Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Minulá kapitolka byla pro Vendi, takže teď pro změnu věnujeme pár písmenek její spřízněné duši Claire, protože nás děvčata zásobují zajímavými příběhy a zábavnými komentáři.

V hlavní řadě ale celá tato povídka patřila, patří a patřit bude wixie, máme tě rádi. ;-)

 

Kapitola 4 - Vybraní jedinci

 

 

Jean stála se strýčkem Harrym v hale ministerstva vedle sochy kentaurů a čekali na tetu Ginny, která měla dorazit každou chvíli, aby společně zašli na oběd. Náhle zpoza rohu vyšla Hermiona a zamířila k výtahu, odkud vycházel Tobias. Jean se rozhodla zamezit další katastrofě tím, že by matku zaměstnala a nechala Tobiase v klidu projít, ale Harry ji zastavil rukou na rameni.
„Nechápeš, že se do něj zas bude navážet?" snažila se mu vytrhnout.
„Severus se o sebe dokáže zaručeně postarat sám," vysvětlil jí své počínání.
Sledovala, a ač se jí to zdálo nedůstojné i díky dobré akustice poslouchala, setkání dvou lidí, na kterých jí velmi záleželo. Nejprve netečně prošli kolem sebe, než se Tobias, stojící zády pár kroků od Hermiony, zeptal: „Proč sis vzala právě Weaslyho?"
Hermiona ustrnula s prstem na knoflíku přivolávajícím výtah.
„Ty jsi evidentně zájem neprojevil!" vyslovila sotva slyšitelně do zavřených dveří, takže nepostřehla, kdy se otočil a přistoupil k ní.
„Mio," oplatil jí stejně hlasitě a položil dlaň na chvějící se rameno.
„Ne Severusi, svou šanci jsi propásl, když jsi mě nechal v ložnici samotnou, jen abys mohl spáchat vraždu!" hodila mu vyřčené k nohám se slzami v očích.
„Pak bych ti měl něco vrátit." Počkal, než k němu zvedla uplakané, překvapené, hnědé studánky a
stáhl si stužku, jež mu svazovala vlasy. „Vzpomínáš si, když jsi naposledy přišla ke mně? Mělas na krku černou mašli," zašeptal ochraptělým hlasem, vzal její dlaň do své, položil do ní zmiňovaný předmět a prsty jí pevně zavřel v pěst.
„Nikdo, kromě nás dvou, se jí nedotkl," pronesl potichu otočen k odchodu.
Hermiona si přikryla dlaň druhou rukou a obě si přitiskla na srdce. Slzy nechala volně kanout, když sledovala vzdalující se postavu muže, s nímž jeden čas chtěla prožít celý zbytek života.
 
Jean seděla na své oblíbené pohovce s notesem v ruce, ale na práci se nemohla pořádně soustředit. Stále jí před očima vyvstával obraz zničené matky a zlomeného Tobiase. Osud je krutý hráč, ale ona ještě nevynesla všechna esa. Prudce otočila stránku a v hrubých obrysech si začala rýsovat svůj plán na záchranu dvou duší.
 
„Harry, nechápu, k čemu to?" Hermiona seděla unaveně v ministrově kanceláři a snažila se pochopit proč. Hlavou jí pobíhali permoníci a třískali svou porcelánovou výbavičku na střepy. Několik dní se už pořádně nevyspala, stále se v noci budila divokými sny plnými násilí a utrpení.
„Myslím, že tohle bys rozhodně měla vidět," postavil před ni její přítel Myslánku plnou něčích vzpomínek. Vířily a kroužily kolem středu jako tornádo.
Nechápavě zvedla oči od modravého víru. Harry jí pouze pokynul, aby nahlédla do hlubin připravených myšlenek.
Mezitím, co se Hermiona prodírala zákoutím rozervané a tolik zkoušené duše, Harry si nepřítomně pohrával s prázdnou dózičkou, označenou štítkem, na kterém bylo úhledným písmem napsáno:
„Severus Snape"
 
Severus otevřel okno sově, která se už dobrých deset minut dožadovala vstupu do jeho pokoje. Strhl vlezlému tvorovi úředně vyhlížející dopis z pařátu a nebohé zvíře vystrčil opět ven. Náladu na byrokracii rozhodně neměl, a proto odhodil svitek na stůl pro pozdější příhodnější dobu. Zpráva se však rozhodně odbít nenechala. Vzlétla, rozrolovala se a odměřeně mu sdělila, že dle nového rozhodnutí je zbaven veškerých obvinění a tudíž smí žít ode dneška svobodně, volně a dle svého uvážení.
„Zatracený Potter a jeho milosrdenství!" Chytil vztekle pergamen, bez ohledu na to, jestli mu předeklamoval celý svůj obsah, a mrštil jím do plamenů.
Zanedlouho na to se do místnosti začala dobývat další pošta. Jeho zkoušené nervy takovou zátěž rozhodně nemohou snést, usoudil. Málem drobnému výrovi utrhl nožku při přebírání malého dopisu a splašené zahoukání, když byl pták nešetrně vystrčen za okno, nebylo bráno na zřetel.
 
Hermiona stála nerozhodně s rukou na klice. Merline, tolik jí srdce nebušilo ani v den její svatby. Tolik hořkosti se skrývalo na druhé straně a ona ji hodlala vytěsnit jednou provždy. Nádech, výdech a krok na cestu do nového osudu. Přešla prsty po zaprášené desce stolu, a fakt, že za sebou nechávaly stopy, ignorovala. Vše zůstalo na svém místě. Vzpomínky na ni dýchaly z každého koutu. Zapálila nedohořelé svíce a malá kamenná ložnice se naplnila světlem. Severusovi soukromé komnaty. Zde vše začalo, zde vše také skončí!
Pohrávala si s těžkým baldachýnem, když uslyšela jeho kroky. Zahnala palčivé slzy a otočila se.
Život si s nimi zahrál dokonalou partií zvratů a nelehkých událostí. Podala mu složený papírek.
„Severus Snape nikdy neprosí."
„Hermiona Grangerová nikdy nelituje svých činů," rozložil na oplátku svůj lístek.
„Jean..." Vydechla smutně i vesele zároveň Hermiona.
„Přece jsi přišla. Proč?"
„Hermiona Grangerová svých činů možná nelituje, ale Hermiona Weasleyová by se to naučit mohla," sáhla do kapsy hábitu. „Patří ti víc než mě." Položila černou stužku do jeho dlaně, on druhou přikryl její drobnou ruku.
„Hermiono…" překvapení, ač skrývané, si našlo cestu ven.
„Nevěřila bych, že Brumbál byl tak krutý manipulátor," sklopila oči k podlaze.
„Potter a jeho ušlechtilé úmysly," vztekle přešel místnost a praštil do zavřených dveří.
„Posunulo mě to dál," zašeptala s rukou chlácholivě položenou na jeho lopatce.
„Nestojím o tvou lítost," zavrčel podrážděně.
„A lásku?" opřela si tvář o jeho záda.
Ustrnul.
Opatrně se otočil a vtáhl si ji do náruče. Zasunul jí pramen vlasů stínící její oči plné zoufalé naděje za ucho a zaváhal jen pár vteřin, než přikryl její ústa svými.
Vyzdvihl ji do náruče, aby pár rychlými kroky překonal vzdálenost k dlouho nepoužívané posteli.
Tolik let jí chyběl, tolik let ho nenáviděla.
 
„Co myslíte, jak to uvnitř vypadá?" zalehl Adrien vedle svých společnic na travnaté Bradavické pozemky, které se pod přikrývkou šera chystaly k odpočinku.
„Pokud do teď nevytáhli hůlky, aby se dostali ven, případně aby se pozabíjeli, máme vyhráno," zašeptala Jean a prosila všechny zakladatele Bradavic za odpuštění, že svou matku a Tobiase zamkla ve sklepení.
„Neexistuje kouzlo na prohlédnutí zdí?" ozvala se po pár hodinách jedna ze tří tmavých siluet ležících v trávě.
„Snad byste nechtěla, slečno Weasleyová, nahlížet své matce do soukromí?" zlobila se naoko profesorka McGonagallová.
„A děláme tu..." zeptala se Jean na oplátku.
Profesorka se zamyslela, načež promluvila potutelným hlasem: „Pozorujeme vliv rozložení hvězd na chování vybraných jedinců."
Tři spiklenci se naplno rozesmáli, protože jim bylo jasné, že jejich plán musel rozhodně vyjít.
 
 
Vysvětlivky určené těm, kteří se v HP neorientují tak, jako například wixie:
Hermiona Grangerová celým jménem - Hermiona Jean Grangerová
Moly Weaslyová za svobodna - Moly Prewettová
Severusova matka - Eileen Prince-Lloyd
Severusův otec - Tobias Snape.  
19.02.2013 14:28:36
nadin
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one