.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     

4. Vážený pane profesore!

Saruška měla dobrý den, vrhla se na opravu a tak můžu udělat hezký (tedy doufám) den já vám.
 

Ginny zamyšleně procházela knihovnou a tvářila se, že si vybírá nějakou knihu. Doopravdy ji svazky vůbec nezajímaly - potřebovala jen klid, aby vymyslela, co udělá s Netopýrem. Pobavilo ji, že místo trestu získala vlastně odpověď, ale jaké zvolit kroky, aby ještě nakonec nelitovala?Pomalu už dokázala na podlaze rozeznat svou opakovaně prošlapanou cestu, ale plán neměla ani v obrysech. Pak ale zahlédla kamarádku, jak tiskne svého chlapce na jeden dobře krytý regál ve snaze ukořistit pár polibků a dostala ďábelský nápad, kterému prostě neodolala.

 
Na konci hodiny lektvarů, kdy se jí z hustého dýmu, vycházejícího skoro z každého kotlíku, málem začaly kroutit vlasy, nenápadně strčila na spodní stranu katedry kousek pergamenu, který dočasně opatřila lepícím kouzlem.
 
Vážený pane profesore,
 
byla jsem naprosto zdrcena, když jsem pročítala seznam zvolených kandidátek.
S Vaším výběrem rozhodně nemohu souhlasit.
Chápu, že slečna Alice Spinnetová se může vzhledem ke svému věku a celkem ucházející postavě, zdát slibnou dívkou pro dlouhé večery strávené nad diskuzí o knihách, ale existují jisté drobnosti, které jste přehledl. Určitě neúmyslně.
V první řadě si Vás dovoluji upozornit na fakt, že dotyčná je již jistou dobu potkávána s nejmenovaným chlapcem – uznejte, nemohu zde rozšiřovat drby, proto si (i z bezpečnostního hlediska) jméno onoho šťastného muže nechám pro sebe.
Dále byste měl vědět, že slečna Spinnetová je vášnivou sportovkyní, což by zřejmě vyžadovala i po své drahé polovičce. Sice je úžasné, jak rychle dokážete zvládnout úctyhodný počet schodů vedoucích do sklepení, přesto si Vás neumím představit ve famfrpálovém dresu. Poslední, přehlédnutelnou a jistě napravitelnou chybou, je její přetrvávající neschopnost uvařit použitelný lektvar.
Doufám, že mé dobře míněné rady uvážíte.
 
S úctou tajná bezejmenná přítelkyně.
 
Nedočkavě spěchala před večerkou do učebny, kde samozřejmě úmyslně zapomněla svůj sešit, aby zjistila, jakou reakci její dopis vyvolal. Zklamaně se rozhlížela po prázdné místnosti, ale nikde ani bílý útržek natož celý dopis. Pak se však sehnula do lavice a našla poklad.
 
Vážená rádoby tajná slečno,
 
Vaše rady jsem přijal s povděkem, ale musím Vás zklamat, všechny jsou mi již známy - včetně jména pana Jordana, věrného stínu slečny Spinnetové. Dokonce bych mohl některé další informace doplnit, ale jistě máte příjemnější zábavu na dlouhé večery v červeném křesle společenské místnosti – případně Vám přidám nějakou zajímavou esej, abych Vás netrápil nudou. To by mé srdce neuneslo.
Vraťme se k tématu. Můj seznam byl jen reakcí na Vámi velmi chybně sestavený soupis obětí.
Profesorka Hoochová se Vám mylně jevila jako někdo, koho bych snesl po svém boku. Rozhovory při svíčkách na téma: Správný počet peroutek zadního chvostu Zametáku číslo 3, odmítám. Vám možná přijdou úchvatné famfrpálové míče, ale já nepotřebuji mít jejich denně leštěnou sadu umístěnou v posteli. Navíc úprava vlasů kolegyně Hoochové mne každé ráno nutí ohlížet se po hřebenu, eventuelně rovnou po kose.
Byl bych Vám nesmírně vděčený, kdybyste mne příště podobnou volbou neponižovala, mé zdraví by to nemuselo ustát.
 
S pozdravem profesor Severus Snape.
 
 
Možnosti:
1. Budeme pokračovat v dopisování.
2. Dopisy přeruší objevení od některého učitele, studenta nebo přímo ředitele.
3. Ginny bude zaneprázdněna školou nebo soukromím, takže neodpoví.
4. Vaše možnost.
09.10.2012 16:39:30
nadin
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one