Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
murcielago-silueta.png
Máme tu předposlední kapitolku. Doufám, že se vám bude líbit a přetrpíte ji stejně jako ty předešlé :-)

 
Opět na Příčné

Angela stála na Příčné ulici a stejně jako poprvé nevycházela z údivu. Dokázala by vydržet hodiny sledováním okolního hemžení a jen tiše žasnout. Tentokrát tu ovšem nešlo o ni. Megan potřebovala nakoupit věci do školy, a jelikož nastupovala do Bradavic, nedaly se sehnat nikde jinde.
Rychle dohnala Minervu, která už stihla dívku zavést do krejčovství.
„Mami, tohle vážně budu muset nosit?“ zabručela Megan, když jí prodavačka urovnávala zkušební hábit. Nechala metr, aby si sám změřil míry, které budou potřeba.
„Všichni je budou mít,“ odpověděla místo ní Minerva.
S mírným úsměvem sledovala drobnou černovlasou dívku topící se v záplavě černé látky.
„Vždyť vypadám jak netopýr,“ zatvářilo se děvče kysele.
Zatahalo za jeden cíp a nešťastně vyslalo několik prosebných pohledů ke své matce. Doufala, že by mohla vyvolat tolik lítosti, která by postačila k prosazení jiného oblečení.
Minerva se neudržela a musela se jít projít po obchodě, aby se nezačala smát nevhodně nahlas. Angela se na ni zamračila, ale musela uznat, že její dcera má skutečně postřeh. Jen si mohla vybrat trochu jiné přirovnání.
Prodavačka podobné nadšení nesdílela. Začala obhajovat střih a účelnost.
„Bezva. Netopýr s kapsami,“ vzdychla Megan, jako odpověď na její chvalozpěvy.
Bohužel to bylo dost na hlas, aby ji všichni v obchodě slyšeli. Prodavačka se skutečně upokojila až, když už konečně odešly.
 
Minerva se venku uvolila, že pomůže Megan vybrat vhodného domácího mazlíčka a Angela tak získala trochu času pro sebe. Rozhodla se projít si ulici a zjistit, co se tu od poslední návštěvy změnilo.
Procházela známá místa, ale nacházela jen nové a nové obchody. Slyšela už od Minervy o válce a pustošení. Kolik lidí přišlo o život a co vše bylo nutno obětovat. Všechnu tu hrůzu si uvědomovala s novou silou, když tu teď procházela a viděla nepatrné pozůstatky hrůz. Uteklo už pár let, ale jsou věci, které se zakrýt nedají.
„Angelo?“
 
ooOoo
 
Severus Snape procházel seznam položek nutných k doplnění inventáře v učebně lektvarů a kontroloval je s těmi, které ležely před ním na stole. Přidal k nim i několik dalších pro uvaření zásob do ošetřovny. Prodavač mu je vyskládal na pult s úslužností, která značila, že si je jist slušným výdělkem. Nenakupoval tu pro školu poprvé.
V momentě, kdy vyšel z obchodu a přerovnal si objemný náklad v náručí, zpozoroval svou dceru a vzápětí i Angelu s Minervou. Sledoval, jak se rozdělily a Angela se vydala po vlastní ose. Přemýšlel, jestli se má ukrýt za hromadu balíků ve svém náručí a dělat, že tu není, nebo se rozejít za ní a zkusit štěstí.
„Angelo?“ prodralo se mu z vyschlého hrdla, dřív než to stihl zarazit. Jeho srdce pro jednou rozhodlo za něj.
Angela se k němu překvapeně otočila. Celkem nešikovně, takže mu smetla několik krabic z náručí. Při sbírání a kontroly, kolik se toho rozbilo, dostal dostatek času, aby si mohl urovnat myšlenky a začít konverzovat. Jenže ho Angela předběhla.
„Megan si dnes bude pořizovat hůlku,“ pronesla zamyšleně, když mu položila poslední balíček na vrchol nestabilní hromady.
Severus netušil, co na to odpověď. Dokázal několik dlouhých let bravurně lhát nejmocnějším kouzelníkům světa. Oklamával celý svět svou maskou dokonalého dvojitého špeha. Jeho výřečnost byla po většinu času bezchybná.
Najednou tu stojí před malou drobnou ženou a nedokáže ze sebe dostat jediné kloudné slovo.
„Minevra mi vysvětlovala, jak důležité to pro kouzelníky je. Myslím si, že bys měl být u toho,“ oznámila mu prostě.
Lehce jí zčervenaly tváře a Severus měl v tu chvíli ohromnou chuť ji políbit. Chápala vůbec, co mu nabízí?
Jeho dcera se dnes stane skutečnou kouzelnicí a on ji bude smět v této významné chvíli doprovázet. Jednalo se o velký krok každého kouzelnického dítěte. Hůlka dokáže o člověku prozradit mnohé.
Zatracené přísady mu bránily udělat cokoliv, i to pošetilé, jako sevřít ji v náručí.
Dokonale mu nabourala sebekontrolu a on opět nenacházel vhodná slova, kterými by vyjádřil, co cítí. Dokázala mu pouhou větou a pohledem do očí vzít všechen vítr z plachet. Nikdy dřív si nevšiml, jaký na něj má účinek. Možná stárne a možná jen konečně začíná žít. Těžko říct, která část jeho osobnosti ho právě ovlivňovala.
 
Angela byla rozhodnutá udělat pro svou dceru maximum. Dokonce by nechala Severuse Snapea znovu vstoupit do jejich života. Uvědomovala si, že jako mudla jí nedokáže pořádně vysvětlit všechny aspekty kouzelnického světa. Potřebovala zkušeného kouzelníka, který by Megan provedl všemi nástrahami. Minerva sice byla velmi laskavá a snažila se jim pomáhat ze všech sil. Jenže otec je přeci jen něco víc než hodná teta.
Rozhodla se mu dát šanci účastnit se důležitých událostí spojených s kouzelnickým světem. Když viděla jiskry nadšení v těch jeho černých očí, pochopila, že nejspíš udělala mnohem víc, než zamýšlela.
Cítila se nervózní a nesvá, proto se neustále snažila své počínání vysvětlit. Nastavit mantinely, pro případ, že by to mělo zajít dál.
„Pojď se mnou na večeři.“
Pořád se ho snažila přesvědčit o nevinnosti svého pozvání, když jí myslí zatřásla jeho věta.
Zvažovala, na kolik si jeho slova vymyslela a kolik si z toho špatně vyložila.
„Cože?“ vypadlo z ní dost neinteligentně.
„Zvu tě na večeři,“ zavrčel.
Nejspíš ho samotného ten nápad zaskočil, a když hned nepřijala, cítil se podrážděně.
„To není dobrý nápad,“ Angela zvedla ruce v obraném gestu a o několik kroků od něj ustoupila.
„Naše dítě je jasný důkaz toho, že jsme se ne vždy chovali rozumně,“ rozhodně se s ní nechtěl hádat, ale štvalo ho její chování.
Nečekal nadšené jásání, ale když už ho nechala sdílet vzácné okamžiky s Megan, mohla ho nechat trávit čas i s ní. Sliboval si od jejího návrhu asi víc než ona. Nadával si do naivních hlupáků.
„Nevyužívej Megan jako prostředek proti mně,“ vykřikla Angela.
Plánovala mu zapíchnout ukazováček do hrudi, ale jen mu opět shodila několik krabic z náruče.
Ke slovu se už nedostali, protože je přerušil příchod Megan, která jim nadšeně začala sdělovat dojmy z nákupu sovy.
 
ooOoo
 
Angela sledovala Severuse, jak Megan vysvětluje správné držení hůlky. Seděla v rohu obchodu a nechala jim prostor. Trochu se cítila odstrčená a přehlížená, ale nedokázala změnit fakt, že magie pro ni byla cizí. Využila proto příležitosti prohlédnout si muže před sebou. Vlastně to byl neznámý člověk. Strávila s ním pár hezkých chvil, ale nikdy ho nepoznala blíž.
Jeho chování k Megan dnes bylo úžasné, málem měla chuť odpustit mu všechna příkoří i to, že je nechal tak dlouho samotné. Musela přece vzít v potaz, že měl na práci důležitější věci než jednu potřeštěnou kolegyni. Jen si nebyla jistá, nakolik je to pravda a nakolik ho chce jen omluvit.
Jejich dcera úplně zářila, když neúmyslně poprvé zakouzlila a od otce se jí dostalo uznání. Angele štípaly slzy v očích. Měla by ho nenávidět, ale nedokázala se k tomu přinutit.
 
ooOoo
 
„Vyzvednu tě v sedm,“ nečekaně ji přede všemi políbil na tvář.
Stáli u výstupu z ulice a ona se nezmohla na víc, než na překvapený pohled. Rozloučil se s nimi a zmizel dřív, než mohla odmítnout.
15.11.2015 19:03:48
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one