Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.

Tak trochu jiný songfic

Drahá eluška nám dnes uzavírá éru narozeninových oslav.
Elu, ty víš, že nejsem moc dobrá na proslovy a většinu už jsem zmínilav předešlých přáních, přesto si i ty jedno zasloužíš.
Jsem ráda, že jsi vstoupila do mého života a zanechala v něm trvalé stopy. Vždy po nich můžu jít a vzpomínat na všechny naše krásné zážitky.
Přeju ti krásné narozeniny. Hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody. 
Hermiona Grangerová stála uprostřed rozlehlé zahrady se spoustou barevných květů. Nechala se konejšit slunečními paprsky a vychutnávala si tu chuť volnosti. Konečně měla vlastní domek, kde si bez dozoru mohla dělat, co se jí zlíbí.
Naplnila jí neskonalá euforie, která vydržela přesně dvacet minut. Tedy přesně tak dlouho, dokud nezjistila, že má za souseda Severuse Snapea.

 
Přicházel s rosou každé ráno,
 
Velmi brzy zjistila, že život si pro ni přichystal těžkou zkoušku. Den co den ještě před rozedněním poslouchala celkem hlasité vrčení a nadávky na celý svět. Ten člověk nadával dokonce i sám na sebe, když dostal příležitost.
Nejen, že se při jeho projevech nedalo spát, ono se při nich nedalo v podstatě nic.


na dveře psal mi, že je sám.

Snape byl nejspíš ze společného soužití stejně nadšen jako ona. V lepším případě s vytrvalou pravidelností odstraňovala z vrátek lístečky s výhružkami, kde ji pod pohrůžkou nejčernějších kleteb nabádal k odstěhování. V horším tam nacházela jasné kouzelné důkazy jeho nehynoucí náklonnosti.
 
A já si tolik přála jen podlehnout jeho nástrahám.

Po několika, ne zrovna vydařených, výletech do okolí se už celkem bála vycházet vůbec, aby nenarazila na další příklady jeho neutuchajícího obdivu a zájmu. Nakonec si zvykla, že ranní cesta do práce představovala stezku odvahy a zručnosti.
Ona se ovšem nenechala zahanbit. Dokonce byla na sebe pyšná, když se jí nepozorovaně povedlo proměnit okolí Snapeova domu na bažinu a pak spokojeně z okna sledovat, jak v ní skončil až po pás.

 
Byl plachý, doteků se bál. Když mluvil, očima se smál.
 

Párkrát se mu pokoušela některé nástrahy vrátit, ale většinou ji vyhnal s hůlkou v ruce a šíleným pohledem na tváři. Nejspíš to zapříčinily samy dary, které měly tendenci začít se probouzet k životu v jeho rukách. Netušila, komu z nich pak dělá větší radost, že mu Hermiona mizí z očí.

Říkal mi plný lásky, dál jen vejdi.
 
Po podobných setkání většinou následoval velmi časný budíček, časnější než obvykle. Tak kolem půlnoci se rozhodl pro sběr bylin, což vyžadovalo nejen velkou hromadu světla, ale také hluku na vyplašení zvěře a lidí snažících se spát.
 
Do snů pro Zlatovlásky, dál jen vejdi.
 
Občas z něj mívala i noční můry, to když ji nechal celý týden v nejistotě, co se chytá provést. Ovšem taková překvapení stála potom za to. Jednou se jimi proplétala celý den a přišla o skvělé rande.

Pro štěstí bez nadsázky, dál jen vejdi, do mých snů, ke hvězdám.
 
Hranici únosnosti překonal pouze jednou. Tehdy se mu povedlo nějakým zázrakem dostat k její zásobě potravin a přimíchat do ní speciálně zvolené bylinky. Celý týden se jí zdálo, že pobíhá po Africe, nahání krokodýly nebo jen levituje v časoprostoru.

Přicházel s rosou každé ráno, bál se mě jenom obejmout.
 
Tenkrát mu řekla hodně nehezkých věcí, určitě si je zapamatoval všechny do poslední. Použil totiž značnou část ve správnou chvíli proti ní.

Snad čekal na zázračný den, zatím se ztratil horký proud.
 
Ona se vzdát nehodlala. Statečně bojovala, dokud se neomezili na velmi dlouhé rozhovory, plné zajímavých nově vynalezených slov a označení nepříjemného živočišného druhu.

Byl zvláštní, dnes to dobře vím. V myšlenkách dál mu odpouštím.
 
Pracně musela Hermiona Ronovi vysvětlovat, proč se nechce odstěhovat. Těžko se mu chápalo, že jinde by se jednoduše neměla s kým tak kvalitně a na úrovni pohádat.

Říkal mi plný lásky, dál jen vejdi.
Do snů pro Zlatovlásky, dál jen vejdi.
Pro štěstí bez nadsázky, dál jen vejdi
do mých snů, někam ke hvězdám,
do mých snů, ke hvězdám,
do mých snů, ke hvězdám, ó ó ó ó
09.02.2015 19:58:36
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one