.

Vitajte na stránkach plných fantázie a fikcie. A možno aj reality... Vaše, nadin a Chavelierka

Táto stránka sa dnešným dňom stáva iba archívom už napísaných niektorých poviedok. Nič nové sem už nepribudne. Lúči sa s Vami nadin

Poviedky a príspevky od Chavelierky Aktualizované Odkaz na najnovšiu kapitolu
Anketa  stále aktuální Dotaz  Dotaz2
Vánoční příběh  TU 26.12.2016 Kapitola 2
Dárek pro Wixie 28.1.2016 Dárek
 
     
Dnes tu máte úplnú lahôdku.
Včera mi len tak znenazdania pristál na okne Chad. Keď som uhasila plamienky, šľahajúce z ruličky pergamenu, ktorú priniesol, objavila som úžasné dielko.
Upozorňujem - NIE JE MOJE!!!
Autorkou je Chavy a poviedku mám od nej ako darček a vraj si s ňou môžem robiť čo chcem.
Tak robím!
Chcem sa s Vami o ňu podeliť.
Snáď Vás tiež tak rozosmeje. Ja som si klasicky - zas poprskala monitor.
Príjemné čítanie.Já, nebo ty?    by Chavy

Očouzený kotlík vypouštěl barevné bubliny v rozličných intervalech. Třpytivá měchačka pozvolna lenivě poletovala ze strany na stranu, aby udržela lektvar ve správné konzistenci. Mistrův nůž rytmicky a pravidelně odděloval kořínky Bolehlavu.

„Zatraceně Luciusi, jestli mi tu nepřestaneš šmejdit, tak tě vyhodím,“ rozčiloval se muž v černém na svého nezvaného návštěvníka. Pokud se nebude dostatečně soustředit, určitě ten preparát zase zkazí a jeho usilovné bádání se vrátí na začátek.

Lucius nebral Severusovo rozčilování příliš vážně, takže dál projížděl lahvičky s prapodivným obsahem a strkal svůj vytříbený nos, kam se dalo.

„Už toho mám dost.“ Severus rozladěn na plné obrátky, hmátl po listech vraního oka a mrštil jimi do kotlíku. Zprudka zamíchal a šel odstrčit toho zvědavce od zásob naložených vzácných živočichů.

Profesor se vrátil k pracovnímu stolu a zaraženě sledoval listy jedovaté byliny. Určitě je přidával do lektvaru….

Ohlušující svist a místnost plná kouře ho přesvědčili, že se zmýlil a v rozčílení sáhl vedle.

Jedním máchnutím se zbavil dusícího dýmu a rozhodl se zlikvidovat případné škody, když zjistil následky v plném rozsahu.

Černě oděný muž se rozvaloval na jeho pohovce a se stejným zděšením hleděl na něho.

Vyměnil sis tělo s Luciusem Malfoyem, sdělil mu obraz v zrcadle.

 

Už týden se snažil hrát si na Severuse Snapea a uznal, že ho to rozhodně baví. Studenti utíkali, jen ho zahlédli, tolik respektu a moci v jeho rukách. Jen kdyby ho neustále nepronásledoval ten otravný dědek Brumbál, na tolik všetečných otázek neodpovídal už hodně dlouho.

Hmmm roztomilá slečna Weasleyová, umí hezky vrtět zadečkem.‘ Sledoval dlouhým pohledem nevinou nic netušící dívku. ‚Možná by za tu krátkou sukni zasloužila trestík.‘ Možnosti profesora jsou nádherně neomezené.

 

Severus (Lucius) otráveně zíral ze zdobeného okna, jak ten Lucius vydrží celý den nic nedělání. Dokonce začínal litovat, že toho ministerského protivu vyhodil tak brzy, přesněji po třech hodinách.

Znovu zašel do Luciusovi tajné laboratoře zkoušet napravit zkázu. Už po sté si říkal, k čemu tu místnost Lucius má, když jí nepoužívá.

„Pane, madam dorazila.“ Klaněl se mu hluboce domácí skřítek. Severus pátral v paměti, ale ať se snažil sebe víc, stále docházel jen k jednomu výsledku, Narcisa zemřela před třemi lety při nehodě na slavném dračím poháru v Cambridgi.

„Přiveď ji do salonu.“ Poklidil laboratoř a zamířil přivítat nečekanou návštěvu.

Místnost tonula v šeru a tak postavu stojící u okna nemohl rozeznat. Dívka se po jeho příchodu otočila a Sev málem utekl ven.

„Proč si mě nepřišel přivítat jako vždy?“ tichý hlásek pronikl až k jeho vzpomínkám na časy dětství.

Nečekala na odpověď, přitáhla si ho do náruče, dlouze políbila a postrčila k pohovce. „Tak ráda, tě zase vidím.“

 

Klepání probudilo Luciuse z letargie, vymýšlení trestů a nástrah na nebohé studentky už mu nepřinášelo takovou zábavu, jako na začátku, chtělo to zpestření.

Upravil si nedbale přehozený hábit, jak v té kazajce může Severus chodit?

„Paní kolegyně?“ hlesl překvapen pozdní návštěvnicí. Pochopil z posunků, že si se Severusem do oka příliš nepadli.

Mladá profesorka si odhodila pramen dlouhých vlasů z ramen a lehce jej zatlačila do místnosti.

„Čekala jsem tě v astronomické věži.“ Zašeptala, než jeho rty uvěznila ve vášnivém polibku.

 

„Musíme se sejít!“ jediný lístek na dvou stolcích.

 

„Slečna kolegyně umí být velmi vášnivá!“ ušklíbl se Lucius opřený o krytý altánek, kde už hodinu se Severusem rozebírali jak přivést stav věcí do původní podoby. U krku mu přistála hůlka.

„Od Nadiny dáš ruce pryč, rozumíš!“ ostrý pohled mu prozradil, že jeho přítel nežertuje.

„No tak, snad nežárlíš. Držel jsem se dál, vážně,“ odlehčoval překvapený Lucius situaci.

„Jak dlouho znáš Chavin?“ zašeptal Severus ke špičkám svých bot.

Tentokrát se našponoval Lucius. V hlavě si uvědomil, že na svou brunetku ve víru novot pozapomněl.

„Odkud ji znáš?“ testoval půdu.

„Kdysi jsme se přátelili, než odjela do Evropy.“ Zasnil se lektvarista na svou pubertu, kdy ho temperament zmiňované dívky nesmírně přitahoval. Lucius potichu skřípal zuby ve snaze nedat najevo rozbouřené emoce a zvědavost.

 

Obě zmiňované dámy začínaly tušit, že se s jejich vyvolenými děje něco zvláštního a toužily problému přijít na kloub. Sledovaly počínání svých miláčků, než to vzdaly a jednoduše na ně uhodily.

Chavin se nejprve polekala, když zjistila, že svému dávnému příteli a dětské lásce v bláznivé chvíli prozradila, že jej kdysi tajně obdivovala, ale pak se s danou situací smířila, i když červeň do tváří se jí sem tam ještě vrátila.

Nadin byla v lepší pozici, Luciuse znala zatím jen z doslechu a navíc to byla energická dívka, která se ihned pustila do řešení trablů.

„Myslíš, že Bedrník bude fungovat? Přeci jen Pryskyřice je trochu zákeřná v tomhle stavu.“ Chavin listovala v odborné příručce sepsané jejím dědečkem a Nadin mezitím připravovala potřebné ingredience.

„Jistě Chav, přeci jsme přidaly i Svlačec,“ hodnotila její nově nabytá přítelkyně vůni a barvu esence v kotlíku.

Obě dámy ihned pochopily, že jak chtějí napravit patálii, do které se ti dva umělci dostali, musí spojit své geniální mozky dohromady. Vyslali mužské osazenstvo pryč a pustily se do práce. Zanedlouho už ve dvou kalíšcích čekal na vypití ten správní elixír.

 

„Miláčku, až zas budeš chtít experimentovat, raději si vem odbornou asistenci,“ zavrněla Nadin Severusovi do ucha po jejich vášnivé noci na oslavu, že se vše povedlo vrátit na správné místo. Mistr se zaškaredil, ale pochopil, že dnes odporovat nemůže a raději svou přítelkyni umlčel dalším polibkem.

Ve stejné chvíli, ale jiné ložnici zdobil svými polibky Lucius rozpálenou kůži své rozpustilé společnici Chavin, která mu laskavosti velmi ráda oplácela stejným dílem.

14.07.2010 20:48:24
nadin
.oOo.
Alan

Alan

Tieto stránky neboli vytvorené za účelom zisku.
Tvoríme ich pre radosť sebe a všetkým, ktorí zdieľajú naše nadšenie pre svet fantázie. Všetky postavy, ktoré stvorila J.K.Rowling, si nemienime v žiadnom prípade privlastňovať, patria len a len do jej vlastníctva.
Ach...

Ach...

Dátum založenia stránok - 18.04.2009
2570rjn[1].jpgName
Email
Comment
Or visit this link or this one