.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     

Jak se ten chlap na mě dívá

Severus

Severus

Jeden problém to má, když kamarádíte se známou spisovatelkou FF HP. Pokud vám rozkáže, napiš něco, většinou to uděláte. Správně, wixie, splnila jsem tvůj povel do jednoho dne zhotovit povídku, ale pak jsem dostala ten šílený nápad a zadala stejný povel i ostatním. Výsledky jsi už objevila, jen se nám nepovedlo současné vložení. Takže opět za posledního s posledních, ačkoliv jsem to měla napsané první (čistě pro vytahování) :-D

Drahoušku, byl mi dán vzácný dar tvého přátelství a jelikož máme obě rádi tutéž písničku, tady je můj dílek ;-)

Soraki se ujala betace, takže jí tímto skládám hold ;-)

Měsíček nadísek, mi věnoval pár minut svého drahocenného času a pomohl mi vložit svou tvorbu, takže patří ti velké díky ;-)

Prohledej mě, najdi mě

 

Z horké vody stoupala pára a zahalovala místnost do jemného obláčku drobných kapek, které se mísily se sladkou vůní mechu a kapradí - bylinek rozhozených po hladině.

Hermiona Grangerová si unaveně opřela hlavu o huňatý ručník poskládaný do provizorního polštářku. Líně zvedla ruku, aby si mohla prohlédnout drobné červené žilky vystupující na bledé kůži. Teplá správně připravená koupel je pomáhala zahnat zpět do hlubin, do tmavých zákoutí jejího těla. Přesně tam, kam patří. Do stejných míst, kde se ukrývají ty nejtajnější sny i vše, co by mělo být utajeno zvědavým pohledům.

 

Jak ten chlap se na mě dívá,
jak se dívám já.
na ty dlouhé, štíhlé prsty
- o těch se mi k ránu zdá

 

Ministerstvo po dlouhé době učinilo správný krok a na výcvik bystrozorů najalo tu nejpovolanější osobu ze všech. Přizvalo si nefalšovaného, a však od všech zločinů očištěného, smrtijeda Severuse Snapea. Z jeho hodin slabí jedinci utíkali s pláčem, ti zdatnější procházeli zoceleni pro všechny budoucí boje tím nejkrutějším způsobem - vědomím a pohledem na své slabosti. Projít mysl, najít citlivá místa a pořádně je podráždit neuměl nikdo lépe než on.

Hermiona neúnavně docházela každý večer do šerem obestřené místnosti, kde si protrpěla svých několik minut děsu a hrůzy, aby odcházela s hlavou plnou vzpomínek na černé dálky a…

 

k ránu, když se sama koupu,
laská mě voda laskavá
a horká tak, že ztěžka dýchám
ach, voda… ve mně zůstává

 

Potřebovala se pořádně prospat, jenže to by musela získat několik hodin, dní, let navíc. Čas rychle utíkal, rychleji, než se dalo snést.

Zhluboka se nadechla a voňavá mlha se jí usadila na plicích se silou balvanu. Pokusila se o další hluboký nádech, aby pročistila cestu pro blahodárný kyslík. Balvan na hrudi se o kousek posunul, ale propustil jen nepatrné množství vzduchu, přesně tolik kolik ho tělo zrovna vyžadovalo k přežití. Těžké výpary z příliš rozehřáté vody se zdály neúnosné, přesto nutné. Opláchla si obličej od drobných krůpějí potu, které jí orosily čelo.

Počkala ještě pár okamžiků, než se natáhla pro župan a vydala se vstříc dalšímu dni. Dalšímu boji s všedními starostmi mladých.

 

jak ten chlap se na mě dívá.
Co je vůbec zač
klavírista, žonglér, kapsář
profesionální hráč?

 

Stála v předepsaném postoji s nataženou hůlkou a vyčkávala dalšího přívalu bolestivých emocí vzniklých z jejích vzpomínek. Upřeně pozorovala postavu v černém rozevlátém plášti, jak ji obchází. Měřil si ji svým neúprosným neproniknutelným pohledem. Muž mnoha profesí a vlastně žádné. Prošel peklem, aby přinesl kousek vytouženého nebe pro všechny ostatní. Přála si dostat se mu pod střeženou barieru, ale vždy to dopadlo stejně.

Stala se kořistí.

 


Vím jen, že má každý z prstů
přiložený na spoušti
myšlenek, jež nechci svěřit
ani bohu, co prý odpouští.

 

Hermiona se zvedala z nedůstojné pozice na všech čtyřech do přijatelnějšího mírného předklonu.

Prohlížela si své nohy v černých tříčtvrtečních kalhotách - dnes se oblékala s nezvyklou obezřetností; právě kvůli němu. Sledovala, jak jemné červené žilky začínají tvořit své oblíbené obrazce, opět. Každým dnem bylo těžší a těžší se jich zbavit.

Oba věděli čím to je. Únavou, snahou být nejlepší, vytrvalostí a odhodláním nepřestat dokud se nedostaví dokonalost. Cena za úspěch.

Vzhlédla. Pozoroval ji. Cítila jeho myšlenky i bez nitrozpytu.

Věděl to. Věděl vše. To co ji hnalo dál, to proč sem denně neúnavně chodila i to, co by vědět rozhodně neměl.

 

jak ten chlap se na mě dívá
ten vyzývavě přísný klid.
Hlasy vlků z horké pouště
ptaj se - kdo chce s vlky výt?

 

Přála si, aby něco udělal, aby ji srazil na kolena další vlnou bolesti, ale on se nepohnul. Dokonale se ovládal, stejně dokonale, jako dokázal skrývat vše, co ho dělalo lidským. Vyzývavě přísný klid, tak to jednou nazvala. Právě ho na ni použil a ji to vytáčelo. Toužila ho jednou jedinkrát vyvést z rovnováhy, donutit udělat chybu, projevit emoce.

Vše bez šance.

Za to její klid si vzal pár dní volna, ne-li let. Zvýšená teplota neohlašovala horečku, pouze lidské potřeby.

 

Jak ten chlap se na mě dívá,
zastavím se váhavá.
Jak ten chlap se na mě dívá,
tak se na něj dívám já

 

Utřela si zpocené ruce do trička. Vrátila několik zatoulaných pramínků zpět do pevného spleteného ohonu. Narovnala se v ramenech a pozvednutím hůlky mu naznačila, že je připravena na další kolo. Jeho oči ji lapily do lákavé pasti, jenže zaváhání jí stálo tvrdý úder do skoro otevřené mysli.

Neustála ho.

Ležela nehnutě s očima zabodnutýma do drobné puklinky na stropě, přesně tak dlouho, než našla ztracenou rovnováhu. Vzepřela se na loktech, vyslala jeho směrem několik pohoršených pohledů. Zasloužil si je za, podle ní, nefér hry. Zvažovala své možnosti a pak to pochopila. Změnila taktiku, přešla od nevinného kroužení do útoku.

Stala se kočkou. Kočkou na lovu….

Herma G..jpg
Obrázek je dílem nadin a já za něj děkuji
01.06.2013 21:59:41
Chavelierka
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one