.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Původně jsem měla v plánu napsat hezkou milou jednorázověčku, na které jsem začala pracovat dost s předstihem. Mám dojem, že mě napadla při psaní nějaké kapitoly k nějaké povídce :-D To sem ovšem nepatří.
Jak se to tak u mě stává, osud opět zasáhl. Lépe řečeno chytla mě ta otravná zapomnětlivá a já musela příběh dotahovat velmi kvapně. Doufám, že to na něm nebude příliš znát.
Každopádně jsem velmi ráda, že si Sara udělala čas a obratem mi odeslala opravu. (Dovolila jsem si v povídce zanechat jednu její poznámku ;-) ) Sice jsem ti, dle její rady, měla upravit poslední odstavec, protože je lehce uspěchaný. A já vážně chtěla, ale pokud ti nemám přát s velkým zpožděním, musí to zůstat v původním znění.
Touto malou oklikou bych ti, Nadin, chtěla říct, že jsem opravdu nezapomněla na tvé narozeniny. Mám je v hlavě už něco přes měsíc, jen prostě pokulhávám s plněním norem ;-)

Drahá spřízněná dušičko,

přeju ti spoustu dalších let (kdyby to bylo na mě, klidně i milion). Hodně štěstí (toho je v dnešní době třeba). Spoustu lásky (čisté a plnohodnotné). Samé zdraví (i pro celou tvou rodinu) a hlavně velmi velmi důraznou múzu (abychom my tví věrní netrpěli nedostatkem kvalitního čtení ;-))
Mám tě ráda.
Chave

Ps.: po přečtení doporučuji kliknout na odkaz, čeká tam ještě jedno naprosto dokonalé překvapení. 


 
Nadin se s úlevným výdechem rozhlédla po prázdném pokoji. Milovala chvíle, kdy měla celý dům jen pro sebe. Přívětivé ticho uklidňovalo rozjitřené nervy i potrápené ušní bubínky. Nikdy si nestěžovala na rušno doprovázející hromadu blízkých v jejím okolí, jenže klid byl natolik vzácný, že si jej prostě musela pokaždé náležitě vychutnat.
Co s načatým odpolednem? Uklízet, prát, číst, psát nebo se někam zašít? Šít! Ano, pustí se do dlouho odkládaného ubrusu pro Chave k Vánocům. Ostatním ručně zhotovené dárky pěkně odpočívaly nahromaděné a připravené k zabalení ve skříni.
Spokojená s vymyšleným plánem zamířila do útulné pracovny, kterou si vybudovala z jednoho pokoje pro hosty. Zhluboka se nadechla vůně čistých látek a galanterního zboží. Omamující skoro jako vůně starých vzácných knih vázaných v kůži.
 
ooOoo
 
Právě navlékala křiklavě růžovou nit do stroje – trocha provokace mezi přáteli nikdy neuškodí a běda, jestli se Chave nebude líbit – když zazvonil zvonek venkovních dveří. (Poznámka autorky: Jestli dostanu někdy nějakou růžovou hrůzu, omylem se mi ji povede spálit – a to nemám krb :-) )
Koho to sem Merlin nese?
Podomní prodejce bytostně nesnášela. Připravovala si v hlavě hodně ošklivých slov dotyčnému, který by se jí pokusil nabízet nějaké služby či zboží.
Rázně zapíchla jehlu do látky a vydala se ke dveřím s výrazem masového vraha na lovu.
„Chave! Kde se tu…“ nestihla otázku doříct, protože byla rázně přerušena osobou stojící za dveřmi.
„Nezdržovat! Strojit! Jdeme na piknik,“strkala kamarádku do domu nově příchozí, přičemž si odkládala koště na zápraží.
Nadin se nezmohla na protesty, jen s rukama v bok sledovala počínání nečekané návštěvy.
„Ty ještě nejsi?“ podivila se Chave. Ona totiž neoplývala zrovna trpělivostí, pokud si něco umanula. A právě se rozhodla své kamarádce naprogramovat denní rozvrh do poslední minuty. Skoro se až chvěla nedočkavostí, aby viděla reakci na její překvapení.
Oslovená s úsměvem kývla na znamení, že už dál nebude nebohou návštěvu týrat svým otálením a odebrala se do ložnice přetavit se z domácí podoby na civilní. Přesto si s úpravou svého zevnějšku nedělala příliš starostí. Jednoduchý účes alá právě jsem vstala, což v překladu znamená: stáhla jsem si vlasy z obličeje, a už s tím nehodlám víc dělat. Následovalo jednoduché každodenní líčení a může se vyrazit na výlet. Přeci jen začala pociťovat jistou zvědavost, kam ji kamarádka zavede, takže se rozhodla přípravný čas zkrátit na minimum.
Po příchodu do obývacího pokoje ji ovšem čekalo nepříjemné překvapení.
„Takhle rozhodně ne,“ zhodnotila její snahu Chave, která si mezitím odložila cestovní plášť a ukázala tak překvapené Nadin svou plnou garderobu. Dívka tu stála v elegantních tyrkysových pouzdrových šatech, pokrytých černou krajkou, která tvořila i tříčtvrteční rukávy a dodávala oděvu na cudnosti a mladistvém vzhledu.
(Pro představu nabízím obrázek Chave v plné kráse, jen boty vyměněné za černé lodičky, zde )
Nadin měla chuť kamarádce pěkně vynadat, že se jí neobtěžovala rovnou sdělit, nakolik se vyžaduje formální vzhled. Navztekaně za sebou práskla dveřmi a vrhla se na svou šatní skříň s úmyslem vydolovat to nejlepší.
Nakonec objevila černé elegantní šaty, které si kdysi pořídila při příležitosti otevírání luxusního Pařížského butiku značky Schwengel. (Poznámka autorky: Mnozí zasvěcení již pochopili, že je spolumajitelkou) Prohlédla si výsledek v zrcadle a musela uznat, že obraz se jí docela líbí.
( Nadin
 pro upřesnění máme tu )
 
ooOoo
 
Klasické černé taxi zastavilo před budovou prestižního londýnského kasina Les Ambassadeurs. (Pro neznalé jedná se o kasino, kde se vyskytoval James Bond v Dr.No)
Nadin se ani nestačila podivit nad místem, kde je vůz vysadil a už si musela pospíšit za kamarádkou mizející v davu. Zastavila se až v zadním salónku, do kterého se vcházelo decentně ukrytými dveřmi za ruletou. Cestou stihla akorát odpovědět na pozdrav Sarah, která právě pokládala několik žetonů na černou trojku.
 
„Do čeho jsi mě to zase namočila?“ zanaříkala Nadin po důkladné prohlídce malé místnosti šumící okolním mumrajem plného vznešených dam. Chtěla celou akci odříct, ale když si všimla nadšeného třpytu v očích své společnice, nemohla ji zklamat svou neúčastí. Nutno podotknout, že si Chave ten výraz trénovala několik dní u zrcadla, aby náhodou nevypadala jako šílený vědec před dokončením vynálezu zkázy.  To by věci rozhodně nijak neprospělo.
Kdyby totiž Nadin dopředu věděla, do čeho jde, dokonale by zahrála pacienta na smrtelné posteli v péči nejlepších doktorů, bez ohledu na vlastní doktorát z léčitelství, který má zarámovaný v obývacím pokoji. Léta laškování, tedy přátelství, se Severusem se někde projevit musela.
 
„Milé dámy, dovolte mi, abych vás přivítala na letošním ročníku dobročinné aukce na pomoc osiřelým dětem,“ rozezvučel se sálem sytý hlas mladé dívky, která si poklepáním na mikrofon vynutila pozornost.
Zabránila tím Nadin vznášet další námitky.
„Letos máme na programu dražbu nejžádanějších mládenců kouzelnické společnosti. Všichni jsou zde ze své vlastní svobodné vůle, takže jejich ochotu pomáhat dětem odměňme potleskem.“
Nadin o jejich slovech začala pochybovat ihned, jakmile si všimla vyděšených nebo otrávených pohledů zmiňovaných gentlemanů. Rozhodně polovina z nich tu byla spíš za trest, než dobrovolně, ale o to víc to začínalo být zajímavější.
„Výherkyně si svého vyvoleného zaplatí přesně na jeden večer, jehož průběh vám bude nastíněn v průběhu dražby. Pány si smíte před aukcí důkladně prohlédnout a pohovořit s nimi v kasinu.“
„Moc dobře vím, že máš skříň plnou Galeonů, jak jsi Brumbálovi prodala všechny své vynálezy. Je na čase jim ustřihnout křidélka, než ti roztrhnou almaru,“ zamrkala na ni Chave, jakoby tušila, co se Nadin právě honí hlavou; přesněji, jaké záškodnické myšlenky v podobě tajného úprku ji přepadají.
 
ooOoo
 
Nadin procházela kolem hracích stolů, kde se jí zdárně dařilo vyhýbat všem lákadlům. Hazardní hry nebyly zrovna její vášní. Od procházejícího číšníka si vzala sklenku šampaňského a rozhodla se vyhledat Chave, která jí opět někde zmizela. Nejspíš tušila, že by obdržela další řádnou dávku kritiky.
„Nadin, to jsem rád, že jsi tu. Musíš mě vykoupit. Zaplatím ti všechny výdaje,“ zachytil ji za ruku Severus Snape u jednoho tmavého koutu. Nadin ho ještě neviděla podobně vyvedeného z rovnováhy. „Nepředhodila bys mě přeci těm lačnícím bestiím?“ Přesně netušila, koho tím konkrétně myslí, ale příteli ráda pomůže.
„O tom nepochybuj,“ věnovala mu utěšující úsměv a poklepání na ruku. (Poznámka bety: Upřímně, na to by Severu neměl… tím myslím, že kdyby ta dražba o něj probíhala, tak by se částka jistě vyšplhala doooost vysoko :-D) Už se jí v místě, kde ji držel, pomalu tvořila modřina. Takže ho potřebovala uklidnit.
Naplnil ji pocit úlevy, podpoří dobrou věc a ke všemu se neuvrtá na večer s nějakým pochybným člověkem. Severuse znala dlouho a plně mu důvěřovala.
 
ooOoo
 
Samozřejmě se držela daného slibu a hojně přihazovala na zamračeného profesora, který dámám sliboval večerní prohlídku Bradavic s možností přípravy jednoduchého lektvaru.
Určitě se snažil vymyslet co nejnudnější program, aby odradil všechny možné zájemkyně. Ovšem jeho plán nepřinášel valné výsledky, tudíž se z něj pomalu stával velmi drahý špás.
„Šetři! Zlatým hřebem večera je slavný Lucius Malfoy,“ Chave potutelně mrkla na vedle sedící Nadin. Moc dobře si byla vědoma, jak má kamarádka na něj spadeno. Celé léta jí na škole nadbíhal a nakonec si vzal protivnou Narcissu Black. Nepochybně v tom sehrály roli rodinné pikle jejich rodičů, na které byl on sám krátký, ale mohl se alespoň zmínit, než ji postavil před hotovou věc. Rozhodně ho to z ničeho neomlouvá.
„Potvoro!“ Zasmála se Nadin, když jí došlo, kam celý večer spěje. Už pochopila, proč se ta malá intrikánka tolik snažila ji sem dostat a k tomu dokonale upravenou.
Mezitím, co se dohadovaly o úmyslech jedné a druhé, svedl se cenový boj o mistra lektvarů. Chave si počkala na příhodný okamžik, kdy si byla jistá, že dámám dochází síly i prostředky a sama zamávala svou cedulkou.
 „Jestli jsi to řekla jen proto, abys mohla přisazovat na Snapea…“ nechala Nadin větu vyznít do ztracena, aby si její společnice sama udělala obrázek o následcích, které by ji mohly potkat. Někdy se kamarádčino chování dalo těžko předvídat.
„Už jsem ti někdy lhala?“ tvář anděla by nemohla vypadat víc nevinně, než jaký výraz nasadila Chave.
„Ne, ale občas si pravdu lehce přikrášlíš,“ Nadin zvedla výhružně ukazováček, přesto se musela smát. Tuhle osobu by Severus přežít mohl, takže se rozhodla nezasahovat a vyčkat si na svou vlastní příležitost.
 
Lucius Malfoy si se sestavením rozvrhu na daný večer dal rozhodně víc záležet. Proto se dalo také očekávat, že dámy svedou opravdu ukrutný boj, aby si mohly dopřát náležitý luxus s výjimečnou společností, byť jen na pár vyhrazených hodin. Žádná z nich ovšem neměla takovou finanční převahu a odhodlání jako Nadin. Velmi snadno převálcovala všechny konkurentky jednou velmi hezky zaokrouhlenou částkou. Všem přítomným tím vyrazila dech, ale na sobě nedala znát sebemenší zaváhání. Vychutnala si propalující pohled, který jí Lucius věnoval. Rozhodně ji poznal a určitě mu i napadlo, co má nejspíš v plánu - sladkou pomstou zabarvené úmysly.
Tohle bude ještě zajímavý večer. Pomyslela si Nadin, když si s ďábelským úsměvem šla pro svou odměnu za značnou sumu, kterou věnovala charitě.


Druhá část dárku

 
07.11.2014 23:38:23
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one