Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Tuhle kapitolku bych ráda věnovala nadin, aby jí ta písmenka prostě začala chybět ;-)

Za opravu děkuju Vendi.
Ginny seděla tiše u svého kolejního stolu a sledovala prořídlé řady studentů – hodně matek se rozhodlo letos své děti do Bradavic nepustit. Výjimkou byl jen Zmijozel, kde chyběli maximálně dva studenti.
Neville se na ni smutně usmál, když očima doputovala k jeho tváři; kývla mu na pozdrav.
Otočila se pomalu k učitelskému stolu, tomu pohledu se vyhýbala až příliš dlouho. Nastal čas čelit nočním můrám.
Bála se setkání s párem černých očí, ale zároveň se mu chtěla podívat do obličeje. Najít tam vysvětlení celého šílenství kolem. O to víc byla překvapená, že ředitelské místo je prázdné.
Nestáli mu ani za to, aby je přivítal v novém školním roce. Pochopila to velmi rychle, když si profesorka McGonagallová stoupla a začala přednášet uvítací proslov.
 
ooOoo
 
Ginny se stala prefektkou Nebelvíru - překvapivě, když většina ze jmenovaných chyběla - tudíž se mohla po večerce lehce opozdit, než zalezla do peřin. Procházela se tmavou chodbou a třídila si myšlenky. Tolik potřebovala klid, aby našla ztracenou rovnováhu. Rozhodně nechtěla skončit s vyloučením nebo něčím horším za napadení profesora. Jednoho adepta na ublížení na zdraví rozhodně měla.
Zarazila se v půlce kroku, když jí náhle v hlavě zazněla slova, která profesorka McGonagallová pronášela dnes odpoledne. Prve jim nevěnovala příliš pozornosti, ale nyní v tmavé chodbě osvětlené jen měsícem vykukujícím z mraků na ni dopadly plnou vahou. Plně si uvědomovala skrytý podtext, co se za nimi skrýval.
Samozřejmě, jak jí to jen mohlo uniknout?
Ona je nenápadně pobízela ke vzpouře. Jistě, možná si ten význam uvědomovala Ginny jako jediná, přesto to byl prvotní impuls k nápadu líhnoucímu se jí v hlavě.
„Opět sama večer na chodbě? To bude osud.“ Otočila se po hlase v hlavě připravenou peprnou odpověď, která jí však uvízla v krku.
Šklebil se na ni stejný šeredný muž, který ji napadl při proniknutí Smrtijedů na hrad. Už věděla, že se jmenuje Amycus Carrow a letos je bude učit Obranu proti černé magii. Vlastně jen Černou magii.
„Jsem prefektka. Mám právo kontrolovat chodby po večerce.“ Zkusila to s rozumným vysvětlením, ačkoliv mu toužila opět hodit obraz na hlavu.
„Takže bych tě neměl potrestat? Jenže já kašlu na školní řád a ke všemu jsem dnes ještě neprovětral hůlku,“ v křivém úsměvu jí ukázal řádku zažloutlých zubů. Lehce se otřásla odporem i strachem zároveň. Vytřeštila oči, když se mezi jeho prsty zjevila hůlka. Pokoušela se vymyslet slušnou dopověď, ale mozek kolaboval. Neodvažovala se hádat, co se jí chystá provést.
„Cruciatus!“ ani neslyšela dokončení slova, zhroutila se v bolestech k zemi. V očích ji pálily slzy, ale jako by zapomněly cestu ven z kanálků. Kůže ji neúnosně pálila, a přesto cítila krůpěje studeného potu. Každá kost v těle se kroutila v různých úhlech, že skoro slyšela, jak jedna po druhé praskají.
„To by stačilo!“ nepoznala, komu cizí hlas patří. V uších jí příliš hučelo a zrak zastírala šedavá mlha. Přesto byla vděčná za přerušení.
„Snape, nepleť se do toho!“ Carrow se k němu otočil, hůlku stále připravenou k použití.
Severus musel být obezřetný, moc dobře věděl o labilnosti nového profesora a jeho oblibě v zakázaných kletbách.
„Profesore Carrowe, jděte do svého kabinetu. O slečnu Weasleyovou se postarám sám!“ Snažil se do svého hlasu dostat výhružku, přesto použil titul profesora, aby nevyprovokoval zbytečný konflikt.
Pár dlouhých okamžiků se vzájemně měřili pohledem, než Carrow ustoupil a odešel. Celou věčnost se soustředil jen na druhého muže, přestože se Severus toužil přesvědčit, jak je dívce ležící na podlaze. Byla tak tichá. Příliš tichá.
Vzal bezvládné drobné tělo do náruče a odnesl k sobě. Zvedla k němu oči, ale pravděpodobně ho ani nepoznala, poté pootevřela rty, aby mu něco řekla, jenže nevydala hlásku, omdlela. 

Možnosti:

1. Ginny se probere zrovna, když ji bude Severus ošetřovat.
2. Ginny se probudí, ale nikdo nebude poblíž.

3. Ginny se vzpamatuje a bude chtít zmizet, ale narazí na Severuse.
4. Vaše možnosti pokračování.
01.07.2014 21:33:22
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one