.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Milí čtenáři, omlouvám se za odmlku. Jsem si dovolila odjet na víkend. Trestem mi jest, že jsem se do teď nevzpamatovala :-D
Vám, za vzorné čekání, budiž odměnou naše malá Ginny ;-)

Tentokrát si Ginny dala na svém oblečení záležet, nic neponechala náhodě. Školní uniforma sice neposkytovala tolik prostoru, kolik by potřebovala, ale ona si uměla poradit. Stačilo několik šikovných domácích kouzel, co jí naučila mamka. Sukně se zkrátila přesně o tolik centimetrů, aby nevzbudila přílišnou pozornost a zároveň ledacos odhalila. A když příhodně uvolní kravatu, může si dopřát rozepnutí pár horních knoflíčků u košile. Dokonce i volba parfému prošla několika kritickými koly; nakonec vyhrála jemná nevtíravá vůně santalového dřeva. Modlila se ke všem dávno zesnulým Nebelvírům, aby ji výpary z kotlíků nepřebily.

První hodina lektvarů hned na začátku týdne se stala velmi silnou motivací pro použití všech ženských zbraní, a když nezaberou ty, potom má v záloze ještě pár méně čestných.

„Na tohle už Harryho zaručeně ulovíš," prohlížela si ji Alice v odrazu zrcadla.

Ginny pár okamžiků přemýšlela, o čem to kamarádka vlastně mluví, než jí došlo, že naráží na hloupou nedávnou posedlost zelenookým kouzelníkem.

„Jo Harry. Ať si ho Cho klidně nechá," mávla nad tématem rukou a brala ho za uzavřené, když jí došlo, že by se tímhle postojem mohla prozradit. Naštěstí Alice si jemných náznaků nikdy nevšímala a držela se jen těch jasně viditelných a bijících jí do hlavy.

„To ti tak věřím," zašklebila se s pocitem, že Ginny naprosto prokoukla.

 

„Pane Creeve, přestaňte sekat ty střevlíky na kaši a raději se věnujte kotlíku. Slečno Greengrasová lékořice nekouše, takže ji laskavě chytněte pořádně a…" Snape procházel učebnou s vrozenou autoritou a nenucenou elegancí bohů Olympu. V učebně se nenašel jediný student, který by nezískal jedovatý komentář ke svému výtvoru. „…slečno Weasleyová proč přidáváte rozmarýn, když v návodu není?" slyšela ho za zády, leknutím poskočila a málem do lektvaru přidala i esenci Ginny Weasleyové. Střelila očima do učebnice a skutečně nikde rozmarýn nenašla. Přísahala by, že ho tam viděla.

„Za nepovolený postup strhávám Nebelvíru 10 bodů a zároveň jste si vysloužila trest dnes po večeři u mě v kabinetě." Určitě tam ten rozmarýn byl. Musel. Jak to ten chlap udělal?

 

Už dvě hodiny se tu mořila s tím odporným lektvarem. Co čekala? Pozvání na sklenku Skřítkovského? Snesla by i ten výprask, když by na to přišlo, vlastně se na něj i připravila, ale on ji opět převezl. Nechal ji smolit se s litry odporné břečky, která prý poté poputuje na ošetřovnu. Ona by to rozhodně nepila, a ani do odpadu by to z bezpečnostních důvodů raději nelila, když si tak prohlížela smradlavý blivajz bublající v kotlíku.

„Slečno Weasleyová, víte o tom, že jste na vaření měla použít ochranné pomůcky?" Jaké pomůcky, o čem to mluví? Zmateně se rozhlížela po slabě osvětlené kanceláři, provizorně zařízené jako laboratoř. Nejspíš si všiml jejího nechápavého výrazu, protože jí ukazováčkem nasměroval pohled na plášť pověšený na háčku po její pravé ruce. Ginny se udělalo nevolno. Náhle se jí vybavily všechny historky a varování ohledně vaření lektvarů. V hlavě jí začaly běhat obrázky čarodějek se spálenýma rukama, poleptaným obličejem, dalšíma očima na břiše a jiné hrůzné výjevy. Určitě umře.

 

Severus si s potěšením všiml, jak jeho studentka začíná nabírat do obličeje barvu podobnou zdi zmijozelské společenské místnosti. Nechal ji ještě pár okamžiků dusit ve vlastní šťávě, však za ty zpitvořeniny jeho jména si zasloužila mnohem horší trest - taky ještě neskončil.

„Mám dojem, že si užijete zajímavý týden," prohlásil prostě, skoro znuděně, když se začalo zdát, že dívka omdlí hrůzou.

Pomalu se jí začala vracet barva do tváří a spolu s ní i nepatrná jiskra do očí, kterou tam rád vídával. Přesně ten lesk, který mu jasně dával najevo, že se pomstí. Moc rád by zjistil, co se v té zrzavé hlavince líhne za nápad a zda bude lepší, než ten jeho.

 

Ginny ráno vstala s jasnou myšlenkou na vraždu, ale ta se postupně přetavila na sladkou pomstu.

„Deane, měl bys na mě minutku," posadit hlas o oktávu níž, zvolit správnou pózu, to byla hračka. Kořist se lapila na návnadu až příliš snadno. Horší bylo vybrání příhodného místa a vhodné načasování. Musela volit tak, aby její chytře sehraná scéna měla přesně ty správné svědky, lépe řečeno jednoho konkrétního.

Možnosti:

1)      Severus vymyslí další trest

2)      Ginny začne provokativně chodit s Deanem

3)      Vrátíme se k dopisování

4)      Vaše možnosti

28.08.2013 20:39:14
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one