Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Máme tu konec. Co říct? Snad jen to, že jsem tuhle povídku měla moc ráda. Povídek s párem Severus/Ginny prostě není mnoho.
Původně jsem plánovala trochu jiný děj. Pak jsem si řekla, nač trápit mě i vás a rozhodla jsem se ukončit to v nejlepším ;-)
Doufám, že vás příběh bavil tak jako mě. 
Ginny se, jako každé ráno, pohodlně usadila ke stolu s hrnkem kávy a Denním věštcem. Automaticky přeskočila společenskou rubriku, nepotřebovala číst další klepy ze života slavného tria, znala je z první ruky.
Ron požádal svou dlouholetou přítelkyni Padmu o ruku a právě se pokouší o nový přírůstek do rozvětvené Weasleyovské rodiny. Hermiona zasvětila svůj život práci na ministerstvu a věčnému boji za utlačované. Harry právě odjel na další zápas jako trenér nového Anglického famfrpálového mužstva. Co si o tom všem myslí Holoubková, Ginny vědět nepotřebovala. Po snídani se vrhla do každodenního kolotoče povinností. Čekal ji vyčerpávající den.
 
ooOoo
 
Unaveně si odfoukla neposlušný pramen vlasů, který ji neustále padal do očí. Ginny už půl hodiny seděla v malé romantické hospůdce a za jiných okolností by určitě ocenila nevtíravý interiér. Momentálně se jen pokoušela přinutit tělo zůstat sedět a neprchnout do noci. Muž naproti ní byl velmi příjemný společník a nezasloužil by si dostat košem hned na začátku rande.
Nesnášela snahy svých přátel neustále ji tlačit do schůzek, jenže sama být také nechtěla. V koutku duše sama doufala, že by to jednou mohlo vyjít. Vážně se snažila při každém pokusu, jenže válka jí vzala spoustu iluzí.
S Harrym se pokoušeli na všechno zlé zapomenout a vybudovat si nový vztah. Nakonec usoudili, že bude lepší, když se každý pustí svou vlastní cestou. I Dean se pokoušel nabourat její ustavičnou samotu, ale vzdal to příliš brzy. A Severus? Toho prostě nikdy nepřestala oplakávat.
Nakonec si v sobě jednoduše vytvořila barieru, která nedovolovala pustit si někoho k tělu.
Právě nabírala lžičkou kousek zmrzliny z objednaného dezertu, když venku zahlédla povědomou siluetu. Nebylo možné, aby zde stál, přesto se rozhodla za neznámým rozběhnout.
„Sakra. Sakra. Sakra,“ nadávala vztekle a přitom brečela.
Jak mohla takhle hloupě podlehnout své naivitě?
Stála sama v rozlehlém parku a dívala se za odcházejícím mužem. Tolik se jí zdál povědomý, až si ho přikrášlila za někoho jiného.
 
Severus stál opodál za starým rozložitým dubem a sledoval scénu před sebou. Využil fám o své smrti a jednoduše zmizel ze světa. Zařekl se, že se už nikdy nevrátí ke starému způsobu života ani k lidem z něj. Jenže když tu teď před ním stála, zoufalá s očima plnýma slz, nedokázal jen tak odejít.
„Neměla byste se potloukat sama po večerech, slečno Weasleyová!“ nepřišel na nic, co by bylo vhodné říct v takové situaci, a proto se uchýlil k sarkasmu.
Viděl, jak ztuhla. Nevěřícně si ho prohlížela a snažila se pochopit prostý fakt, že je tu.
„Žiješ?“ zašeptla potichu, že skoro musel odezírat ze rtů, aby jí rozuměl.
Bál se, jestli z toho šoku neomdlí. Netušil, co si počít s bezvládnou ženou. Když mu na tváři přistála první facka, pochopil, že o tohle mít strach rozhodně nemusí.
„Ty jeden proklatej parchante,“ bušila mu pěstmi do hrudi, jak smyslů zbavená a při tom jí z očí kanuly obrovské slzy.
„Všechno ti vysvětlím,“ chytil ji pevně za zápěstí, které pak uvěznil na své hrudi.
„Nemám zájem,“ vyprostila se z jeho sevření.
Otřela si dlaní vlhké tváře a zpříma mu pohlédla do očí. „Severusi Snape, už nejsem malá vyděšená holka, co vděčně přijímá drobky z tvého stolu. Navíc mě právě čeká můj nový přítel.“
Sledoval, jak odchází. Z malého káčátka se stala okouzlující labuť. Změnila se. Dospěla. Prohlížel si její drobnou postavu i záplavu vlasů. Až teď si uvědomil, jak moc mu chyběla.
 
ooOoo
 
Ginny už řekla spoustu hloupých vět, jenže ta jedna konkrétní jim vévodila. Nešlo ani tak o obsah, jako spíš o načasování.
„Jsem těhotná,“ raději si měla ukousnout jazyk, než slova vypustila z pusy.
Rozhodla se své rodině po několika měsících tajností představit svého nastávajícího. Netušila, že se u nich doma koná malý sedánek, takže když vylezla z krbu, otočilo se po ní mnohem víc překvapených pohledů, než očekávala.
Jak se tak dívala do těch strnulých tváří, místo pozdravu vyhrkla první, co jí přišlo na mysl. Asi u ní převládly otcovy geny. Občas jim sděloval špatné zprávy velmi zajímavou formou.
Nepředpokládala, že její drobný žert nejvíc zasáhne právě Severuse stojícího za ní. Ještě nikdy neviděla, aby někdo tak rychle ve tváři vystřídal tolik barev.
Severus první rodinné setkání nakonec přežil a přežil dokonce i svatbu. Ono když se vdává jediná dcera, musí to být velkolepé.
12.04.2015 19:22:18
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one