Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

nadin:
Nesľubujem plný návrat. Možno len také spomínanie na staré krásne časy a vyrovnanie restov. ;-)
.
.
Přát někomu po měsíci je hodně hloupý, jenže se Saruš jsme si to pořešily v ten správný dne a teď už jen ta omáčka okolo. Blbější výmluvu jsem už dlouho nenapsala :-D
Každopádně jsem měla trochu .... dejme tomu divné období. Takže svůj dáreček dávám až teď. 
Tak jako tak si myslím, že dárek potěší vždy i ten pozdní ;-)

Drahá přítelkyně,
co ti říct, co jsi už neslyšela? Jsem moc ráda že jsi, že jsem tě poznala (že jsi mi dala možnost poznat tě) a že snad ještě nějaký ten pátek se mnou vydržíš. 
Ještě jednou všechno nej k tvým úžasným x-tinám. (Pro nezúčastněné: Sarah konkrétně 
http://www.severah.cz/ a slavila 3.ledna)

Těm z vás, kteří neviděli Thora, to asi moc neřekne. Tudíž doufám, že Saruš pochopí, co jsem tím chtěla naznačit...

 
Blankytně modré nebe se odráželo v klidné hladině malého rybníčku krytého tmavým houštím. Malá blonďatá holčička seděla na jeho břehu a splétala si dlouhé vlasy do silného copu. Nohy si namáčela v chladivé vodě a vytvářela tak na ní jemné vlnky.
Už měla skoro celý cop zapletený, když se k ní potichu přikradl černovlasý nezbeda. Vlasy jí šikovně jedním pohybem vykroutil z prstů a celou rozcuchal.
Holčička se strašně lekla a mále spadla do vody, naštěstí se udržela na suchu.
„To se řekne!“ vykřikla a zamračeně našpulila spodní ret.
 „Řekni si,“ vyplázl na ni štíhlý hubený kluk s výraznýma zelenýma očima a šibalským úsměvem jazyk a běžel dělat další neplechu.
 
 
O několik let později…
 
Sarah seděla v knihovně na měkké polstrované sedačce a okolo ní se velkolepě rozprostírala nádherná místnost zdobená zlatem. Ona však nevnímala nic, než slova na stránkách. Bezhlesně pohybovala rty, jak se probírala napsaným textem. Ve svém zaujetí si ani nevšimla černého stínu za svými zády. Dlouhá ruka jí nenápadně rozepnula sponku ve vlasech. Hustý vodopád se náhle rozprostřel po útlých ramenech.
Polekaně vyskočila na nohy a dokončila tím pohybem šprýmařův kousek. Úplně si zničila pracně vytvořený účes.
„Loki, to není vtipné!“ usmála se na příchozího muže.
„Mě to vždycky pobaví,“ vrátil jí úsměv.
 
 
O několik pátků později…
 
Sarah stála na schodech jen kousek od své paní. Pozorně si prohlížela okolo stojící davy. Tolik nadšených tváří vyhlíželo příchod nového vladaře - Thora, muže, který sotva dospěl a už má převzít odpovědnost za životy všech lidí v království.
Očima zamířila k dosavadnímu panovníkovi. Odin pohodlně usazený na trůně klidně vyčkával příchodu prvorozeného syna. S mírným úsměvem přehlížel bujaré provolávání slávy.
Sarah by zajímalo, jestli si uvědomuje, komu se chystá předat korunu?
Proti Thorovi vyloženě nic neměla, jen si ho neuměla představit v roli moudrého a spravedlivého vůdce. Možná za pár let. Odin ho vůbec nepřipravil na zodpovědnou úlohu vládce tak mocné říše.
Nakonec se její pohled stočil na Lokiho. Druhorozeného.
Věděla, že tím trpí. Tolikrát se snažil Odinovi zavděčit, jenže ten stále upřednostňoval Thora. Nejspíš si to ani neuvědomoval.
Stáli kousek od sebe. Kdyby popošla pár kroků, ocitla by se mu po boku. Široká ramena nepůsobila strnule, spíš prozrazovala ledabylý postoj.
Sarah jeho klid zarazil. Očekávala by napětí, určitou dávku lítosti nebo snad odevzdání. Začínal ji naplňovat nepříjemný pocit.
Ustoupila o něco víc do stínu. Když zjistila, že ji nikdo nesleduje a veškerá pozornost se upírá k přicházejícímu mladému muži, nenápadně opustila korunní sál.
 
 
Po pár hodinách…
 
Seděla schoulená na kousku země, která přestože ji nepokrýval ani sníh ani led, příšerně studila. Všude kolem neustále slyšela pochodovat těžké kroky, z kterých mrazilo snad ještě víc než z všudypřítomné zimy.
Proč jen toužila rozluštit Lokiho tajemství?
Tak ho zjistila.
Díky své všetečnosti se dostala do spárů mrazivých obrů bez naděje na záchranu.
 
Sledovala jejich pokus vykrást tajnou část Asgardské klenotnice a stejně tak se stala svědkem úprku po nezdaru. Bohužel si jí všimli a díky slavnostnímu oděvu ji považovali za někoho z vyšší společenské vrstvy. Počítali, že by jim mohla v případě komplikací zajistit hladký ústup.
 
Kreslila si zářivou budoucnost ve službách laskavé paní Frigg. Jenže všechny ty báječné sny se její vinou na věky rozplynuly.
Mohla si hovět v pohodlné lenošce, jenže místo toho si teď odírá kůži o hrubou skálu. Život si s lidmi umí krutě zahrávat.
Sarah nepatřila mezi ufňukánky, ale momentální situace ji doháněla k slzám.
 
 
Po pár dalších hodinách…
 
Sarah stála u zdobeného okna a sledovala let několika pestrobarevných ptáků. Volně se vznášeli ve vzduchu a do okolí vysílali radostné signály v podobě zvučných melodií.
Náhle se jí dlouhý blond vodopád spustil na záda. Tiše si povzdechla a začala si vlasy opět smotávat do slušivého drdolu.
„Netváříš se moc nadšeně,“ Loki, který právě způsobil rozpad náročného účesu, se posadil na nejbližší volnou stoličku.
„Z čeho bych měla? Slyšel si radu. Nejspíš mě zavřou někam hodně hluboko a zahodí klíč,“ zamračila se na něj Sarah.
„Jsi doma.“
To sice byla, ale vyměnila jedno vězení za druhé.
Když ji Loki našel a osvobodil, připadalo jí, že právě začala znovu žít. Možná ji přepadla příliš silná euforie a přinutila dělat hloupé věci, jako třeba políbit svého zachránce. Opravdu velmi vášnivě. To ovšem patřilo do jiné kategorie problémů. Nyní řešila mnohem závažnější. Přežití.
„Matka tě zná. Neuvěří, těm nesmyslům, že si obrům napomáhala.“ Loki se tvářil nezúčastněně. Nejspíš sám věřil, že je to jen hloupé divadlo pro veřejnost.
Sarah si už tak jistá nebyla.
Z Friggini tváře nedokázala během procesu vyčíst žádnou emoci. Za celou dobu neřekla jediné slovo. Seděla po boku svého muže a tvářila se chladně a přísně.
„Nezáleží na tom, co si myslí. Rozhodne tvůj otec.“ Jednoduše řečeno, byla v bryndě.
Odin od začátku dával jasně najevo, jak se mu příčí myšlenka, že jeho žena předává své vědomosti dál. Magii nepovažoval za hodnou pozornosti.
„Promluvím s ním.“ Zvedl se Loki k odchodu. „Máme si co říct,“ dodal už spíš pro sebe.
Sarah mu nechtěla brát iluze, tak raději o svých pochybnostech pomlčela. Nejspíš jí je ale vyčetl z očí. A špatně si to vyložil, protože se na ni zamračil.
Jenže ona nepochybovala o něm. Věděla, že svůj slib dodrží. Bála se spíš, že jeho snaha bude marná.
„Zničím třeba Asgard, když to bude nutné,“ zašeptal, než se za ním zavřely dveře.
28.02.2016 20:05:07
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one