.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Protože Matina Sáblíková přiveze zlato a protože to tu snad ještě někdo čte, přidávám kapitolku Akce Severus.
Tuhle kapitolu věnuju za prvéVendi, ne proto, že si ji opravila - za což jí děkuju a vy byste měli taky :-D - ale protože, jsem lepl a už jsem u ní dlouho nebyla na návštěvě.
Vážně žádná skrytá reklama, ale kdo má zájem v odkazech najděte ty správné stránky a šupky na HP povídky všeho druhu ;-)
Za druhé ji věnuju Nadin za to úžasné překvapení, ještě stále mám slzičky štěstí v očích, díky, díky, díky - ty víš :-*

Ps.: tři komentáře = vymýšlím další díl.
     pět komentářů = přidávám kapču ;-)

 
Ginny každé ráno pozorovala zajímavé obrazce, které na jejím těle vytvářela rozlézající se fialová barva. Začínala připomínat křížence dalmatina a krávy Milky. Naštěstí listopadové počasí dávalo možnost zahalit se od hlavy až k patě.
Ona se každopádně pomstí, krutě pomstí.
 
Trpělivost jí došla o několik dní a dalších centimetrů fialové později. Vymyslela plán a od naplnění ji neodradí ani vpád smrtijedů na školní pozemky. Už si svého triumfu užil příliš dlouho. Nastala chvíle pro výměnu rolí.
Pod rouškou tmy se opět tajně plížila chodbou zakrytá vypůjčeným kouzelným pláštěm.
Nejvyšší čas najít jiný druh maskování - Harry začíná být podezřele dotěrný. Když za ním tentokrát přišla s žádostí o půjčení, blábolil něco o tom, že příště vymyslí způsob, jak by mu to mohla vynahradit. Přesně nepochopila, co tím myslel, ale cítila se u toho hodně nepříjemně. Zvlášť z těch divných pohledů, které na ni vrhal zpoza brýlí. Připadala si jako zvíře v zoologické zahradě, kterému neustále někdo klepe na sklo.
Z rozebírání duševní vyspělosti Chlapce-který-přežil ji vytrhly kroky z protější strany chodby. Rychle se nasoukala za nejbližší brnění, aby se vyhnula Filchovi a jeho blešímu taxíku. On tu kočku snad nekoupe, její silný odér Ginny málem srazil na kolena.
 
Dostala se ke dveřím učebny lektvarů, aby zjistila, že zrovna dnes profesor nezapomněl zamknout. Frustrovaně kopla do dveří, až si poranila palec.
Naneštěstí obyčejné Alohomora stačilo, aby se dostala nepozorovaně do místnosti. Rychle dokulhala ke katedře, kde přichystala malé zákeřné překvapení.
 

Severus dnes nevstal správnou nohou z postele, štvalo ho už jen to, že venku prší. Na chodbě se málem přerazil o povystrčené brnění, když uhýbal před Hagridem. Ten chlap by měl mít na krku ceduli a zvonec, aby každý poznal, že jde buldozer.
Potom se mu pod nohy připletla ta vypelichaná Filchova kočka a jak jí šlápl na ocas, zavřeštěla, až mu málem popraskaly bubínky. Leknutím skoro spadl ze schodů. Ještě štěstí, že ho neviděli studenti, jak baletí u zábradlí.
Lepší den už mít nemohl.
S uspokojením zaznamenal, že po jeho příchodu do třídy nastalo hrobové ticho. Mávnutím hůlky otevřel skříňku s přísadami, zadal pokyny na výrobu dnešního lektvaru a unaveně se posadil za katedru. Jestli dnešek přežije bez újmy - ať své či cizí - dá se na modlení.
Veškerou svou pozornost věnoval opravě testů z předešlého dne, takže si vůbec nevšiml, jak se na jeho hlavu snáší drobný prášek, který dodával jinak bezchybně černým vlasům zajímavé a velmi výrazné duhové odlesky.
 
Ginny se s výsledkem své odvety setkala až u oběda. Za to poznala, že si už zaručeně nové profesorovi ozdoby všimli celé Bradavice. Kudy zavlál černý hábit, tudy se nesly salvy smíchu – samozřejmě z bezpečné vzdálenosti. Cukání koutků se nevyhnulo ani učitelskému stolu. Ona sama si raději hrála na součást vybavení jídelny, než aby přitahovala nežádoucí pozornost. Počítala, že pomsta na sebe stejně nenechá dlouho čekat.
 

„Budeš pozorovat roj drakonidů?“ přisedla si k Ginny Angelina na večeři.
„Dnes má službu Snape, určitě nás nenechá o půlnoci koukat na hvězdy,“ odpověděla, když spolkla poslední sousto zapečených brambor ze svého talíře.
„Třeba bude zalezlej. Podívej, na večeři taky nepřišel,“ ukazovala kamarádka k prázdnému místu u učitelského stolu.
Ginny si až teď všimla, že chybí. Krotit Deanovo dotírání a okatě ignorovat Harryho smutné pohledy ji stálo veškerou pozornost, že už nezbylo místo pro hlídání mistra lektvarů.
Skoro by se jí stýskalo, kdyby sama sobě nevysvětlila, že je to hloupost.
 

Možnosti:
1. Ginny přeci jen půjde koukat na hvězdy
2. Ginny dostane na večer trest
3. Ginny půjde na rande s Harrym
4. Vaše možnost
19.02.2014 20:56:15
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one