.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Smekám před Vámi, takhle rychle jsem nepočítala, že se sejde pět lidí. Asi si budu klást podmínky častěji. Vážně jste mi udělali radost, takže plním slovo a přidávám kapitolu.
Přiznávám, měla jsem ji trochu vymyšlenou dopředu :-)

Betace se opět ujala Vendi, takže za chyby kamenujte ji :-D Dělám si srandu. V rekordním čase se lecos přehlédne, zvlášť když musí sama pilně tvořit ;-)

Dnes Vás nechám volit dvakrát. Nejprve si, prosím, vyberte, jestli chcete v povídce i období války a smrtijedů ve škole, nebo to celé v ději přeskočíme a necháme náš páreček potkat se znovu po válce. Případně napište jak se v čem moc hrabat, co přeskočit... Nebo můžeme příběh ukončit prostě ve škole. Je na Vás, jak moc Vás ti dva baví ;-)
No a nakonci opět volba možností.
Doufám, že si to užijete.
Ginny si přitáhla župan těsněji k tělu.
To byl zas nápad hodný králů, vyrazit na astronomickou věž jen v pyžamu a županu. Kdyby ve své neochvějné moudrosti neuvěřila na babské povídačky o splněných přáních, které jí Alice celé dopoledne vtloukala do hlavy, nikdy by takhle pozdě z postele nevylézala. Ještě ke všemu tajně.
O to víc ji štvalo, že si zabouchla dveře a hůlku samozřejmě nechala zapomenutou v ložnici.
Jestli brzy nepřijde na způsob, jak se z téhle šlamastiky dostat, zaručeně tu zmrzne.
Prostě jen toužila vyslovit své přání na správném místě v tu správnou dobu – jak jednoduché. Jenže to by nesměla být Ginevra Weasleyová, aby se všechno jen nekomplikovalo.
Podívala se dolů na školní pozemky, jestli nenajde spásu, ale marně. Akorát se jí z té výšky udělalo nevolno.
Odevzdaně se sesunula na zem a sledovala oblohu plnou hvězdných efektů. Pro tu krásu sem přece přišla, ne?
 
Severus kráčel pomalu úzkou cestou od Zapovězeného lesa, jediného místa odkud se dá z Bradavic přemístit. Náladu měl pod psa.
Tu hrůzu, co mu během dne přistála na vlasech, stále ještě nedostal dolů a díky tomu byla jeho schůzka s Malfoyem jedna velká legrace plná slovních přestřelek.
Opravdu si užíval už od rána. Jednou by mohl zažít klidný den, snad nechtěl tak moc.
Vztekle odkopl několik nebohých kamínků stranou; byly nejblíže a nic nenamítaly proti podobnému zacházení. Vzhlédl, aby si přeměřil, kolik metrů musí ještě ujít, než se ocitne v teple svého pokoje. Uvaří si silný čaj, možná si přečte nějaký odborný časopis a pro pobavení opraví několika nebožákům domácí úkoly.
Okrajově zachytil cosi bílého na hradní věži. Chtěl to pustit z hlavy v domnění, že se některý duch zatoulal, ale pak si to rozmyslel. Určitě by mu zvedlo náladu, kdyby chytil jednoho ze známého tria při nepleše. Přidal do kroku a rovnou si to namířil k astronomické věži.
 
Ginny dumala, jestli by jí byla vážně větší zima, kdyby skočila dolů. Možná by si v šoku ani neuvědomovala, co cítí a dole by jí to už bylo jedno. Někdy měla hodně ztřeštěné nápady, když se nudila. Jediné štěstí, že se vždy uměla nějak zaměstnat, než aby je uskutečnila. Po zpětné úvaze by asi neřekla, že se vždy zabavila opravdu na vyšší úrovni. Stejně, jako když přemýšlela, jestli by se ze zapálené slepice při správném rozpoložení planet nestal Fénix. Přešlo jí to, místo toho, na popud Freda, zkoušela naučit trpaslíky aportovat. Vyvázla tenkrát dobře, jen s pár odřeninami a zlomenou rukou.
 
„To je mi překvapení.“ Málem si svou teorii ověřila v praxi poté, co za zády uslyšela povědomý hlas.
Opravdu se hrozně lekla, když promluvil do ticha. Naštěstí ji chytil právě včas, aby nepřepadla přes cimbuří. Jeho dlaně hřály a ona si přála, aby ji držel věčně – ne jen pro příjemné teplo. Jenže když se ujistil, že stojí pevně, pustil ji a odstoupil do bezpečné vzdálenosti.
„Můžete mi vysvětlit, co tu děláte po večerce a ještě v tomhle oblečení?“ vrátil se až příliš rychle do role pedagoga.
„Vzala jsem službu za Opilého mnicha,“ odfrkla si. „Co myslíte?“ ukázala na nebe, které právě propouštělo třpytivou záplavu hvězd ze své náruče. „Prý se o půlnoci plní přání, když padají drakonidy,“ zašeptala trochu stydlivě.
Najednou jí to všechno přišlo hloupé a taky tak nějak líto. Něco z jejích pocitů se jí muselo zalesknout v očích, protože jeho tvář ztratila přísný výraz.
„Pro jednou můžeme udělat výjimku z pravidel,“ pronesl zamyšleně a stoupl si za její záda, aby se mohla nerušeně kochat vyhlídkou na padající štěstí.
 
Ginny se cítila neskonale šťastná v tom příjemném tichu, co mezi nimi panovalo. Na ramenou ucítila tíhu jeho kabátu, spolu s dlaněmi, které ji v malých kroužcích nesměle hladily.  Úplně se zachumlala do nadýchané látky a vdechovala typickou omamnou vůni.
Prodala by duši, aby tahle noc neskončila.
 
Možnosti:
1. Budou se chtít políbit, ale vzpamatují se (nebo jeden z nich).
2. Nic se nestane a oni odejdou jako přátelé.
3. Někdo je načape.
4. Vaše možnost.
22.02.2014 18:16:43
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one