.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     

Na prchavý okamžik

Nadoušku, jelikož tu zítra pravděpodobně nebudu, přeju ti k tvým narozeninám už dnes.
Užij si svůj den na plno, přeci jen je to jen jeden den v roce. Přeju ti, aby ti neustále svítilo sluníčko, aby ptáci nepřestali zpívat, aby ti vánek neustále čechral vlasy a abys byla pořád jen šťastná.

Ty víš, že jsem snílek. Sny jsou to krásné, co nám osud dal do vínku. Někdy se bortí, jindy nás vystřelí ke hvězdám. Pevně věřím, že ty tvé se stávají skutečností. 

V podstatě ukecávám, že jsem ti chtěla jeden sen nafalšovat, ale moc se nezdařilo. Ono taky když máte v hlavě jen úvodní scénu a vaříte pak z vody, nedá se nic jiného čekat :-D Navíc, jelikož jsem do poslední chvíle čekala na múzu, která si potvora zrovna zaletěla na dovču, jsem musela plácat na rychlo. Takže se nezlob, že je to takové... no posuď sama.

Krásné narozeniny.

Ps.: bez betace ;-)

Život je velkou cestou s miliony odboček na každém kroku. Někdy se nám pěšinka nezmění a jindy, po pár vteřinách, nabere úplně jiný směr. Přivede nás na rozcestí a nutí zvolit si. Jindy nedá na výběr a žene nás k jasnému cíli. Je to komediant smíšek, klaun se smutnou maskou.

Směj se, člověče; to jediná je platná mince.

 

Severus Snape po večeři usedl k svému pracovnímu stolu a pokoušel se, jako už po milionté ve svém životě, dát studentům šanci, přesvědčit ho, že v hlavě mají kromě slámy a zábavy i kousek rozumu. Zatím mu žádný nedokázal, že používají tu kulatou věc na krku jinak než na ozdobu. Zezačátku se pokoušel v hodnocení držet zpátky, ale vždy to mělo stejný výsledek. Ke konci už měl touhu používat hodně ostré a neslušné výrazy; i on má jen jedny nervy.

Přelétl očima po místnosti, hodiny právě odbily jedenáctou, měl by jít spát. Jenže už mu chybělo jen pár testů a on nebyl zvyklý odcházet od rozdělané práce.

Promnul si unavené oči a vrhl se na posledních pár listů v domnění, že je smete stejně jako ostatní - s bídným hodnocením. Jaké bylo jeho překvapení, když narazil na velmi kvalitní práci a na hlavičce se nepyšnilo jméno slečny Grangerové vymalované jejím typicky kudrnatým rukopisem. Několikrát po sobě přečetl jasné a jednoznačné odpovědi, aby se ujistil, že mu jen unavený mozek nepodstrkuje lákavé přeludy.

Ani po pátém čtení se nedalo pochybovat o bezchybnosti písemné práce, kterou svíral mezi prsty. Hnán zvědavostí otočil list zpět na začátek.

Astorie Greengras.

Nemělo by ho udivovat, že takový skvost pochází právě z jeho koleje. Jenže udivovalo.

Nikdy si nevšiml vyšší aktivity mladé dívky ve svých hodinách a ani se mu nedonesly pochvalné ohlasy od jiných profesorů. Nepředpokládal, že bude vídat plápolající ruku ve vzduchu obdobně jako u Grangerové, ale například rychlejší vypracování zadaných lektvarů, nebo sem tam zvolaná správná odpověď, by podobně brilantním vědomostem odpovídala. Přesto si této studentky zatím nikdy nevšiml.

 

Několik dní po nalezení záhadně dokonalého testu se Severus na zmijozelskou slečnu zaměřil při své hodině. Marně čekal na výjimečnou aktivitu, ale nestalo se nic neobvyklého.

Další den stál v rohu učebny, za zády lopotících se studentů a propaloval jeden konkrétní hábit pohledem.

Tmavé po ramena dlouhé vlasy, ve kterých díky světlu svíček probleskovaly vínové odlesky, vábily hebkostí k doteku. Přemýšlel, jestli si je tak provokativně česala vždy? Neměl by tak o studentkách uvažovat, ale přesto tok svých myšlenek nezarazil. A že občas zalétly dál než jen k vlasům.

Přešel několik kroků stranou, aby lépe zahlédl její profil. Krájela přísady s naprostou přesností, skoro by obdivoval tanec drobných rukou.

Netrpělivě si zasunula neposlušný pramen za ucho, přesto jedna drobná kadeř stále spadala do očí. Rychle se otočil, jinak by zaručeně zatoužil účes sám upravit.

Vynadal několika nepozorným studentům za jejich neschopnost, jen aby se vyhnul dalšímu pohledu na obličej, který se stával čím dál tím zajímavější.

 

O pár dní a probdělých nocí seděl Severus opět u svého pracovního stolu a přemýšlel, jestli by nebylo snazší všechny studenty proklít už před branou do hradu, než se je pokoušet vzdělávat. Případně je střílet jako škodnou. Určitě by to stálo méně nervů, času a zbytečné námahy.

Práci Astorie Greengras si schoval na konec. Tajně doufal, že ho opět překvapí svou výjimečností. Něco na té dívce bylo. Něco, pro co by možná byl ochoten přetavit si pravidla ve svůj prospěch. Tedy ty, co zatím nepovažoval za nutné si přizpůsobit.

 

Draco se ani nenamáhal s klepáním, s přílišnou zdvořilostí se u Malfoyu nesetkáte. Severus zvažoval užití svých nových vylučovacích metod v praxi, ale pak si to rozmyslel a přijal kmotřence jen s několika ostrými komentáři.

„Přišel jsem ti oznámit novinu. Otec trval na tom, že se to musíš, jako můj kmotřenec, dozvědět mezi prvními." Pozdravu se od něj asi dnes večer taky nedočká.

„Pořídili jste si novou hračku, když vám utekl skřítek?" Opravdu ho nezajímalo, co se odehrává za zdmi Manoru, ale občas se musel tvářit jako vzorný přítel rodiny.

„Zasnoubil jsem se." Úžasná novina hned zítra si koupí lahev skotské a pod záminkou oslav se dostane do opojného stavu nevědomí.

„Slečna Parkinsonová musela omdlít blahem." Jestli Draco očekává chvalozpěvy, gratulace nebo snad seznam darů, které má pro něj ve skříni, tak se šeredně plete.

„Pansy byla jen školní zábava." Opravdu šarm a takt této rodině nechybí.

„A která tedy získala výsadu honosit se jménem Malfoyová?" Severus se marně pokoušel tvářit, jak moc ho to zajímá.

„Astorie Greengras."

06.11.2013 22:03:49
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one