.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Původně jsem měla v plánu, dávat Vám sem kapitolky krátké, ale o to častěji, jenže zůstalo jen u těch kratších kapitol. Protože dostat na opravu moje dílka, je jako dostat školní trest :-D
Tím to se klaním Saře, že to přežila a umožnila Vám tak číst, jak to bylo dál ;-)


Dnešní hodina lektvarů se dala přirovnat jedině ke středověkému mučení anebo živelné pohromě. Nebelvír si už odlehčil o značnou řádku bodů ze svého počítadla - za to Zmijozel si spokojeně mnul ruce, profesor byl v dokonalé formě.

Ginny se soustředila, aby poslední přísadu do lektvaru nasekala opravdu na drobno, protože pokazit svou práci těsně před koncem by ji asi srazilo na kolena, a donutilo mlátit hlavou o lavici. Profesor Snape, procházející mezi lavicemi, by podobné zpestření určitě přivítal, ale takovou radost mu neudělá, zvlášť když jí poslední domácí práci ohodnotil slovy, která by se vyjímala leda tak na toaletním papíře. Opatrně přidávala nasekanou mandragoru, aby ji ten odporný sliz, co se vaří v kotlíku, nepostříkal. Odporné nevypratelné fleky se dnes vážně nenosí, a ona potřebuje vypadat dobře, protože dnes už vážně musí donutit Harryho, aby se k ní přiblížil na víc než dva metry.

Ginny Weasleyová vždy dosáhne svého.

Černý plášť zavířil kolem jejího stolu, až se jí rozlétly všechny nezatížené papíry, a ladně, podobny čerstvě napadanému sněhu, se snášely k zemi.

„Nebelvír si může, díky slečně Weasleyové, odečíst dva body za znečištění učebny,“ohodnotil situaci profesor, když se uráčil otočit. Vážně skvělý; nejen že jim ten chlap ničí večerní romantiku, on jim musí ničit život i přes den. Určitě to udělal naschvál, ale nemohla mu nic dokázat. Už měla na jazyku pár kousavých slov, ale naštěstí se včas zarazila a místo toho si v duchu představovala hodně krutou pomstu.

Vztekle zabouchla učebnici a s mumláním, které jí pomáhalo upouštět páru, se sehnula pro rozházená lejstra. Lezla po učebně s urputně zatnutými zuby, protože Snape by využil každé záminky, jak připravit Nebelvír o další body. Pořádný trest k tomu by už byla jen třešinka na dortu.

Při současném rozpoložení si ani nevšimla, že pod židlí zapomněla malý složený papírek.

Zvedla se zpět k pracovnímu stolu, přelila svůj výtvor do připravené skleničky a nešetrně ji položila k ostatním na stole, protože se ve sklepení nehodlala zdržovat déle, než je nezbytně nutné. Rychle naskládala věci do tašky a s hlavou sklopenou, aby se vyhnula jízlivému úšklebku a pichlavým černým očím, se vyřítila ven za čekajícími kamarádkami.

 

Ginny večer prolezla celou ložnici, vysypala na postel obsah kufru i batohu a dokonce prošla i koupelnu, ale ten zatracený seznam prostě nikde nenašla. Když už po třetí vytáhla ruku obalenou vrstvou prachu zpod skříně, aby zjistila, že našla akorát Nevillův sešit do přeměňování - trochu jí zarazilo, kde se tu vzal, ale byla příliš zaměstnaná, než aby nad tím víc přemýšlela - vzdala hledání nadobro. Zoufale sebou praštila do nejbližšího křesla a přemýšlela, kde dnes všude byla. Náhle jí bleskla hlavou vzpomínka na černý plášť a k zemi se snášející dokumenty. Vytřeštila oči a rychle si obě ruce položila na pusu, aby nevykřikla nahlas. Pokud by se potvrdily její domněnky a ten, na něhož teď raději ani nechtěla myslet, našel její soupis kandidátek, tak nejspíš skončí pohřbená hluboko v Černém jezeře, protože tam bláhově připsala i nadpis, který jasně hlásal, že se jedná o seznam možných kandidátek na post přítelkyně Severuse Snapea.

 

Severus vždy učebnu lektvarů po odchodu studentů procházel dvakrát, protože se za svou učitelskou praxi setkal s nejrůznějšími individui a co ta byla schopna po sobě zanechat za nepořádek - raději nechtěl pomyslet. Několikrát našel přísady přilepené ze spodu na lavici, doutnající kotlíky, nebo třeba i zapomenuté domácí mazlíčky. V okamžiku kdy za sebou hodlal zamknout, si všiml čehosi bílého na jinak bezchybně šedé podlaze. Rychle se sehnul

pro papírek uvězněný pod jednou židlí a rozevřel ho. Už jen nadpis ho zády přišpendlil ke zdi, která mu posloužila za oporu, aby se nesvezl k zemi.

Co si ti trolové všechno nedovolí!  

 

Možnosti:

1. Severus pozná písmo autora seznamu

2. Zahodí seznam a nebude se jím zabývat

3. Vytvoří si vlastní seznam kandidátek (mohou tam být i studentky)

4. Vaše možnost 

17.09.2012 23:26:50
nadin
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one