Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Na přání Pajky přidávám kapitolu a jelikož si oni požádala, tak jí ji rovnou věnuju ;-)

Kapitola je sice kratší, ale zase vy určujete směr děje. takže kapitolky jsou dlouhé podle toho, kdy se dostaneme k místu rozhodování ;-) Příště budem třeba delší :-)
Hezké čtení.

Za betaci děkuji Vendi


 
Ginny velmi brzy zjistila, že projít Bradavice může být velmi obtížný úkol. Její zdravotní stav jí ihned na chodbě oznámil, že chůzi rychlejší než loudavou nemá povolenou. Cesta, která běžně trvá několik minut, se zdála nekonečnou poutí bez vyhlídky na cíl.
Doloudala se do ložnice pro pomůcky, kde zjistila, že první hodinu má právě lektvary, jejichž učebna se nachází o několik pater a stovky schodů jinde. Nehledě na černý přízrak, který si jistě vychutná svou převahu. Frustrovaně hleděla na rozvrh a přemýšlela o spáse v podobě madam Poppy. Nevzdá se!
Naházela učebnice do brašny a tryskovým tempem, kdy ji předbíhali snad i slimáci, obohacená o sílící píchání v boku, se vydala ke svému cíli.
Svého tvrdohlavého rozhodnutí litovala už po prvním schodě, směr však nezměnila.
„Slečno Weasleyová, máte zpoždění,“ přivítala ji ledová sprcha.
Jako by to nečekala.
Severus se dál tvářil kamenně a ani na okamžik na sobě nedal znát úlevu, když rám dveří zaplnila záplava rusých vlasů.
„Omlouvám se, já jsem…“ snažila se poskládat věrohodnou omluvu, ačkoliv netušila, za co se vlastně omlouvá. Moc dobře věděl, kde byla a proč se zdržela.
„To mě nezajímá. Odečítám Nebelvíru deset bodů a za každou minutu, než začnete pracovat, dalších pět.“
Ginny nenáviděla pozici, v níž se ocitla. Nemohla se bránit a musela přihlížet, jak její kolej ztrácí cenné body. I přesto, že už v této době nejspíš každý na hloupou soutěž kašlal.
Severus sledoval, jak jí v očích zablýskl potlačovaný hněv. Dovolil si popustit uzdu myšlenkám a představil si, co by asi udělala, kdyby byly v učebně sami. Neubránil se mírnému zvlnění úst. Možná to jednou vyzkouší.
 
Procházel mezi stolky a kontroloval tiché vyděšené studenty při práci. A právě když se rozhodl pro návrat ke svému stolu, upoutal jeho pozornost zvláštní sotva postřehnutelný zvuk. Pochopil o pár vteřin později, když se stihl akorát otočit a zahlédnout, jak Ginny omdlévá a padá k zemi. Pára a dusno naplňující místnost po namáhavém přesunu po hradě udělali své. Toužil se k ní rozběhnout, zabalit ji do svého pláště a odnést pryč. Někam, kde by v klidu zjistil, jak na tom zdravotně ve skutečnosti je. Jenže mohl jediné…
„Pane Andreusy, vezměte slečnu Weasleyovou na ošetřovnu!“ rozkázal k chlapci, který se nad probírající dívkou skláněl. „V tomto stavu jste se tu, slečno Weasleyová, vůbec neměla ukázat. Ohrozila jste svým konáním celou třídu.“ Jeho vlastní slova mu hořkla v ústech, ale nesměl ohrozit svou pověst přísného profesora a krutého Smrtijeda. V sázce bylo příliš mnoho životů. Dokonce i ten její.
Ginny se nebránila, když ucítila, jak ji cizí ruce zvedají na nohy. Nedokázala by to bez pomoci, ani kdyby sebevíc chtěla. Cítila se slabší než moucha.
 
Ležela na ošetřovně a hypnotizovala bílý strop, měla o čem přemýšlet.
„Neville, fungují ještě mince, které udělala Hermiona pro Brumbálovu armádu?“ nenechala Ginny návštěvu na ošetřovně ani dosednout na židli vedle své postele a už na ni vyhrkla svou otázku. Dlouho jí vrtala hlavou.
Když se sem včera ráno dostala, měla dost času na promyšlení svého plánu na pomstu.
„Já… ne… nevím. Nezkoušel jsem to,“ zakoktal se Neville. Pozoroval kamarádku a přemýšlel, jestli se náhodou nepraštila do hlavy.
„Je načase to zjistit,“ usmála se na něj s divokým výrazem v očích, až mu naskočila husí kůže. Někdy měl dojem, že chodila do učení k Snapeovi, když ji tak pozoroval.
„Ginny, to je nebezpečné,“ Neville ztišil hlas, že se skoro musela natáhnout, aby ho slyšela.
„A Harryho cesta za viteály snad není?“ zabručela a zkřížila si ruce na hrudi.
Neville měl opět pocit deja vu, ale raději se zabýval myšlenkou, jak ji utišit, než nakolik se podobá nenáviděnému profesorovi.Možnosti:

1) Ginny a Neville opět spojí Brumbálovu armádu a zahájí záškodnickou činnost
2) Brumbálova armáda se znovu spojí, ale nebude fungovat, jak by měla
3) Nikdo se k nim nebude chtít přidat, takže Brumbálova armáda nevznikne
4) Vaše možnost


 
12.11.2014 20:58:20
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one