.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     

17. Když se naděje rozpadají

Slibila jsem krátkou povídku, jako zábavu mezi kapitolami. Mám z toho opět telenovelu na pokračování. Slíbila jsem rychlé přidávání. Vznikly mi několikatýdenní prodlevy. Z toho vyplívá už nic neslibuju :-D
Děkuji Slythoryn, že mi svými komentáři dodala chuť pokračovat ;-)
Protože jsme se domluvily na krátké verzi války, budou následující kapitolky trochu víc skokové. Doufám, že to ději nijak nebude překážet. Připomínky přijímám ;-)
Ještě bych se chtěla omluvit, že mi tahle kapitola trochu utekla. Rozvernost se vytratila a přišlo trochu jemnocitu. Nudit snad nebudu, přesto nehodlám v téhle linii setrvávat. Mám ráda, když je veselo, takže se pokusím, co nejdříve vrátit k původnímu stylu ;-)
Vendi patří díky za rychlé betování.
Jelikož už nikde není omezen přístup, kladu si podmínku pro přidávání. Pokud bude u kapitoly méně než 5 komentářů, usuzuju, že o další není zájem a nepřidávám ;-)
Příjemně se bavte.

 
Běžela dlouhou nekonečnou chodbou, míjela řady anonymních obrazů a lesklých brnění aniž by zpomalila nebo otočila. Na rtech ji stále pálil Severusův polibek a v hlavě duněla úpěnlivá slova, aby se schovala. Ale před čím?
Zastavila a poprvé se pořádně zamyslela. Chtěl se jí zbavit? Nahnat hrůzu, aby mu dala pokoj? Měla by se vrátit a ujasnit si to.
Ona není poslušná loutka v jeho rukách. Dovedla si představit hodně zajímavých věcí, které by jí se svýma rukama mohl provádět. Manipulace k nim ovšem nepatřila.
Vybavila si tu řadu schodů, co bez rozmyslu vyklusala, a hlavně to, že je musí zdolat ještě jednou. Tiše zaúpěla. 
Náhle se vedle ní roztříštilo okno. Úlomky se jí zapletly do vlasů a jeden pořezal tvář.
„Malá neposlušná studentka. Měla by ležet v posteli, ale ona se tu toulá. Sama, ztracená.“ Skřehotavý hlas patřil nejošklivějšímu muži, jakého kdy mohla spatřit a že školník byl na hodně vysoké příčce.
Ginnino myšlení udělalo několik kotrmelců, než si pořádně uvědomilo, že před ní stojí Smrtijed s napřaženou hůlkou. Naštěstí svou rozcvičku zvládlo dost rychle na to, aby mohla pohotově zareagovat. Mrskla po nečekaném návštěvníkovi nejbližším obrazem, ta krajinka se jí stejně nikdy nelíbila, čímž získala cenné sekundy na vytažení hůlky. Boji se nevyhne.
 
ooOoo
 
Severus dál znuděně odrážel chabé pokusy útoku na jeho osobu, které to Potterovic mládě bezvýsledně zkoušelo. Kdyby záleželo jen na něm, udělil by mu lekci, na kterou se nezapomíná.
Za vše.
Za sebestředného otce, který mu ukradl Lilly. Za panovačného strýce, který Severuse šikanoval dlouhá školní léta. Za zelené oči, které mu připomínaly, co svou chybou ztratil. Za hloupé opovrhování, kterým ho to dítě tak rádo častovalo. A za tu malou zrzavou dívku, které se dnes musel vzdát.
Jenže nemohl dělat nic, Pánova odplata by byla několikanásobně horší a on musel ještě sehrát svůj part, jak Brumbálovi v bláhové chvíli slíbil.
„Sectum…“ Ten malý zmetek se proti němu pokusil použít jeho vlastní kouzlo! Opravdu se naštval. Zatím se držel zpátky, ale každému někdy ujedou nervy. Za ním se bláznivě chechtala Bellatrix - nechtěl ani vědět, co zas provedla - a předním si tenhle spratek hraje na hrdinu. Na jednoho trochu moc.
Nakonec se ovládl. Postaral se jen, aby měl pan Potter dost starostí sám se sebou, než aby za nimi dál utíkal. Sledoval toho mladého muže, do kterého všichni vkládali tolik naděje, s opovržením. Nezahlédl na něm za dobu, co ho znal, nic výjimečného.
Severus zvedl oči zpět k hradu. Připomínal mu napadené mraveniště. Zmatené drobné tečky chaoticky běhající z místa na místo. Jednu ovšem rozeznal celkem zřetelně. Zrzavé vlasy jí divoce vlály kolem hlavy a dodávaly jí vzezření divoké lvice.
Proč jen ho neposlechla?
Nejraději by si ji hodil přes rameno a odnesl do nejvyšší věže, kde by ji zamkl, dokud by nebylo po všem.
Naštěstí se vrátil do reality právě včas, aby zabránil Bellatrix zabít Pottera. Ležel bezvládně v trávě a ona se chystala na poslední ránu.
„Ten patří pánovi Zla,“ odstrčil ruku s dlouhými nehty. Čarodějka ho počastovala opovrhujícím úšklebkem, ale nic dalšího nezkusila. Celá jejich skupinka se přemístila na Manor, dočasného sídla Zla.
 
ooOoo
 
Ginny seděla ve vlaku do Bradavic, ale letos se tam vůbec netěšila. Nikdo v kupé se nesmál, nikdo tajně nevypouštěl výtvory z obchodu jejich bratrů, nikdo se neohlížel za uplynulými dny volna. Každý sám v sobě řešil svou vlastní budoucnost.
Vzpomněla si na den, kdy našla v kuchyni na stole noviny, jejíž titulek do světa hlásal jméno nového Bradavického ředitele. Cítila hodně rozporuplných pocitů a nemohla si zvolit jeden jediný. Právě to prožívala znovu. Příjemné mravenčení podél páteře utlačované svíravým pocitem kolem žaludku. Křičela by, kdyby to pomáhalo.  
Možnosti - dnes mi rozhodnete, které klišé použijeme:

1. Severus zachrání Ginny
2. Ginny dostane od Severuse trest
3. Náhodné noční setkání
4. Vaše možnosti

 
26.05.2014 21:31:38
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one