.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Už se Vám někdy stalo, že jste nemohli najít ta správná slova? Mně se to stává neustále.
Bohužel se mi to stalo i u této kapitoly, proto mi trochu trvalo její stvoření. Doufám, že Vás příliš nesklame. 
Hermiona se procházela upravenými cestami rozkvetlé zahrady. Několik barevných motýlů jí prolétlo nad hlavou a usadilo se v nedalekém záhonu voňavých růží. Ona však okolní krásu ani nevnímala. Utírala si oči zmáčené od slz. Nechtěla plakat, ale svářelo se v ní tolik emocí, že nakonec povolila a několik kapek si našlo cestu ven. Prohlížela si mokrý hřbet a vjela do ní nová vlna hněvu.
Severus Snape ji rozčílil natolik, že se přestala ovládat.
Od plánovaného výletu si slibovala mnohé. Prvotní samozřejmě bylo zachránit mladou pacientku, ale vedle toho se klubalo i pár postraních úmyslů. Například by mohla přesvědčit nerudného profesora vnímat ji víc jako dospělou ženu.
Jenže jak se ukázalo, on ji stále bere pouze jako prostředek k dosažení svých cílů.
 
Společně se přemístili do malé vesničky poblíž Limericku, kde na ně už čekal Severusův přítel Henri Grant. Hermiona se ani nestihla rozkoukat a už seděla na pohovce s šálkem kávy.
Ukázalo se, že se Henri a Severus už dlouho neviděli, takže měli spoustu témat na probrání. K důvodu jejich nečekané návštěvy se tedy dostali až pozdě odpoledne.
Hermiona se ze začátku cítila trochu přehlížená. Naštěstí se brzy ukázala Henriho přítelkyně Amanda, se kterou si mohla povídat. Věkově si byly celkem blízko, takže si docela rozumněly.
„Severusi, jsem moc rád, že jsi mě navštívil, přesto si stále myslím, že jste cestu vážili zbytečně. Studiem následků černé magie se už dál nezabývám.“ Henri konečně přešel od zdvořilostní konverzace k důležitějším tématům.
Hermiona si od návštěvy slibovala mnohem víc, proto ji hostitelův přístup celkem zklamal.
 „Přivezl jsem ti dárek, který by tě mohl přesvědčit, své rozhodnutí změnit.“ Severus od začátku věděl, jak se situace bude vyvíjet, proto byl na komplikace připravený. Nyní jen netečně vyčkával, zda se kořist chytí do nastražené pasti.
„Mám vše, co potřebuju.“ Jeho protivník se nehodlal dát snadno. Jenže Severus zatím nevyložil všechny karty. Rozhodně měl ještě s čím hrát.
„Magická alergie druhého stupně,“ prohlásil nevzrušeně, jako by se bavil o přísadách do lektvaru pro první ročník. Upíjel ze svého hrnku a přes okraj sledoval myšlenkový souboj odrážející se v Henriho očích.
„Dobrá, pochlub se,“ vzdal se nakonec.
Pro Severuse ovšem na řadu přišla ta těžší část; přimět slečnu Grangerovou ke spolupráci. Uvědomil si, že ji měl dopředu upozornit, přestože se obával jejího odmítnutí.
Už to nedokáže změnit. Později jí vše vysvětlí.
Hermiona se rázem stala středem pozornosti. Pozornosti, o kterou rozhodně nestála.
K jejímu štěstí jí ráno pár pupínků vykvetlo na předloktích, takže se před nikým nemusela odhalovat. Cítila se tak neskutečně ponížená, že by nejraději začala křičet. Bavili se tu oni, jako by mluvili o kusu nábytku.
Včas si vzpomněla na malé nevinné dítě, které právě postrádalo matčinu péči. To jediné ji drželo na uzdě, aby profesoru Snapeovi neuštědřila pořádnou facku a neodešla pryč. Přetrpěla celou prohlídku, odpověděla na všetečné dotazy a pak zmizela ven nadýchat se čerstvého vzduchu. Doufala, že jí mírný vánek uklidní pocuchané nervy.
 
„Profesor Snape se zdá být velmi zajímavý muž,“ přicházející Amanda vyrušila Hermionu z myšlenek na nevydařené odpoledne.
„Ano to rozhodně je,“ přikývla na souhlas. Utrhla stéblo trávy a promnula ho mezi prsty.
Severus byl rozhodně zajímavý, ale také velmi komplikovaný. Někdy si přála zachytit jeho myšlenky.
Když už si myslela, že pochopila jeho chování, něčím ji nečekaně překvapil.
„Určitě ti nechtěl ublížit,“ Amanda se na Hermionu zadívala velkýma modrýma očima. Hodily se k ní stejně jako záplava černých rovných vlasů. Propůjčovaly jí vzhled panenky z výkladní skříně exkluzivního hračkářství.
„Já to vím, ale povedlo se mu to.“ Hermiona zahodila rozžmoulané stéblo. Chápala, že profesor jedná čistě racionálně bez ohledu na emoce ostatních. Nikdy se nevyznačoval přílišnou citlivostí.
Do jejich dohody šla vědoma si všech rizik, přesto nečekala, že se obrátí proti ní samotné.
„Amando, tobě nevadí velký věkový rozdíl ve vašem vztahu?“ Dlouho se procházely jen tak v tichu, než se Hermiona odhodlala zeptat. Dívka vedle ní působila tak uvolněně, že si dovolila být osobní.
Potřebovala názor někoho dalšího, nezúčastněného přesto se zkušenostmi, než se sama do něčeho pustí.
„Mě rozhodně ne. Někdy mám dokonce pocit, že v našem vztahu jsem já ta dospělejší. On je Henri takové velké dítě.“ Amanda se usmála nějaké představě, která jí vytanula na mysli. A Hermiona jí ten blažený pocit usazený ve tváří nesmírně záviděla.
„Daleko hůř na to reaguje okolí. Musíš být hodně silná a zamilovaná pokud si zvolíš staršího muže. Lidé dokážou být hodně zlí a uštěpační.“
Tihle dva lidé působili dojmem spokojeného dokonalého páru. Hermiona si nedokázala představit, že by někomu mohli vadit. Znala je sotva pár hodin a už stihla pochopit, že byli stvořeni jeden pro druhého.
„Čeká tě nelehký úkol.“ Hermiona si nebyla jistá, kam tím Amanda směřuje.
„Profesor působí jako muž pevných zásad a takoví se těžce přesvědčují, aby přehodnotili svá stanoviska.“ Už na škole jim dával jasně najevo, že nehodlá měnit žádné své rozhodnutí. Neplatily na něj prosby ani pláč. Hermioně nezbylo než souhlasit.
„Máš pravdu, ale i já dokážu být tvrdohlavá,“ a svou dovednost během války a působení v nemocnici vypilovala k dokonalosti. Nyní proti sobě budou stát rovnocenní soupeři.
„Pořádně si rozmysli, jestli o něj skutečně stojíš a chceš se pouštět do boje, protože na konci by si mu mohla velmi ublížit.“
Kdo by skutečně trpěl víc?
 
Hermiona o Amandiných slovech dlouho uvažovala. Hledala v nich únikovou cestu, kterou nenacházela.
Přehrávala si celý rozhovor neustále dokola po celou dobu, co se připravovala na večeři.
Vždy dospěla ke stejnému výsledku.
Pokusí se získat ledové srdce Severuse Snapea a začne s tím hned dnes večer.
A jakoby Henri vytušil její záměr, připravil pro ně velkolepou hostinu. Dokonale nahrávala jejím plánům.
24.05.2015 18:21:04
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one