.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Mudlinka - díl 5 - obrázek

Mudlinka - díl 5 - obrázek

Předem se omlouvám, že je kapitolka trochu kratší.

Kapitolka patří Sarah, za to moje věčné otravování :)

Také sluzy, protože se jí povedlo mi minulým komentářem příjemně vyrazit dech ;)

elušce patří tisíceré díky za betování ;)

A nesmíme zapomenout na nadin, protože, kdyby mě nenaučila vkládání, kapči by se tu ukazovaly s ještě větším zpožděním. Nadin děkuji ;)

Odvrácená strana Londýna

 

Svěží a celkem teplé ráno zaťukalo na Angelino okno a donutilo ji s elánem vyskočit z vyhřáté postele.

Westy jí nachystala vydatnou snídani, protože v období před příchodem studentů nebývalo zvykem společně jíst v jídelně, ale každý ve své komnatě. Za což byla také trochu vděčná. Vzpomněla si na včerejší schůzi ve sborovně, kde se v místnosti plné kouzelníků a jejich magie nahromadilo tolik energie, že jí to vyhnalo téměř  všechen vzduch z plic.

Začalo to pozvolným brněním prstů, které se ji rozlilo po těle, a přešlo v uragán se skupinou zuřivých mravenců.  Ke konci málem omdlela vyčerpáním a nedostatkem kyslíku. Naštěstí Brumbál její nezdravou barvu, mělké dýchání a další nepřímé náznaky pochopil a rozpustil poradu dříve, než se skácela jak špalek.

„Pokud na to nemáte, neměla jste se do toho pouštět,“ zaslechla protivně syčivý šepot u levého ucha. Když vyděšeně otevřela únavou zavřená víčka, po zdroji oněch slov nebylo ani památky.

S ředitelem do večera řešili nepříznivé účinky kouzel na její osobu. Přeci jen studenti mají mnohem více nekontrovaný zdroj magické síly a to by v jedné místnosti spolu s hradní silou mohlo napáchat spoustu škod. Naštěstí se třídy, které bude používat, přetvoří na místa, kde nebude možno použít jakákoli kouzla a tudíž se sníží í jejich potenciál.

Ze studentů se tak dočasně stanou normální mudlové. Zajímavá zkušenost pro všechny.

Po dohodnutí všech potřebných záležitostí, kdy ani jeden z nich netoužil ještě po spánku, převedli řeč na lehčí téma.

Brumbál proto, aby měl o své kolegyni přehled a ona protože prostě nechtěla být sama.

 

Zrovna rozvažovala, co s načatým dnem, když za ní přišla Minerva s návrhem připravovaného výletu do Londýna.  

Čekalo na ně spousta vyřizování a hlavně pořízení hábitu, součásti povinného ošacení učitelského sboru, který jí v šatníku scházel. Naštěstí se sama Minerva nabídla, že ji při nejbližší příležitosti vezme na nákup.

Stejně se musí stavit na ministerstvu, aby vyřídily formality pobytu mudly v kouzelnickém světě.

Dnes konečně vyřeší i poslední detaily.

Společně se přes ředitelův krb přenesly do hostince Děravý kotel. Angela vylétla z ohniště a ihned si promluvila osobně s obsahem svého žaludku. Minerva její výkon zlikvidovala jedním lehkým mávnutím hůlky.

Zelená Angela se za ní vydala na dvůr a průchodem do Příčné ulice. Na krby už nikdy nebude pohlížet stejně romanticky.

Jen co se ocitly na ulici, zapomněla na žaludeční potíže. Podivnější místo snad ještě nenavštívila.

Přeběhla silnici a přilepila nos na nejbližší zajímavou výlohu, co našla.

„Vy opravdu používáte košťata?“ šveholila, ztrácejíc se mezi dětmi, okukujícími nový Nimbus Dva tisíce jedna.

Minerva si povzdychla a jala se ji táhnout za naléhavějšími povinnostmi. Zdálo se to jako nadlidský úkol, Angela se zastavovala u každé výlohy se stovkami otázek. Minerva se poprvé ve svém životě zaradovala, že jí osud nenadělil dítě, ale ihned si za podobné nemístné myšlenky vynadala.

Na ministerstvu se nevyskytly žádné problémy s jejím nástupem do Bradavic a ještě jí navíc vyměnily mudlovské peníze za kouzelnické. Albus jim osobně předem vyčistil cestu. Konečně si mohla ulici v klidu a pořádně prohlédnout.

Přesně pochopila, jak se asi cítila Alenka, když propadla králičí norou. Umluvila Minervu, aby jí dala pár hodin volna na prozkoumání, než se spolu opět sejdou před krejčovstvím. Bloumala nekončící ulicí, až narazila na obchůdek, který se tvářil jako zverimex.

Než aby se trápila nad nabídkou, rovnou si nechala od prodejce doporučit nějakou hračku pro vlkodava. Nechápala sice, co si Matylda počne se zvláštní změtí chlupů a provázků, ale nechala se přesvědčit o výhodnosti koupě. Navíc přeci svému zlatíčku slíbila dárek za strasti přepravy na hrad. Přistihla se při myšlence, že bymohla poskytnout jinou, mnohem větší a černější hračku, ale rychle se pokárala, že takovým přístupem se neshody s kolegy řešit nedají.

Rychle úhledně zabalený balíček nasoukala do svého batůžku, který si vybrala pro dnešní den a rozeběhla se na domluvenou schůzku se svou kolegyní. Udýchaně se na místo dostala právě v čas, ono když vás každý, koho se zeptáte, na cestu pošle úplně někam jinam, je těžké se orientovat.

V příjemné zrcadly zaplněné místnosti se na pár okamžiků cítila jako královna.  Obletovaná a hýčkaná, plna obdivu. Látky se kolem ní míhaly, svíjely a skoro tančily ve vzduchu. Minerva s krejčovou si ji prohlížely a rozebíraly možnosti střihů. Pro ni samotnou však bylo největším zážitkem to, že mohla všechno hodit za hlavu, nechat ostatní, aby se o ni starali a odpočívat.

Ostatně, ohledně hábitů žádným originálním nápadem stejně přispět nemohla. Kochala se kouzly létajícími kolem a vdechovala atmosféru.

Odpoledne, značně unavená, ale rozesmátá, vyšla se svou přítelkyní ven. I když cítila zármutek,protože tenhle příjemný den už končil, nehodlala se mu poddávat.

„Dobré odpoledne, paní profesorko,“ zastavil se u nich vysoký štíhlý muž s dlouhými blond vlasy staženými do úhledného cůpku.

Angela si onoho džentlmena prohlížela se zaujetím.

V dlouhém černém, dobře padnoucím, kabátu a kalhotách působil velmi elegantně a majestátně. Hezký, symetrický obličej nenechával nikoho na pochybách, že se jedná o aristokrata.

Jediné, co muži ubíralo na dokonalosti, byl podivný chladný třpyt v jeho šedých očích.

Přesto jej Angela pozorovala s rostoucím zájmem a zároveň děkovala intuici, která jí donutila se dnes překonat ve výběru oblečení. Manšestrové tmavé černo-zelené sportovní sáčko na dva velké knoflíky v pase nechávalo vyniknout její štíhlé postavě. Teplý, krémově zbarvený rolák s ohromným límcem, vykukujícím jí zpod saka, naopak přitahoval pohled ke krku. Oblíbená dlouhá tmavě hnědá sukně, končící u kotníků, zvýrazňovala hezky tvarované nohy a její délka jí trochu přidávala na výšce a v neposlední řadě pevné, černé, vysoké boty na šněrování s vyvýšenou podrážkou, které výšku přidávaly skutečně.

Pocítila na sobě jeho obdivný pohled.  

„Dobrý den,“ odvětila mu méně vlídně Minerva.

„Smím se představit?“ sklonil se k Angelině ruce, aby jí po ní přejel rty.

„Lucius Malfoy.“

„Angela Mettleová,“ začervenala se a volnou rukou si odhrnula pramen vlasů, který se jí uvolnil z pracně vytvořeného účesu, s kterým se Westy mořila skoro hodinu.

Přidržel její ruku déle, než bylo nezbytně nutné. Netušila, jestli se jí to zdálo, nebo jí opravdu lehounce přejel palcem po útlém zápěstí. Zmateně polkla a zahleděla se mu do očí.

Minerva celou scénu pozorovala s patrnou nelibostí.

 

„Mohu vám nabídnou ještě čerstvá netopýří křidélka v olivovém oleji nebo snad pár myších drápků naložených v odvaru z bezinek?“ snažil se prodavač zavděčit jednomu ze svých nejlepších zákazníků. Muž jen hodil potřebný počet mincí na stůl a s podrážděným zavrčením opustil tetelícího se kupce.

Přidal do kroku, jeho černý plášť se lehce zavlnil v bezvětrném počasí. Zamyšleně, bez povšimnutí kráčel kolem výkladních skříní. Náhle se zprudka zastavil, otočil a zahleděl se na protější stranu ulice. Zaváhal jen pár vteřin, než přešel k bavící se skupince.

„Dobré odpoledne Minervo,“ pokynul neznatelně hlavou na pozdrav, „Luciusi hledám, tě už nejméně půl hodiny,“  prohlásil zcela nezaujatě, jako by mu vlastně ani nezáleželo, jestli dotyčného najde.

„Jistě Severusi,“ přerušil jmenovaný oční kontakt s Angelou, aby si prohlédl příchozího „zrovna jsem se chystal na naši schůzku, když jsem potkal toto kouzelné stvoření,“ nenechal se vyvést z míry jeho nerudným pohledem. Severus přejel shromážděné zamračeným pohledem a pro sebe zkonstatoval, že by tu roztomilým rozhodně nikoho neshledal, ale rozhodl se vyřčená slova nechat bez připomínek. Nicméně mu to dlouho nevydrželo.

„Jistě, Minerva umí být velmi příjemná společnice,“ zpod přivřených víček úkosem sledoval nasupený výraz nové kolegyně.

Divil se, že se svým vybroušeným jazýčkem nezareagovala.

„Omlouvám se, dámy, že se s vámi musím tak narychlo rozloučit, ale jak sami vidíte, mé povinnosti mě odvolávají jinam,“ uklonil se jim Lucius a pomalým uhlazeným krokem se následován Severusem vydal pryč.

Luciusova okouzlující maska spadla ihned, jakmile se ženy ocitly mimo dohled.

„Pěkná křepelka, nemyslíš?“ zašklebil se křivě a Severusovi z neznámých důvodů z toho výrazu přeběhl mráz po zádech.

Netušil proč, ale umanul si, že se pokusí oddálit Luciusovo poznání, že profesorka Mettleová není čistokrevný kouzelník. V tomto případě by jí její vyřídilka moc platná nebyla. Neurčitě zabručel v odpověď.

„Zapomínám, že ty se o ženy příliš nezajímáš,“ žertoval chladně společník na jeho adresu.  

Má on tohle za potřebí, pro jednu protivnou ženštinu? Naštěstí se hovor rychle stočil jiným směrem, o to však ještě méně příjemným.

„Poslední setkání se nevyvedlo přesně podle mého očekávání a já doufám, že to další se zlepší,“ uhlazené rysy se mu zkřivily do opovržlivého úšklebku. „Už jsi připravil lektvar, o který jsem tě žádal? Šedohřbet začíná být nezvladatelný. A co …“ chrlil na něj Malfoy bez přestání, proto raději svou mysl vyčistil a soustředil se jen na nejnutnější informace.

04.04.2010 13:45:48
nadin
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one