.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Dobře, omluva za zpoždění neexistuje. Snad Vás trochu uchlácholím, další kapitolkou.

Rozvíjejte plány, spřádejte sítě, je to plně ve Vašich rukách ;-)

Beta Sara se snažila, tudíž jí patří mé díky. :-)

 

Severus se velmi rychle vzpamatoval ze svého prvotního šoku – jeho tvář užsedala, při dobrém osvětlení, odlišit od zdi, vedle které stál. Znovu si s větší pozorností prohlédl sepsaný seznam. K výběru kandidátek měl rozhodně větší výtky než autorka. Dostal nápad, jak oné dívce vrátit úder. I Severus Snape si umí hrát, když má tu správnou náladu – většinou tak jednou za deset let a nějaké drobné. Přesunul se ke stolu a vytáhl málo používaný inkoust barvy havraní modři, pořízený jen pro speciální příležitosti.

 
Seznam možných kandidátek na post přítelkyně Severuse Snapea:
Ginny Weasleyová – rodinné předpoklady a klesající iq s každým přibývajícím členem do klanu, by měly být varující, ale zatím se bezmozkový hendikep projevuje jen v ojedinělých případech.
Hermiona Grangerová – když někdo najde dostatečně velký pytel na zakrytí vrabčího hnízda a nebezpečně vyčnívajícího předkusu a dodá i potřebný roubík…
Luna Láskorádová – jedině s příručkou a slovníkem.
Levandule Brownová – sladké jen v předepsaných dávkách.
Cho Changová – zasadit Potterovi osudnou ránu? Zvážím.
Angelina Johnsonová - To je jako krotit draka holýma rukama, ale vše se má zkusit.
Alice Spinnetová – ještě mě nezačali zajímat mladí chlapci – nebo mi něco uteklo?
 
Severus si už dlouho nedovolil luxus - pobavit se. Dokonce si troufl nikým neviděn vydolovat na tváři úsměv – ten trval obdivuhodnou jednu minutu.
 
Ginny se plížila bradavickými chodbami dobře ukrytá pod neviditelným pláštěm, který si vyprosila u Harryho. Pravda dostala se k Harrymu opravdu blízko, ale netoužila u toho mít Rona za kontrolora. Skoro by si o nich jeden myslel, že jsou siamská dvojčata. Takhle musela oběma pracně vysvětlovat, proč se musí nepozorovaně dostat do učebny lektvarů. Harry se jejich sázce zasmál, ale Ron jí nadělil kázání, že si myslela, jestli mamka tajně nepije mnoholičný lektvar s výtažkem nejmladšího syna. Naštěstí si ani jeden nevšiml, jak zčervenala, když mluvila o večerních schůzkách. Harrymu snad ani nedošlo, pro koho to dělá.
V jedné velmi úzké uličce si všimla podezřele rychle se blížícího Filche a jeho věrné kočky. Vysoukala se na parapet okna, aby se jim vyhnula. Proti naprosto nepřirozené poloze zaprotestovala kolena i záda, ale Ginny vytrvala, dokud mumlající dvojice neodešla.
Druhé kolo s výběrem vhodných partnerek by měla zaměřit na Filche.Pomyslela si Ginny, když s heknutím dopadla na podlahu.
Přede dveřmi si na pomoc přivolala všechny svaté, na které si vzpomněla, a ještě si pro jistotu nějaké vymyslela, aby nebylo zamčeno. Nebylo. Protáhla se škvírou pomalu tenčí, než je ona sama, vyprostila plášť zamotaný do kliky a očima přelétla prázdnou učebnu. Takhle ji neznala, většinou ji sdílela s hromadou nejprve hlučících a později,po příchodu Netopýra,přehnaně strnulých studentů. Pokochala se klidem vyřazujícím snad z každého kamene v místnosti a rychle se vydala hledat ztracený papírek. Našla ho poměrně snadno. Byl zaseknutý pod jednou z židlí.  Rychle ukořistěný poklad vytáhla, zastrčila do kapsy a rozeběhla se ke dveřím. Nechtěla v jámě lvové zůstávat déle, než je nezbytně nutné.
Na pokoji se s úsměvem a myšlenkou na dobře provedenou práci připravovala ke spánku. Tiše si pod peřinou, aby si ji nikdo nevšiml, vytáhla s bušícím srdcem seznam, aby se pokochala nad svou dokonalostí. Úsměv jí velmi rychle vyprchal z tváře; tohle rozhodně nebylo její písmo, a už vůbec to nebyly jí sepsané kandidátky. Zběžně očima přelétla úhledně napsané řádky. Nejprve se vyděsila k smrti, když si uvědomila, kdo je psal, ale strach velmi rychle vystřídal vztek, když se začetla. Převrátila stránku několikrát v ruce, už ji chtěla rozškubat, když se začala smát.
Takže pan profesor se snaží vyzrát na dívku, která vyrůstala v převážně chlapecké rodině?
 
Možnosti:
1. Ginny začne Severusovi dohazovat jeho kandidátky
2. Ginny dostane za seznam přeci jen trest
3. Ginny to vzdá a uzná porážku
4. Vaše možnost
29.09.2012 10:43:44
nadin
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one