Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Drahá Wixie,

bez dlouhých proslovů, jednoduše a prostě.
Mám Tě moc ráda a doufám, že víš, jak si Tě vážím a cením si Tvého přátelství. Ty, Sara, Nadi a elu jste mi dali velmi mnoho. Měla bych Vám to opakovat častěji, ale asi to zůstane zas jen jednou do roka ;-)
Krásné narozeniny. Hodně štěstí, zdráví, lásky, inspirace a splnění tajných snů.

Přála jsem si dát Ti důstojněší dárek, ale nějak jsem bez nápadu. Budeš se muset spokojit s tímhle malým plkem ;-)
Za betaci děkuji Vendi. 
Severus Snape nesnášel alkohol, už jen proto, co s lidmi dokázal udělat. Ze stejného důvodu mu vadili lidé, kteří ho s neskonalou radostí pili. Přesto, nebo možná právě proto, dnes seděl na barové stoličce a zdolával jednu sklenku kvalitního koňaku za druhou. Jenže žádná nedokázala přinést útěchu nebo zapomnění a vlastně mu ani nechutnala.
Další doušek hořké tekutiny si propaloval cestu jeho útrobami, když se mu v hlavě vynořily vzpomínky na lepší časy. Učil v Bradavicích a studenti z něj měli strach. Mohl projít chodbou nesčetněkrát a nikdo se ho neodvážil oslovit. Cítil se nedotknutelně. Pak přišla válka a všem navzdory ideálům vzala iluze, aniž by dala něco na oplátku. Najednou se stal hrdinou bez špetky respektu. Dokonce za ním lidi chodili otravovat s prosbami. Když se ukázalo, že je stejný bezcitný parchant jako za dob Voldemorta, humbuk kolem jeho osoby ustal.
Pak se zčista jasna objevila Hermiona Grangerová a dokonale mu zničila život. Se svými velkolepými plány na lepší společnost bez zločinu mu obrátila zajeté koleje bytí na ruby. Naučil ji všemu, aby se mohla stát lepší bystrozorkou. Po dvou letech v jeho společnosti dokázala lhát, podvádět, intrikovat, vařit dryáky a nebát se použít zákeřnou kletbu. Nevadilo mu, že zničil mladou dívku. Vadilo mu, že ona zničila jeho a to tím nejohavnějším způsobem. Chyběla mu, když odešla.
Skončil v zapomnění a sám. Snažil si namluvit, že mu to vyhovuje. Neúspěch značil jen zvyšující se účet za zmařený alkohol.
Dveře se s vrznutím rozlétly a v kouřem zahalené místnosti se objevila ženská postava. Stočil k ní pohled v podstatě ze setrvačnosti.
Hermiona Grangerová v celé své kráse. Měl chuť si podrážděně odfrknout.
„Netipovala bych vás na barového povaleče.“ Usadila se na vedlejší stoličce bez ohledu, zda stojí o její společnost.
„Netipoval bych vás na tuhle hospodu.“ Pozoroval, jak si objednává stejné pití, které stalo před ním na baru. Jedním rychlým pohybem zápěstí do sebe vyprázdnila celý obsah sklenky a bez jediného ušklíbnutí si pokynem ruky vyžádala další. Přemýšlel, kde se to naučila a hlavně kdy.
„Nepotřebuju problémy zahánět levným pitím.“ Ukončila své představení drsné holky z baru od vedle.
„Co ode mě chcete?“ Přešel od slovíčkaření přímo k věci. Rád by se vrátil k hledání pravdy na dně sklenice, ale to mu rušivý element v podobě kudrnaté ženy sedící až příliš blízko znemožňoval.
„Z čeho usuzujete, že hledám právě vás?“ Postarala se o další koňak, který před ní přistál.
„Nedělejte z nás obou hlupáky hrou na náhodné setkání,“ zavrčel Severus a uvažoval, že by se vydal na cestu k domovu.
Hermiona se na židli otočila a ze zadu se lokty opřela o bar. Vůbec jí nevadilo, že se tím dostává pro mistra do velmi zajímavé polohy, kdy se jí triko napíná na těch správných partií. Prolétla pohledem zakouřený prostor s několika stálými štamgasty. Severus nechápal, co hledá, ale nechal ji dokončit prohlídku. On po té své musel uznat, že se opravdu proměnila v zajímavou ženu.
„Chci, abyste nás učil,“ Pootočila kudrnatou hlavu jeho směrem a sledovala reakci na svá slova.
„Vás?“ Zarazil se profesor.
„S ministrovým svolením jsem založila malý oddíl pro tajné úkoly. Chci, abyste ho měl na starost a naučil je to, co mě,“ předložila mu své plány s jistotou, že neodmítne.
„Zapomeňte!“ Severus hodil na bar několik bankovek a zamířil nejistým krokem do tmy. Byl přesvědčený, že pokud má Hermiona Grangerová dostatečně silný pud sebezáchovy už se nikdy neuvidí.
ooOoo 

„To nemyslíte vážně!“ Severus se málem neudržel a větu zakřičel. Potřeboval se ujistit o skutečnosti toho, co má před očima. Malá farma ukrytá na venkově za Londýnem poskytovala dostatek soukromí před zvídavýma očima. Jemu ale připadala najednou hrozně těsná.
„Vybírala jsem je sama podle nejpřísnějších měřítek. Jsou nejlepší z nejlepších.“ Utvrdila ho Hermiona o tvrdé realitě.
Vážně si myslela, že ona, Luna Láskorádová a Ginevra Weasleyová dokáží s jeho pomocí spasit svět?
26.01.2015 01:00:00
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one