.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Naši milí věrní, zmínila jsem se, že mám pro vás dvě překvapení. Jedno, v podobě povídky Jdi za světlem, už se nám tu ukázalo. Nyní vám předávám to druhé. Malou zábavnou hru na zkrácení čekání, než se mi uvolní beta.

Hra bude probíhat následovně: Dostanete kapitolku a pod ní možnosti, jak by mohl děj pokračovat. V komentech si vyberete a možnost s největším počtem bodů se tu následně objeví.

Za betaci a pomoc pěkně poděkujeme Saře ;-)Ginny líně pokyvovala nohou, kterou měla přehozenou přes opěradlo červeného křesla nebelvírské společenské místnosti. Do vedlejších se v podobných pózách obsadily i její kamarádky Angelina a Alice, jež měly stejně otrávenou náladu jako ona.

„Kdo má dnes dozor?“ zajímala se Alice. Snažila se sice tvářit nezaujatě, ale každý, kdo by se pozorněji podíval, by mohl rozeznat, jak naklonila hlavu a netrpělivě poklepává prsty o opěrku.

„Netopýr,“ pronesla otráveně Angelina a zkazila tak zbylým dívkám naděje na zajímavý večer.

„Už zas? To nemá ten chlap nic lepšího na práci, než špicovat po chodbách?“ praštila Alice prudce dlaní do područky, až se po ní někteří další studenti, kteří si krátili chvíle před večerkou ve společenské místnosti, ohlédli.

Romantické procházky při měsíčku, kradmé polibky v tmavých koutech nebo tajná dostaveníčka jsou sice hezká věc, ovšem nesmí vám neustále za zády stát podrážděný profesor, ochotný rozdávat tresty.

„Co mu nějakou zábavu najít?“ zamračila se Ginny, které se už v hlavě rodil zajímavý plán na obranu jejich dívčích radovánek.

„Něco tě napadlo?“ Alice málem dychtivostí spadla na podlahu, jak poposedávala, aby jí neuniklo ani slovo.

Ginny se rozhlédla, aby se ujistila, že je nikdo neposlouchá, poté si dopřála ještě krátkou pauzu, aby si získala plnou pozornost děvčat. „Seženeme mu známost,“ prohlásila zcela vážně, jako by právě hlásila příchod soudného dne.

„Chtěla bych vidět tu, co si ho dobrovolně uváže na krk,“ zavrhla Angelina celou akci dřív, než mohla vůbec vypuknout.

„Jistou eleganci mu nemůžeš upřít, navíc disponuje značnou inteligencí, a když přimhouříš oko, tak i šarmem. Stačí to jen dobře navléknout,“ bránila se Ginny, která se své představy chytla až příliš urputně.

„Dobře, pokud se ti to povede, máš u mě nový džíny,“ napřáhla k ní kamarádka nakonec ruku na znamení, že přijímá výzvu.

„A u mě svetr,“ přidala se Alice a i svou rukou stvrdila jejich závazek.

 

Vymyslet plán bylo mnohem jednoduší, než ho uskutečnit; jak se brzy mladá rusovláska přesvědčila. Jedno se však ze života se šesti bratry naučila - nesmí se vzdávat příliš brzy. Sestavila si podrobný seznam vhodných kandidátek, podle kterého se rozhodne dál jednat.

McGonagalovou vyškrtla hned na začátku. Za prvé jí neseděl věkový rozdíl. Za druhé svést ty dva dohromady by bylo jako strčit hlavu drakovi do tlamy a nohou při tom kopat do spícího vlkodlaka.

Podobným způsobem vyřadila i Pomfeyovou a v závěsu za ní putovala pryč i Prýtová a Pinceová. Rozhodně se při výběru nenudila; některé kandidátky u ní vyvolaly doslova záchvaty smíchu.

Ron si asi bude nadosmrti myslet, že se mu sestra zbláznila, když ji našel v knihovně, jak se chichotá nad rozevřenými knihami s rozepsanými úkoly.

 

V závěru tedy nakonec seznam vypadal následovně:

 

Trelawneyová – někde se začít musí

Burbageová – když neotevře pusu, není špatná

Babblingová – na tom už se dá stavět

Červotočková – hezké nohy

Sinistra – ta by mohla vyhrát

Vectorová – aby byl seznam kompletní

Hoochová – když už nic nezabere

 

Prohlížela si popsaný pergamen a rozhodně byla se svým dílem spokojená. Bod jedna splnila, ale jak se dostane dál, to už bylo ve hvězdách.


1) Severus náhodně získá seznam kandidátek.

2) Ginny začne pracovat na první kandidátce.

3) Seznam se dostane k Harrymu.

4) Vymyslete nějakou jinou možnost.

09.09.2012 20:33:41
nadin
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one