Onen nebohý mladík navíc musí být přistižen při činu, aby ji vůbec věřil, že na schůzce byla.
Vymyslel si na ni velmi těžký úkol. Kde takového vzít a nekrást?
Sama měla velmi omezený výběr. Uvědomovala si, že její absence vycházek mimo nemocnici jí práci nijak neulehčovala. Do nemocniční pracovny za ní žádný princ nepřijde a nepožádá, aby s ním trávila volný čas.
Skoro začínala uvažovat, jestli za tu námahu opravdu stojí? Když už najde obstojnou osobu mužského pohlaví ochotnou s ní strávit určitý čas, proč by ho pak měla měnit za nejistotu v podobě tvrdohlavého černého přízraku?

 
ooOoo
 
Hermiona procházela nemocniční chodbou rozhodnutá si pro dnešek od všeho odpočinout, když ji zaujalo světlo v pokoji Snapeovy pacientky. Rozhodla se nakouknout, jak pokračuje léčba. V místnosti kromě mladé ženy v bezvědomí nikdo nebyl. Dovolila si prohlédnout rozložené nádobky na nočním stolku. Několik flakonků v sobě ještě neslo stopy po lektvarech. Uchopila jednu do dlaně a nastavila proti světlu. Přičichla k hrdlu a poté si kápla kapku na prst. Promnula ukazováčkem a palcem ulpělou hmotu. Snažila se přijít na to, co je to za lektvar. Určitě se s ním už setkala, ale nedokázala si to vybavit. Nakonec prst olízla, aby mohla porovnat chuť a v ten moment pochopila. Omamné lektvary!
 „Co tohle má znamenat?“ vystartovala ihned na vracejícího se Severuse, aniž by mu dala šanci připravit se proti útoku. Už zjistila, že nejvíce se dozví, když ho zastihne nepřipraveného.
„Mám dojem, že už jste to poznala,“ sebral inkriminující flakonky i ten, který svírala v ruce.
„Jak můžete?“ Zoufale se snažila najít jiná vysvětlení, než ta, která jí vířila hlavou.
Látky zakázalo ministerstvo dlouho před tím, než se ona sama narodila. Příliš mnoho kouzelníků propadalo jejich nebezpečné moci. Byly to mnohem horší dryáky, než jsou obyčejné mudlovské drogy. Podobné svinstvo si neuměla ve spojitosti se Snapem představit.
„Henri se bez nich už neobejde,“ pronesl to bez zájmu, ale ona cítila, že k ní není úplně upřímný.
„Vám to nevadí?“ vydechla překvapením, že právě on by něco podobného mohl schvalovat.
„Nesouhlasím s tím, ale řekněme, že to toleruji,“ konečně přestal chodit po pokoji a věnoval jí plnou pozornost. „…a chápu.“
„Proč?“
„To je jeho osobní problém, o kterém by vám měl vyprávět jen on. Pokud bude chtít,“ díval se jí zpříma do očí. Dřív by možná uhnula, ale teď cítila potřebu tuhle hru vyhrát. Nepovedlo se jí to, ale alespoň vydržela dostatečně dlouho. Dojde si pro odpovědi k Henrimu, třeba bude sdílnější.
Severus zastavil odcházející Hermionu mezi dveřmi.
„Nezmiňujte se, že jste na to přišla.“ Nechápala, co po ní vlastně chce. Nejprve jí odmítá podat vysvětlení s tím, že o tom nemá právo mluvit. A když se rozhodne zajít za osobou, které se to týká, žádá jí o mlčenlivost.
Ten chlap je jeden velký rozpor.
ooOoo
 
Severus už dlouho nezažil takovou bolest hlavy jako dnes ráno. Některé rána prostě stojí za to nevstávat. Přesto se donutil pomalu posadit, potom opatrně (opravdu velmi opatrně) postavit a dojít do koupelny.
Tupě zíral na fialové kachličky, tuhle barvu vážně nesnášel. Snažil se potlačit narůstající nevolnost. Několikrát se zhluboka nadechl, ale na místo kýžené úlevy mu akorát nos zaplnila jemná levandulová vůně. Dokázal si do drobných detailů představit, jak drobné voňavé kapky dopadají na hebkou kůži a pomalu se vpíjí.
Zavrčel. Rozhodně ve svém momentálním stavu neměl dávat průchod podobným myšlenkám. Akorát by přidal k jednomu akutně se hlásícímu problému jiný stejně intenzivní.
Strčil hlavu pod proud studené vody a doufal, že se zbaví příšerné migrény i směsici pocitů, co mu ničila mozek.
Rozhodně si musí dát s Henrim pohov alespoň na pár dní, jinak by se ten jejich malý experiment mohl šeredně zvrtnout. Taky předpokládal, že Slečna Zvědavá zatouží přijít Henriho problému na kloub, ačkoli jí žádal, aby do toho nestrkala nos. Takže musí být mnohem víc opatrní než doposud.
„Omlouvám se.“ Prudce otočil hlavu po hlase a ani si neuvědomil, že ji má stále pod kohoutkem, takže se při tom neuváženém pohybu opravdu nehezky praštil.
Zasyčel - další bolest k dobru. Rukou se chytil za poraněné místo, jenže díky předešlé vodní show nedokázal rozpoznat, zda mu teče krev.
Hermiona spěšně překonala tu malou vzdálenost mezi nimi a sama se začala přesvědčovat o vážnosti zranění.
„Nic to není,“ pronesla s prsty zabořenými do jeho vlasů.
Dopřál si pár okamžiků v její laskavé péči, ale pak se pro vlastní dobro rozhodl to ukončit. Jemně odstrčil její ruku a narovnal se. Takhle tváří tvář ztělesnění svých problémů se cítil ještě hůř, než když se pokoušel probudit.
„Potřebovala jsem jen sponu,“ uhnula před jeho zkoumavým pohledem a raději se natáhla pro zmiňovaný předmět, který ležel na poličce vedle umyvadla.
Sám netušil, proč si ji tak prohlíží. Nejspíš se praštil opravdu hodně.
Přistoupila k němu kousek blíž, jako by mu chtěla říct něco důvěrného. Navlhčila si jazykem spodní ret. Sledoval ten sotva postřehnutelný pohyb a vyschlo mu z něj v ústech. Začínal cítit, jak se místnost otepluje, ale nezáleželo mu na tom.
02.08.2015 16:13:27
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one