Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Eva+Longoria+Parker+68th+Annual+Golden+Globe+0wmkj7qlf4Ol.jpg
Tak jsem se po xy letech dočkala a zakončila svou první povídku vůbec. Musím se přiznat, že původně jsem s ní měla docela jiné plány. Člověk míní život mění. (wixie mi určitě promine, že jsem si slogan od ní pujčila ;-) ) Každopádně konec je tu. Sice mám připravený ještě prolog, ale to už je jen pár posledních slov, co nestojí ani za řeč.

Ráda bych poděkovala Wixie za první podporu ve světě FF a psaní téhle povídky. Pak bych chtěla vyjádřit vděčnost Nadin, která mě přinutila začít a dala mi prostor pro realizaci svých snů. Dalším člověkem, na kterého nechci zapomenout je elu, která stála u zrodu povídky a věnovala se její betaci. Později tento nelehký úkol přešel na Soraki, které též moc děkuji. Děkuji též Saře, která mě několikrát podržela nad vodou, když jsem chtěla se vším praštit a možná o tom ani neví. Ještě nesmím zapomenout na Zuzku jedinou nejvěrnější čtenářku, která mě dovedla až sem.
Všem se hluboce klaním a děkuji nebesům, že mi je seslal do cesty :-)
Měl by to být kompletní výčet lidí, kteří se do tvorby povídky nějakým způsobem zásadně zapsali. Doufám, že jsem nikoho neopomněla a pokud ano, předem se omlouvám. Přeci jen je to už nějaký ten pátek.Večeře
 
Angela vytahala ze skříně všechny své večerní šaty, rozložila je na posteli a snažila se z nich vybrat ty nejvhodnější. Představovala si něco, čím zaujme, ale nebude zbytečně provokovat. Nejprve si na sebe oblékla lehké rozevláté bleděmodré šaty, ale usoudila, že dívčí léta už má dávno za sebou, takže je opět svlékla. Druhé zvolila jasně rudé, jenže ona nechce dráždit býka - letěly do kouta. Další přišly na řadu jemné zlatavé s tenkými ramínky. Když ani ty neuspěly pod kritickým pohledem, vzdala to.
Jednoduše nikam nepůjde. Neprosila se o pozornost a vlastně ani se schůzkou nesouhlasila. Jí nikdo rozkazovat nebude.
Nasoukala se do domácího oblečení a vytáhla rozečtenou knížku. Snažila se tvářit naprosto vyrovnaně, přestože ji prozrazovalo bubnování prstů o opěrku křesla.
Půl hodiny před sedmou zahodila, na stále stejné straně otevřenou, knížku a vyběhla schody do svého pokoje. Převrátila ložnici vzhůru nohama, ale výsledek byl stále stejný – žádné oblečení se jí nezdálo vhodným.
Frustrovaně stála v rohu místnosti mezi hromadou rozházených svršků, když jí pohled padl na černý cíp vykukující pod lesklou sukní.
Rychle se osprchovala, oblékla, učesala, nalíčila a přesně se Severusovým příchodem scházela ze schodů. V duchu doufala, že dělá dobře.

 
ooOoo
 
Severus se snažil na schůzku dokonale připravit a to včetně všech nepředvídaných událostí, které by mohly nastat. Dokonce koupil kytku. Po jeho výstupu bude mít nejspíš do jednoho Londýnského květinářství vstup navždy zakázán.
Dnes ráno, když přemýšlel o svém šíleném rozhodnutí, se ujistil, že se v rozhovoru zaměří pouze na jejich dceru. Přál si začlenit, do Meganina života, ukazovat jí jaké možnosti jeho vlastní svět nabízí a čím se liší od toho obyčejného mudlovského. Nikdy v životě po dětech netoužil, ale když už jedno získal, rozhodl se pro odpovědný přístup. Netušil, co všechno role otce obnáší, přesto se do té rozbouřené řeky vrhne a poplave.
Až se vypořádá s jednou výzvou osudu, mohl by zkusit provést něco se vztahem s Angelou. Sám moc dobře netušil, co přesně k ní cítí, ale doufal, že teď bude mít dost času to zjistit.
Jenže všechna jeho předsevzetí o udržení odstupu se rázem rozplynula, když mu Angela otevřela dveře. Černé šaty těsně obepínaly zajímavě zaoblené tělo a hluboký výstřih dával tušit, že si jeho majitelka nevzala podprsenku. Ihned se mu v hlavě začaly rojit nejrůznější nápady, jakými způsoby by ty šaty nejraději svlékal a objevoval, zda jí chybí i jiný kousek spodního prádla.
Nasucho polkl a zaměřil se raději na Angelin obličej.

 
ooOoo
 
Celý večer se oba vyhýbali příliš osobním tématům. Ta přesto okolo nich neustále kroužila a zatěžovala atmosféru. Na konec při sklence vína se Angela odhodlala a prolomila stěnu z nic neříkajících slov obyčejných frází.
„Nechceme se ti vnucovat do života, pokud o nás nestojíš,“ zadívala se Severusovi zpříma do očí.
Hledala v nich odpovědi na nejpalčivější otázky. Bála se odpovědí a tak se na ně toužila připravit dřív, než je uslyší pronesené nahlas.
Přestože kdykoliv Severus promluvil, a mohl vyprávět třeba o nejpomalejším slimáčím závodu v Anglii, přeběhl jí po zádech mráz. Zvuk sytého barytonu ji rozechvíval a posílal drobné jiskřičky na cestu po páteři. Přesto jsou věty, které i pronesené tím nejerotičtějším hlasem, zničí veškeré příjemné pocity.
„O čem to mluvíš?“ Severus byl opravdu zaskočen.
Nečekal tak rychlý zvrat. Spíš předpokládal, že to bude on, kdo první nakousne ono hořké jablko. Navíc předpokládal, že se řeč bude točit spíš okolo docela jiných věcí.
„Megan má mé příjmení, nikde nejsi uveden jako její otec. Bude sice studovat v Bradavicích a to znamená, že se budete potkávat, přesto můžete žít naprosto oddělené životy.“ Angela si nervózně olízla suché rty.
Vůbec se necítila připravená řešit se Severusem společnou budoucnost zvlášť, když se žádná v dálce nerýsovala. Jeho nečekaná návštěva s ní hodně zacloumala a otevřela staré rány. Musela si přiznat, že se ozvaly i zapomenuté pocity. Dokázala si přesně vybavit, co všechno cítila, když ji naposledy držel v náručí, jako by to bylo před pár dny místo několika let.
„Neplánuju Megan ani tebe od sebe odstrkávat.“ Severus se ji snažil uchopit za ruku, ale vysmekla se mu. Začínal nad celou situací ztrácet kontrolu.
„Na oslavu tě přivedla Minerva. Tolik let jsi měl možnost se ukázat, ale nestalo se tak.“ Prudce postavila sklenku na stůl, až několik kapek vylétlo na ubrus.
Přestala se ovládat a nechtěně tak ukázala, jak moc toužila po tom, aby přišel. Snažila se to zamaskovat, ale už bylo pozdě. Severusovu cvičenému oku ten okamžik neunikl. Přesto netušil, jak se zachovat.
Co to pro něj vůbec znamenalo? Měl být rád, že o něj stála, nebo se bát závazků?
„Zaměstnávaly mě trochu jiné starosti než osobní život.“ Čekal, kdy na to přijde řeč.
Nějak nedokázal přijít na způsob, jak nejšetrněji vysvětlit ženě, že ji zanedbal pro jinou; dávno mrtvou. Proklínal se za všechny sliby, které jí po nocích skládal i za ty, co později dal Brumbálovi. Nemyslel si, že by se k Angele zachoval jinak, kdyby se nic z toho nestalo. Jenže jeho špatná rozhodnutí by byla jen jeho a nestál by za nimi žádný hloupý příběh školní lásky.
„Vím,“ zašeptala. Samozřejmě, že věděla. Znala celý příběh o Harry Potterovi, dokonce i o Lilly Evans, Minerva si nenechala příliš detailů pro sebe. Angela jí za to byla vděčná, přestože by některé části příběhu raději neznala. „Jenže kdyby Megan byla jen obyčejný mudla jako já, zajímal by ses o ni?“ pokračovala dál. Nepřála si rýpat se v jeho minulosti. Pro oba byla příliš bolestná.  
Momentálně ji zajímalo něco jiného. Se Severusovým odmítnutím se už jednou vypořádala a proto věřila, že by to přežila i podruhé. Jenže jejich dcera stále věřila na šťastné konce a ona jí chtěla tuhle víru zachovat co nejdéle. Přála si uchránit ji od zklamání, které ji mohl tenhle uhrančivý muž připravit.
„Máš pravdu. Nenašel jsem tebe ani Megan vlastním přičiněním. Netuším, co by se stalo, kdyby Minerva nezasáhla a ani se tím nechci zabývat. Důležité je, že jsme dostali druhou šanci a jestli ji nepromarníme. Nenutím tě mít mě ráda nebo se semnou scházet, ale dovol mi pokusit se být otcem naší dceři.“

 
ooOoo
 
Proběhlo ještě hodně večeří, vášnivých diskuzí a ostrých slov, než Angela svolila, aby Severus mohl trávit čas s Megan. Občas je nechala samotné v obývacím pokoji. Někdy vyrazili ven do zoo, do kina nebo jen tak do parku.
Bylo těžké dívat se, jak se sbližují a ji dcera odsunuje na druhou kolej. Megan přirozeně vzhlížela k jedinému muži v rodině. Dříve jí mužský element vynahrazoval Nicholas, ale pořád to nebyl táta. Dlouho po něm toužila, a když ho nyní získala, nemohla se ho nabažit. Využívala každý moment, který dostala.
Přes všechny společně prožité chvíle nastupovala Megan do školy jako Mettlová. Nikdo nechtěl, aby jí Severusovo příjmení znepříjemnilo první školní dny.
Pokud se někdy rozhodne to změnit, bude mít požehnání obou rodičů.
23.11.2015 21:44:22
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one