Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Všechno musí jednou skončit a tak pomalu budeme končit i s Mudlinkou. 
Přidávám další kousek a předem uklidňuji, že už opravdu jeden z posledních ;-)

Hezkou zábavu :-)
a483ca4f93cf7b01970362a60683e35f.jpg
Odjezd

Severus se ten večer cítil jako největší bídák a ani mu nijak nepřidal fakt, že se příliš snadno nechal Laurou donutit k odchodu do jejího domu.
Ponořen do svých myšlenek, obklopen nezkrotnou svůdností své průvodkyně si ani nevšiml, že si jejich nenápadného zmizení všimla Angela. Právě v jednom krytém výklenku na chodbě rozdýchávala náhlou nevolnost, která jí nedovolila dojít do svých pokojů. Požádala by kolemjdoucí o pomoc, kdyby jimi nebyli právě Severus a ta okouzlující dáma, co se o něj okatě třela při každém pohybu. Ještě těsněji se přikrčila ve svém úkrytu a doufala, že ji přejdou bez povšimnutí. Další ostudu by neunesla.
 
Angela se druhý den po vánočním plese probudila, krom silné migrény, s jasnou představou, co podnikne dál. A také se to hned ráno rozhodla oznámit řediteli.
Odjede zpět do mudlovského světa a stane se svobodnou matkou. Pravděpodobně ji lidi přijmou ještě méně, než když jedinou vadou byla špatná barva pleti, ale ona to ustojí. Dá tomu maličkému všechnu potřebnou lásku, aby bylo silné a hrdé na to, kým jednou bude. Bez ohledu na to, jestli se u něj projeví magie nebo ne.
Záměrně zamlčela jméno spoluúčastníka na vytváření nové živé bytosti, i když ředitele podezřívala, že odpověď na nevyřčenou otázku stejně zná. Přemlouval ji, že škola plná dětí jedno navíc určitě ustojí, ale ona už byla plně rozhodnutá. Jediná věc, která by ji mohla zadržet, se stejně nikdy nestane.
Nakonec i on musel uznat, že prožít těhotenství na hradě, kde se potuluje stvůra zabíjející mudlorozené není zrovna nejmoudřejší rozhodnutí. K odchodu jí nadělil, krom několika upomínkových předmětů, i několik záhadných rad. Co jimi chtěl naznačit, pochopila sotva u jedné, ale raději to příliš nerozebírala. Za dobu strávenou na hradě se naučila, že je někdy lepší Brumbálova moudra nerozebírat.
 
Minerva si novinku o připravovaném odjezdu oplakala. Poté si vyslechla i druhou zprávu, která ji donutila vypít několik silných panáků. Pak už se všechny katastrofy přijímaly snadněji.
 
Zlatoslav přesvědčen, že neunesla jeho hvězdnou přítomnost, a proto odjíždí, jí věnoval několik knih určených jen jeho nejvěrnějším fanynkám. V podstatě to byly tytéž, co se daly koupit v kterémkoli knihkupectví. Rozhodla se o tom pomlčet.
Nevymlouvala mu ani jeho domněnky proč opouští hrad, alespoň se zvěsti o jejím stavu neroznesou dál.
 
Přišli se s ní rozloučit všichni, dokonce i Filch opustil své stanoviště u dveří, aby odcházející kolegyni stiskl ruku. Případný smutný výraz stihl skrýt do vypelichaného kožichu věrné kočičí společnice. Dál už jen bylo slyšet brblání nad prošlapanou podlahou, ale i hrot ostré výtky byl dnes nějak tupý.
 
Jediný s kým od plesu nemluvila a koho si tajně v skrytu duše přála ještě vidět, se neukázal. Pořád malinko doufala v zázrak, který se nekonal. Zranilo jí to víc, než si dokázala vůbec připustit. Slzy svedla na dojetí z loučení a sama sobě je omluvila rozházenými hormony těhotné ženské.
 
„Takže ses s představou otcovství nesmířil?“
Severus přestal přendavat lahvičky z přepravky na poličku a ostře se otočil na Poppy, která právě leštila protější vitrínku.
„O čem to mluvíš?“ nedokázal udržet kamenný výraz.
Čekal, že někdo s tou pošetilostí jednou přijde, takže byl připraven. Jen by neřekl, že první bude zrovna ošetřovatelka.
„O tom, žes je oba nechal odjet,“ Poppy dýchla na sklo v místě, kde zahlédla šmouhu, aby ho přeleštila.
„Nebylo moje,“ oznámil suše a opět se pustil do své práce, aby se z téhle zpovědnice brzy dostal.
Přes všechny přípravy mu bylo téma krajně nepříjemné.
Proč má každý potřebu zasahovat do soukromí druhých osob?
Sám si od toho vztahu nic nesliboval. Pár příjemných chvil a pak klidný rozchod, jenže osud rozhodl jinak. Takže musel řešit jednu nepříjemnost navíc, to ale nedává nikomu právo začít mu udělovat poučení.
„Podle testů mělo být počato těsně před vaším výletem do přírody, a jelikož si ji neumím představit vedle protivného Zlatoslava, nikdo další mě nenapadá.“ Poppy se tvářila naprosto lhostejně, i když uvnitř vřela vzteky.
Nepřidával ji ani Severusův zarytý klid. Nejraději by vzala tu nejtěžší věc ve svém okolí a přetáhla ho s ní po hlavě. Když by se mu v ní nerozsvítilo, minimálně by mu způsobila pěknou bouli.
„ Ach, jak jsem mohla zapomenout na ředitele, to se ti velmi omlouvám za chybné nařčení,“ přestala leštit už dokonale čisté sklo, otočila se k němu čelem a div, že po něm hadr nehodila. Pro jistotu ho pevně svírala v ruce, až jí zbělely klouby.
„Počítají tvé testy i s lektvarem proti početí?“ opřel se zády o polici a tvářil se stejně odhodlaně jako ošetřovatelka.
Svému antikoncepčnímu lektvaru plně důvěřoval. Už tolik let ho nenechal o své účinnosti na pochybách.
„Aspoň že nepopíráš, že si s ní něco měl,“ založila si ruce podle jeho vzoru. „Nenapadlo tě náhodou, že k účinnosti toho tvého slavného lektvaru je zapotřebí, aby druhá polovička vlastnila aspoň špetku magie. Navíc uvážíš-li, jak Angelino tělo na lektvary reagovalo, nedá se vyloučit, že i tenhle zapudilo, ač se do ní dostal jinou cestou?“ změřila si jeho strnulé tělo, odfrkla si a vrátila se zpět k leštění. „Samozřejmě nesnižuji tvé lektvarové dovednosti,“ nenápadně se ušklíbla zády k němu, aby si toho nevšiml.
Opravdu nesnižovala jeho vědomosti, jen potřebovala zasadit semínko nedůvěry. Pokud začne pátrat, třeba se mu rozsvítí a nakonec by tu mohlo být pár lidí šťastných.
„Nesmysl,“ zahučel Severus místo pozdravu, chytil nevyprázdněnou přepravku, fakt že se bude muset znovu vrátit, ho momentálně netrápil, a vyrazil se do sklepení, aby si utřídil myšlenky.
 
Přečetl spousty knih ze své soukromé knihovny, dokonce si i půjčil několik z té školní. Přesto nikde nenašel nic, co by Poppynu verzi potvrzovalo, ale ani to, co by ji absolutně vyvracelo.
Opřel se ve svém křesle, složil si prsty do stříšky pod bradou a přemýšlel.
Mohla mít ta bláznivá ošetřovatelka pravdu? Respektoval ji jako výbornou lékouzelnici s vynikajícím léčitelským odhadem. Hlavu měla na správném místě a rozvážně volila každé slovo. Věděla snad něco, co mu uniklo?
Před očima se mu mihla vzpomínka na Angelu v Lockhartově náručí, když je potkal na své pravidelné trestní výpravě za strháváním bodů. Nějak si je neuměl představit dál v těsném milostném sevření. Neuměl, nebo možná ani nechtěl umět.
Poté si pomalu vybavil každý moment Angelininy přítomnosti na hradě. Vzpomínal, jak špatně snášela magii hradu. Na první poradě ji málem seškrabával z podlahy ve sborovně.
Následky její záchranné akce na chodbě hradu musela Poppy řešit hojivou mastí, kterou si u něj vyžádala, protože Angela nesnesla lektvary. O čemž se sám přesvědčil, když mu jimi po požití ozdobila boty na školním výletě. Dokonce i pozůstatky po nehodě v jeho hodině se hojily mnohem déle než u běžných kouzelníků.
Zhodnotil všechna fakta a došel k zneklidňujícímu faktu. Nikdy svůj antikoncepční lektvar na mudlech nezkoušel. Jeho účinky mohly skutečně být sníženy v důsledku absence magie u partnerky, a pokud navíc tělo dotyčné veškeré lektvary nepřijímalo, dalo se uvažovat o silně negativním vlivu na jeho funkčnost.
Sakra. Možná že je vážně otcem.
 
Lékouzelnice jeho příchod očekávala. Sice nepředpokládala, že ji vytáhne z postele, ale věděla, že se vrátí. Tvářila se nevrle, což jí nedělalo po přerušeném spánku problém, a odmítala spolupracovat. Potřebovala ho trochu vytrestat za to, že se choval jako absolutní sobec. Nicméně ji těšilo zjištění, že profesor začíná uvažovat správným směrem. Právě pro tuto situaci si odebrala pár vzorků ještě nenarozeného dítěte i jeho matky. Jak správně odhadovala, Severus, jako správný vědec, požadoval testy otcovství, aby se zbavil všech pochybností.
27.09.2015 18:55:11
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one